Tajemnice zaginięć. Ludzie, skarby, cywilizacje

Okładka książki Tajemnice zaginięć. Ludzie, skarby, cywilizacje Niepomniaszczyj Nikołaj
Okładka książki Tajemnice zaginięć. Ludzie, skarby, cywilizacje
Niepomniaszczyj Nikołaj Wydawnictwo: REA-SJ Sp. z o.o. historia
historia
REA-SJ Sp. z o.o.
2019-01-01
2019-01-01

Tragedia.
Gdyby nie to, że dostałem książkę w prezencie od kochanej osoby, wrzuciłbym ją do kontenera z makulaturą po drugim rozdziale.
Autor idzie w objętość. Nieważne, czy pisze o zaginięciu, czy o niespodziewanym odkryciu (np. Mach Picchu),grunt żeby coś pisać. Liczy się wierszówka.
Do jednego worka i na równych prawach wrzuca nieliczne doniesienia o charakterze naukowym razem z legendami, opowieściami i zwyczajną fikcją literacką.
Na specjalny uśmiech zasługują podziękowania wydawcy dla tłumacza za świetną robotę. Tymczasem tekst jest po prostu niechlujny. Nikt nie zadał sobie chyba trudu przeczytania go przed drukiem, bo nie sposób inaczej wytłumaczyć tylu błędów gramatycznych i składniowych, ile występuje w tym "dziele".

Tragedia.

Tematem książki są tajemnicze zaginięcia dzieł sztuki, zaginione cywilizacje, plemiona i narody. Autor poruszył też sprawę niewytłumaczalnych zaginięć znanych i mniej znanych osób, wypraw w różne rejony świata, jak również nierozwiązane do dnia dzisiejszego zniknięcia statków, samolotów, a także wojsk.
Choć poszczególne wydarzenia przedstawione zostały pobieżnie z uwagi na ich dużą ilość, książka jest ciekawa i porusza sprawy, o których niewiele się mówi.

Choć poszczególne wydarzenia przedstawione zostały pobieżnie z uwagi na...

Książka interesująca lecz z ogromną ilością błędów w pisowni. Osoba odpowiedzialna za korektę tekstu zawaliła na całej linii.

• HISTORYCZNE
  • V ~ 2020