Wielkie Zagadki Przeszłości

Wydawnictwo: Bellona

Historia ludzkości jest pełna tajemnic, co zręcznie wykorzystał autor niniejszej książki. Wydarzenia od starożytności po XX wiek odbywały się albo przy otwartej kurtynie, albo były pilnie strzeżone. Gdyby nie praca archeologów, nie wiedzielibyśmy, że w kamiennym bloku z okresu karbonu znaleziono wmurowaną weń złotą nić. Wiele tajemnic skrywają zimne przestrzenie dalekiej Północy, dziewicza przyroda Ameryki Południowej, bezkresne tereny Rosji. Kto zbudował wielkie posągi na Wyspie Wielkanocnej, gdzie się podziała Atlantyda, a gdzie Arka Noegoa Pytań jest wiele, wiele też bywa odpowiedzi.

Pami | 2012-08-08
Przeczytana: maj 2011

Fajnie wszystko jest opisane:)
Po przeczytaniu można by się długo zastanawiać czy Titanic rzeczywiście zatonął przez górę lodową.
Polecam. Warta przeczytania książka.

dracoolla | 2013-08-22

Dla lubiących "tajemnice".