Dylemat

2020-03-11
2020-03-11
2019-12-30
Magdalena Słysz
kłamstwo małżeństwo relacje rodzinne strach śmierć śmierć w rodzinie tajemnica thriller thriller psychologiczny zagrożenie zdrada rodzina

Thriller psychologiczny inny niż wszystkie. Cała gama uczuć głównych bohaterów, od radości i szczęścia po smutek i rozpacz. Już dawno tak nie płakałam czytając książkę. Moim zdaniem najlepsza książka B.A.Paris z dotychczas przeczytanych przeze mnie . Polecam.

Początek był ciekawy, później książka zrobiła się po prostu nudna...

Livia była straszna egoistka, najpierw robiła wszystko żeby przyjęcie się odbyło, później wszystko żeby zatrzymać swoją przyjaciółkę 🙈 a zachowanie Adama po prostu mnie irytowało.

Początek był ciekawy, później książka zrobiła się po prostu nudna...

Bardzo przeciętna.
Dobry pomysł, żeby akcja rozgrywała się w ciągu jednego dnia ale... no właśnie mam wrażenie, że tej akcji zabrakło a książkę czytało się bardzo monotonnie. Jakoś w połowie straciłam zainteresowanie jak to się potoczy.

Bardzo przeciętna.

Jak daleko się posuniesz by dać ukochanej osobie kilka godzin szczęścia? 🍀

Adam i Livia to szczęśliwie małżeństwo z dwójką dzieci Marnie oraz Joshem - oboje studiują, syn mieszka w Stanach, a córka w Hong Kongu. Dziś mają się odbyć 40 urodziny Livii, kobieta organizuje wielką imprezę na 100 osób. Jednak Marnie, powiedziała, że nie przylatuje, oznajmia swojej mamie że musi uczyć się do egzaminów. Ale nie jest to prawda i wie o tym Adam, ponieważ jego córka wymyśliła dla mamy niespodziankę, zjawi się na urodzinach, ale ma nikt o tym nie wiedzieć. Skrycie Livia cieszy się, że jej córki nie będzie, bo nie wiedziałaby jak na nią spojrzeć po tym co ukrywa, co obie ukrywają.

W dzień urodzin Livia wybiera się z rana na babski wypad do spa, który zorganizowały jej dwie przyjaciółki. Adam tymczasem z Joshem przygotowuje ogród i rozstawia namiot oraz stoły na imprezę. Jednak co chwilę spogląda na telefon ponieważ jego córka właśnie wyleciała z Hong Kongu i leci do domu. Szykują też duże pudło z którego miałaby wyskoczyć dziewczyna, ale Adam umiejętnie przekonuje Josha, że w pudle umieści pierścionek, po którego zaraz wybiera się do jubilera.

Kiedy Adam w południe wyskakuje po pierścionek dla Livii, znajduje artykuł o tym że samolot, do którego miała wsiąść Marnie, rozbił się przy stracie, nikt nie przeżył.. Po tej wiadomości, jest tak spanikowany, że nie wie co ma robić. Zastanawia się czy powiedzieć żonie, która tak długo czekała na upragnioną imprezę marzeń. Wysyła do córki esemesy, bo ma nadzieję że nie zdążyła na ten lot i wsiadła do innego samolotu.. niestety wiadomości nie dochodzą, a Adam jest coraz bardziej załamany. Jednak impreza się odbywa, ale nic nie jest takie jak być powinno...

Czy dalibyście drugiej osobie jeszcze parę godzin szczęścia wiedząc, że bliska Wam osoba z rodziny nie żyje?

Jak daleko się posuniesz by dać ukochanej osobie kilka godzin szczęścia? 🍀

Główny wątek toczy się wokół małżeństwa Olivii i Adama. Fabuła rozgrywa się w ciągu jednego dnia, podczas którego bohaterowie skrywają istotne sekrety.

Dzień nie jest przypadkowy - to czterdzieste urodziny głównej bohaterki - wymarzona, wyśniona i od dekad zaplanowana impreza, której żadnym kosztem nie może nic zepsuć. A jednak trudne tajemnice mówią co innego - Livia jest świadoma zmieniającej życie prawdy, która może głęboko wpłynąć na Adama, a Adam z kolei skrywa sekret, który jego zdaniem odmieni ich życie.

