Matka jej córki

2020-03-25
2020-03-25
Literatura amerykańska thriller psychologiczny

Matka jest tylko jedna?

Fajna historia, bardzo wciągająca, nie mogłam się oderwać niej oderwać. Od początku do końca ciekawi, jest dobrze napisana. Do samego końca nie sposób odgadnąć rozwoju wypadków. Chętnie przeczytam inne książki autorki :)

Naprawdę ok. Niedenerwująca główna bohaterka. Żaden mrożący krew w żyłach thriller, ale czytało się naprawdę dobrze.

Ta książka na mojej półce znalazła się całkowicie przypadkiem. Nie spodziewałem się po niej za wiele. Byłem pewien, że będzie to zwykła próba rozwiązania tajemniczego zaginięcia. Jednak to, jak bardzo wciągnęła mnie akcja, która była przyjemna i gładka w czytaniu, zaskoczyło mnie. 🥰 Po każdej stronie czułem ogromną chęć poznania dalszej historii. Mimo momentów, w których byłem zmuszony odłożyć na moment książkę, w obawie o dalsze losy, uważam, że była piękna. 😍 Co prawda, niektóre sceny wydawały się oczywiste, jednak nadal było sporo takich, które trzymały napięcie i potrafiły mnie zaskoczyć. 😳

Zakończenie było naprawdę dobre. Autorka pomyślała nawet o przedstawieniu nam późniejszych losów bohaterów. Nie do końca mnie jednak usatysfakcjonowały, wołałbym poznać bardziej oddalone. Jednakże nie zmienia to mojej opinii, mimo wszystko naprawdę podobała mi się ta książka. ❤

"Matka jej córki" autorstwa Danieli Petrovej to wciągający thriller psychologiczny, który zaskakuje okrutną ceną, jaką płacimy za nasze obsesje. Lana Stone, choć nigdy nie uważała siebie za stalkerkę, wplątuje się w niebezpieczną sytuację, podążając za kobietą, która była dawczynią jajeczka, dzięki któremu Lana stała się matką. To spotkanie nie tylko zmienia ich życie, ale również rodzi niespodziewaną przyjaźń między Laną a Katią, studentką z Bułgarii.

Książka porusza tematy związane z więzami międzyludzkimi, obsesyjną potrzebą poznania prawdy oraz ceną, jaką płacimy za nasze działania. Impulsywna i pełna życia Katia staje się dla pragmatycznej Lany źródłem świeżości, jednak nagłe zniknięcie Kati stawia bohaterkę w obliczu tajemnic, które zaczynają przytłaczać jej życie.

Autorka ukazuje, że odkrywane sekrety mają moc zmieniania rzeczywistości i naszych relacji. Książka skupia się nie tylko na śledztwie dotyczącym zniknięcia Kati, ale również na psychologicznych aspektach postaci, co sprawia, że czytelnik jest wciągnięty w gęstą atmosferę niepewności i napięcia.

W miarę jak fabuła rozwija się, Lana Stone staje się nie tylko poszukiwaczką prawdy, ale także bohaterką, której własne przekonania i lojalność są wystawione na próbę. Petrova sprawnie eksploruje psychologiczne niuanse postaci, ukazując, jak z pozoru zwyczajne wybory mogą prowadzić do nieprzewidywalnych konsekwencji.

Narracja w "Matka jej córki" przemyślana jest w sposób, który utrzymuje nas w nieustannym zdumieniu. Zagadkowy los Kati i stopniowe odkrywanie jej przeszłości odsłaniają złożoność ludzkiego charakteru oraz wpływ ukrytych tajemnic na nasze relacje. Petrova zgrabnie posługuje się elementami thrillera, skoncentrowanymi na emocjonalnym doświadczeniu czytelnika.

Język użyty przez autorkę jest sugestywny i obrazowy, co sprawia, że wchodzimy głęboko w umysł bohaterki, doświadczając jej lęków i obsesyjnych poszukiwań. Jednocześnie, Daniela Petrova umiejętnie poszerza tematykę powieści, dotykając kwestii związanych z macierzyństwem, tożsamością i ceną, jaką płacimy za nasze wybory.

"Matka jej córki" to nie tylko thriller, ale także introspektywna podróż przez labirynt ludzkich uczuć. Zaskakujące zwroty akcji oraz głęboka psychologiczna analiza uczyniły tę książkę niezapomnianym doświadczeniem czytelniczym. Daniela Petrova w swoim debiucie udowadnia, że potrafi wciągnąć czytelnika w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, pozostawiając go z refleksją na temat ceny, jaką płacimy za nasze decyzje i obsesje.

Do końca zakończenie nie jest oczywiste - za to duży plus. Przyzwoicie i ciekawie.

Super. Trzyma cały czas w napięciu .

Super. Trzyma cały czas w napięciu .

Szczerze mówiąc nie miałam zbyt wielkich oczekiwań co do tej książki, jednak miłe się zaskoczyłam. Szybko się ja czyta, powiedziałabym ze momentami nawet mnie zaskoczyła. Nie jest to moje top, ale myślę ze to fajna propozycja na jesienne wieczory przy herbacie.

Fajna książka o dosyć skomplikowanej fabule - po pewnym czasie łatwo się pogubić, kto jest dobry, a kto zły - bo każdy coś ukrywa i ma coś na sumieniu.

Dostałam tą książkę w prezencie ( po przecenie z jakiegoś marketu na 15 zł. ) Sama bym nie sięgnęła po tą pozycję. Thriller jakich wiele, jednak ten może zainteresować tych którzy są w temacie in vitro i dawstwa jajeczek. I tu rozgrywa się cały dramat, kiedy dawczyni spotyka się z biorycznią. Ich życie przenika przez siebie, a w nowonarodzonym dziecku będą szukały symboli i odkupienia win z przeszłości.

Thriller psychologiczny o parze, która przez lata stara się o dziecko metodą in vitro. Lana jest bezpłodna a walka o ciążę zabiera jej całe życie. Staje się kobietą zajętą wyłącznie własnym pragnieniem 🍼👶

Partner ją opuszcza a w jej życiu pojawia się Katja - dawczyni komórek, dzięki którym główna bohaterka wreszcie zachodzi w ciążę. Obie kobiety nie powinny się znać, ale zbieg przypadków sprawia, że się zaprzyjaźniają😊

Czy jednak na pewno to tylko przypadek? Skąd wzięła się Katja i co ją łączy z partnerem Lany? Czy para da sobie drugą szansę? ❓

Zawiła historia podkreślająca uczucia bohaterów i to, jak bardzo tragedia sprzed lat może odmienić i skomplikować życie wielu osobom, choć wcale ich nie dotyczy 🤔🤫

Nie była to książka niezwykle porywająca, ale ciekawa i raczej zachęcająca aby dalej brnąć w opowieść z kolejnymi stronami 📚

• Przeczytane 2020

Daniela Petrova Matka jej córki Zobacz więcej