Rodzinne kłopoty i ja

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
espeja

Pełna humoru, na wpół parodystyczna, wersja "pamiętnika dorastającej panienki" Bohaterka to 16-letnia dziewczyna o rozwichrzonej wyobraźni, bujnej indywidualności, przekorna, nieznośna, ale myśląca i ciekawa świata. Karkołomne wątki fabularne, kpina z dorosłych i z siebie.

Książniczka | 2016-01-19

Już chyba możemy być pewni, że w rodzinie Jelonków nic nie może być łatwe, spokojne i harmonijne. Zawsze coś się dzieje, w czym ogromny udział ma oczywiście panna Judyta... Wciąż potrafi wszystko postawić na głowie, a jej wojowniczy charakter wcale nie złagodniał. A jednak momentami wydawała mi się odrobinkę mądrzejsza i troszkę dojrzalsza.

Bardzo żałuję, że ten tom już kończy tę wspaniałą serię, która stała się moją ulubioną. Cenię ją za humor, ironię, znakomite odmalowanie klimatu lat 50-tych, a także za wybitną kreację postaci, i to nie tylko Judyty. Całość stanowi rewelacyjną rozrywkę i powrót do przeszłości, z jej wadami, ale i urokami. Wyjątkowa seria, polecam z całego serca.

czekolada72 | 2016-10-16
Asia | 2016-07-07