Powieść bada dylematy moralne i emocjonalne, przed którymi stają bohaterowie, którzy zmagają się z tym, czy ujawnić swoje sekrety. Wydarzenia i decyzje podejmowane w ciągu dnia ujawniają złożoność relacji, konsekwencje utrzymywania tajemnic i delikatną równowagę między miłością a szczerością.

„Dylemat” to trzymająca w napięciu i naładowana emocjami opowieść o wyborach, których dokonują ludzie, oraz o wpływie, jaki te wybory mogą mieć na ich życie i życie otaczających ich osób.
Daleka jestem od zachwytu nad tą książką, ale samo jej przeczytanie było ciekawym doświadczeniem.
Mam tylko dylemat, czy powinnam ją polecać

Trzymająca w napięciu do ostatniej strony... W odróżnieniu od pozostałych książek autorki ta pozycja nie ma w sobie akcji. Praktycznie ciągle przebywamy na posesji głównych bohaterów. Wszystko to mechanizm ich myślenia i podjęcia decyzji- każde z nich ma nieprzyjemną wiadomość do przekazania. Tylko kiedy?
Polecam!

Polecam!

Kolejna pozycja tej autorki godna polecenia ;)

Kolejna pozycja tej autorki godna polecenia ;)

Dylemat książka mi się podobała ale nie była to szczęśliwa historia Livi która obchodzi swoje 40 urodziny Adam chce żeby żona miała najpiękniejszy dzień w swoim życiu Adam dowiaduję się że ich córka zginęła katastrofie lotniczej ukrywa to przed Livi żeby była szczęśliwa ale czy warto? ja osobiście uważam że nie powieść była trudna pełna smutku wewnętrznego bólu ale też miłości

Przeczytałam tę książkę w styczniu i od razu się w niej zakochałam. Kocham książki od B.A. Paris. Pisze ona dla mnie najlepsze thrillery psychologiczne. Mam w swojej kolekcji wszystkie jej dzieła poza najnowszą książką, która będzie miała premierę za niedługo.

“Dylemat” opowiada historię małżeństwa - Livii i Adama. Kobieta przygotowuje przyjęcie na swoje czterdzieste urodziny, które są dla niej wyjątkowe. Na imprezie mają pojawić się jej najbliżsi przyjaciele. Też mają się pojawić dzieci małżeństwa - Josh i Marnie. Chłopak mieszka w Stanach, a córka studiuje w Hong Kongu i oboje chcą zrobić niespodziankę swojej mamie.

Wszystko idzie jak z płatka, lecz dochodzi do tragedii - samolot, którym leci Marnie prawdopodobnie się rozbija. I tutaj Adam ma tytułowy dylemat - czy opowiedzieć o wszystkim ukochanej żonie, by ta skończyła przyjęcie czy by przez kilka godzin była jeszcze szczęśliwa.

Książka jest bardzo trzymająca w napięciu. Do ostatnich stron nie wiemy, czy Marnie na pewno zginęła, ponieważ Adam udaje przed Livią, że wszystko jest w porządku. Też w książce są pokazane jego uczucia, że przeżywamy to wszystko razem z nim. Ten niepokój, strach, smutek są straszne.

Książkę czytało mi się bardzo szybko, Ciężko było się od niej oderwać. Ma ona krótkie rozdziały, przez co czytanie idzie sprawniej. Plot twisty na końcu większości powodują, że czytelnik chce się że dowiedzieć, co będzie dalej.

Polecam Wam tę książkę!

Moja ocena - 5/5 gwiazdek

Tu mam mieszane uczucia. Trzymała w napięciu od początku do końca. Jednak trochę słaba jak na Paris. W pamięci mi utkwiła właśnie jako słaba. Chodź w sumie dobrze i szybko się czytało. Więc tak nie wiadomo jak to określić. Paris ma zdecydowanie lepsze 😉

• Przeczytane 2020