Selene, córka Kleopatry

Wydawnictwo Literackie
starożytność Egipt Rzym
powieść historyczna
starożytność Egipt Rzym

Skoro po tak wielu (nie powiem ilu) latach, od kiedy przeczytałem tę książkę, wciąż pamiętam niektóre opisane tam sceny, zwłaszcza te początkowe, dziejące się w Egipcie, to chyba musi to być naprawdę dobra książka.

Kleopatrę wielką władczynię Egiptu raczej każdy zna. Natomiast Roleczek przeniosła na karty książki losy jej dzieci .
Jak w przypadku Trzech córek króla , autorka lekkim piórem i z wielką swobodą kreśli przed nami życie Selene i jej dwóch braci , jak również wspomina o Cezarionie -synu Klepatry i Cezara na rzymskim dworze.
Bardzo dobra lektura polecam !

Bardzo potrzebowałam takiej książki, jak „Selene, córka Kleopatry” – powieści ciekawej, ale nie wymuszającej na czytelniku mocnego zaangażowania emocjonalnego i nie ponaglającej do szybkiego czytania obecnością wartkiej akcji. Potrzebowałam utworu spokojnego, który mogłabym czytać niespiesznie - historyczna powieść Natalii Rolleczek nadała się idealnie.

„Selene, córka...

Na początku nie mogłam się "wczytać" w tę historię.Ale jak już się wczytałam było tylko lepiej.Świat pokazany jawi mi się jako barwnym ciekawy ,jednak z przewagą na okrutny,brutalny...Historia dzieci Kleopatry- tytułowa Selene,Ptolemeusz i Helios . Jako ich opiekunka Oktawia -żona Antoniusza (wcześniejsza).Postacie ,które polubiłam to właśnie Oktawia i Juba ,sama nie wiem...

Książka na początku bardzo się ciągnie, trudno było przebrnąć (przynajmniej mi). Akcja przyspiesza po ok. 2/3 książki, na koniec pozostaje niedosyt - ale ogólnie wrażenie dobre.

• Historyczne
  • Dzieciństwo