Miłosna iluzja

Okładka książki Miłosna iluzja D. B. Foryś
Okładka książki Miłosna iluzja
D. B. Foryś Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Miłosna Gra (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłosna Gra (tom 2)
NieZwykłe
2021-02-03
2021-02-03
literatura polska romans hate-love

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Miłość w czasach rozkładu D. B. Foryś, Marcin Halski
Miłość w czasa... D. B. Foryś, Marcin...
Okładka książki Pikantne święta D. B. Foryś, Katarzyna Rzepecka
Pikantne święta D. B. Foryś, Katarz...

Uchylając rąbka tajemnicy, powiem Wam że Hela i Kuba szczęśliwie doczekali się przeszczepów.
Hela z pierwszego tomu zbyt mocno daje się ponieść miłości ze stanu śpiączki. Rzeczywistość w związku z Kubą jest dużym wyzwaniem, ponieważ bohaterowie różnią się od tych ze snu. Oboje są rządni swoich ciał lecz daleko im do idealnego związku. Postanawiają się rozstać i dać sobie czas. Kuba wyjeżdża, a Hela poddaje się wirowi pracy. Kuba liczy na drugą szansę od ukochanej i się nie poddaje. Ich drogi ponownie się łączą. Bohaterowie zaczynają swoja znajomość od nowa małymi kroczkami. Los dla nich zaczyna sprzyjać.
Czy oboje odnajdą wspólną drogę do przyszłości? Co im zaserwuje los?

Drugi tom zaskakuje niesamowicie. Wyobrażenia a rzeczywistość to dwie jednak różne rzeczy. Jestem mile zaskoczona druga częścią historii. Miłość wymaga od drugiego człowieka kompromisów, wsparcia, szczerych rozmów a przede wszystkim prawdziwego uczucia. Bohaterowie odnajdują swój cel w życiu, realizują się zawodowo i pielęgnują miłość. Czy powrócę kiedyś do tej dylogii? Zapewne tak, ponieważ mnie zaczarowała. Polecam 💖

♥︎RECENZJA♥︎D.B.Foryś"MIŁOSNA Iluzja"
@wydawnictwoniezwykłe
Po przeczytaniu pierwszego tomu czułam ogromny niedosyt, ale i mega zaciekawienie po tym na jakim etapie autorka zakończyła poprzednią część.
W tej części dowiadujemy się w którym momencie ścieżki Heli I Jakuba się splotły po raz pierwszy.Jak się potoczyło ich pierwsze zauroczenie i dlaczego doszli do wniosku,że jednak nie mogą być razem.Niby Każdy chce żyć swoim życiem,Hela poznaje faceta ,Kuba zmienia panienki jak rękawiczki. ALe jednak kiedy Kuba oznajmia Heli, że wyjeżdża ta zdaje sobie sprawę że nie potrafi bez niego żyć i nie puści mężczyzny ot tak.Oboje muszą zdać sobie sprawę i odpowiedzieć na pytanie czy to prawdziwa miłość czy tylko iluzja ???No cóż powiem wam,że bawiłam się świetnie, Hela i Kuba to prawdziwi bohaterowie,z którymi mogłabym się utożsamić.Kobieta jest trochę niezdecydowana i lekko zafiksowana na punkcie trafnego podejmowania decyzji , co nie zawsze jest zgodne z tym co myśli.Krótko mówiąc, ona sama nie wie czego chce.Momentami denerwowało mnie to okropnie i na miejscu Kuby to bym ją zostawiła i poszła w siną dal.No ale Kuba był cudny,uroczy i wspaniały, toż to facet na męża idealny.
Autorka zaserwowała nam drugiego Przystojniaka w postaci uroczego Daniela,który trochę później traci na wartości 🫣ale mimo wszystko ten wątek jakoś skończył się bez większych emocji .
Jak to się skończyło?I co było dalej???Powiem wam,że tutaj też autorka poszalała z końcówka, w pewnym momencie moje serce przestało bić. Dlaczego i jaki był finisz tego wszystkiego to już musicie przeczytać sami.Ja ze swojej strony polecam.Nie jest to seria, która w jakoś szczególny sposób wpłynęła na moje życie czytelnicze, ale nie żałuję, że ją przeczytałam

♥︎RECENZJA♥︎D.B.Foryś"MIŁOSNA Iluzja"
@wydawnictwoniezwykłe

Druga część dylogii. Moim zdaniem nawet lepsza od pierwszej. Podobała mi się polecam.

Z pewnością mogę powiedzieć, że książka jest napisana lepiej niż pierwsza część. Nie irytowała mnie aż tak bardzo, chociaż zdarzało się. Niektóre rzeczy były przewidywalne. Czasami zachowania bohaterów strasznie mnie denerwowały, aż musiałam robić chwilę przerwy. Miałam ochotę wejść tam i im nakopać. Szczególnie tej lasce, jak można tak się zachowywać. Niektóre teksty były wręcz żałosne. Po za tym były sytuację, w których główni bohaterowie, zachowywali się jakby nie dało się wytrzymać kilku dni bez seksu, czasami nawet chyba był najważniejszy. Owszem zdarzało się, że nawet, przy niektórych stronach, przyjemnie mi się czytało, ale jednak czegoś mi brakowało. Może to moje zamiłowanie do mafii, do książek z adrenaliną i trochę większej akcji? Niemniej jednak była znośna

❤️ RECENZJA ❤️

Czy to tylko złudzenie?
Czy może jednak miłość?

W tej części śledzimy dalsze losy Heli i Kuby, pomimo że nadal się kochają, nie są już razem. Oboje twierdzą, że to, co ich łączyło, było dalekie od rzeczywistości. Jedynie to, co ich wiąże to pożądanie oraz świetny seks, ale czy to wystarczy, żeby zbudować prawdziwy związek?

Kuba nagle wraca i staje, w drzwiach dziewczyny pragnie, ją odzyskać, ale ta stara się rozpocząć życie na nowo i zaczyna spotykać się z innym mężczyzną.
Jednak nie jest to takie proste, ponieważ Hela nie może, zapomnieć o Solskim wciąż jej myśli krążą wokół mężczyzny, którego nadal kocha.
Nagle Kuba ma dość wahań Heli i postanawia ponownie wyjechać, kiedy ona się o tym dowiaduje, wszystko robi, żeby go nie stracić.

Czy Hela zdoła powstrzymać Kubę przed wyjazdem?
Czy w końcu zdadzą sobie sprawę, ile dla siebie znaczą?
Czy postanowią być razem?

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Kochani to już koniec dylogii „Miłosna gra”.
Po zakończeniu pierwszego tomu czułam duży niedosyt i byłam bardzo ciekawa, jak się potoczą dalsze losy Heli i Kuby.

Autorka ponownie mnie zaskoczyła i muszę przyznać, że ta część bardziej mi się podobała, a fabuła wciągnęła mnie od pierwszej strony do końca.

Hela trochę z początku mnie denerwowała swoim niezdecydowaniem, a Kuba tym, jak walczył, o kobietę swojego życia bardzo mi imponował.
Był moment, że miałam wrażenie, że to Hela decydowała czy mają szansę na związek, czy też nie, a biedny Kubuś nie miał nic do gadania w tej sprawie. Jednak dziewczyna w porę się otrząsnęła i zdała sobie sprawę, że nie wyobraża sobie życia bez niego.

Zakończenie sprawiło, że momentalnie myślałam, że serce wyskoczy mi z piersi, a łzy zaczęły piec w oczy.
Autorka do końca trzymała nas w niepewności i dużym napięciu, dzięki temu powieść czytało się jeszcze z większym zainteresowaniem.

Jak to mówią, co dobre szybko się kończy.

Gorąco wam polecam sięgnąć po tę serię naprawdę warto. ❤️❤️
⭐ 9 /10

❤️ RECENZJA ❤️

Czy to tylko złudzenie?
Czy może jednak miłość?

Kuba nagle wraca i staje, w...

Po pierwszej części tej dylogii i jej zaskakującym zakończeniu nie było opcji nie sięgnąć po drugą część. Ciekawa byłam jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Nie zawiodłam się, była to lekka i przyjemna z nutką pikanterii historia która pochłonęła mnie w całości. Uwielbiam styl pisania autorki bez dwóch zdań. Bardzo polecam zapoznać się z tą książką i przeżyć wzruszającą przygodę z bohaterami.

Dwójka młodych ludzi poznaje się w szpitalnej sali, oboje chorują i walczą o zdrowe jutro, marzenia i życie. Co się miedzy nimi wydarzy, co Was zaskoczy na koniec I tomu musicie sami sprawdzić bo mi szczęka opadła że można tak historię opisać. @dbforys ma fajne, lekkie pióro. Polecam

Pomysł był dobry, nieco gorzej z jego realizacją.
Wiało nudą od początku do końca.

Pomysł był dobry, nieco gorzej z jego realizacją.
Wiało nudą od początku do końca.

Tragedia. Same opisy, zero dialogów. Bardziej książka obyczajowa.

Tragedia. Same opisy, zero dialogów. Bardziej książka obyczajowa.

Skusiłam się na drugą część, ponieważ byłam ciekawa jak autorka wybrnie z zakończenia poprzedniczki. Muszę przyznać, że się rozczarowałam, bo to co dla mnie było najistotniejsze, zostało pominięte. Chwilę zainteresował mnie wątek z Danielem, ale po wszystkim byłam już do końca mocno znudzona. Nie ukrywam, że nudziłam się niemiłosiernie.
Taka moja subiektywna ocena, po prostu oczekuję innych emocji po przeczytaniu. Niemniej, nie było najgorzej. Na plus przystępny język, ciekawi bohaterowie i pomysł. Resztę można było dopracować 🙂

Taka moja subiektywna ocena, po...

• Przeczytane 2021
  • Romans