Karuzela życia

Okładka książki Karuzela życia J.B. Grajda
Okładka książki Karuzela życia
J.B. Grajda Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2019-12-14
2019-12-14
romans miłość erotyka

Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Meg Adams, Joanna Gajewczyk, J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf
Prawo Mafii. P... Meg Adams, Joanna G...

Do przeczytania skusiły mnie wysokie oceny. Po skończeniu książki zaczęłam się zastanawiać skąd te wysokie oceny.
Ksiazka nie jest wciągająca, chaotyczna.
Niestety. ale nie polecam.
Książka typu przeczytać i zapomnieć.

Ksiazka nie jest wciągająca, chaotyczna.
Niestety. ale nie polecam.
Książka typu przeczytać i zapomnieć.

Książka mnie do pewnego stopnia rozczarowała, bo czytałam ją z polecenia. Widząc zachwyty na blogach, spodziewałam się czegoś wstrząsającego. Zaczynam zastanawiać się czy te dziesiątki w ocenach - to nie są jednak prezenty od znajomych blogerek autorki, bo książka naprawdę nie jest wybitna. Postać bohaterki, niespójna i denewująca, jej emocjonalna niestabilność i widoczny brak intelektu po prostu rażą. Styl pisania nie przekonuje, taki trochę prościutki, naiwny.
Dialogi dowcipne? Gdzie to jest, pokażcie mi który jest zabawny? To są rozmowy jak dwójka kumpli z osiedla, niegodne bizneswoman. Postać ochroniarza jest dość na plus, ale sama fabuła dość łatwa do przewidzenia. Ogólnie książka dla osób raczej młodych, bez wyrobionego gustu książkowego.

"Karuzela życia" to książka na pograniczu romansu i sensacji. Jest trójkąt. Czyli ona jedna i ich dwoje... A jak trójkąt to wiadomo, że nic z tego dobrego nie będzie i nie wyjdzie. Pojawia się również czwarta osoba, kobieta, największy wróg głównej bohaterki.
Teraz kwestia wyjaśnienia. Główni bohaterowie to Karo/Karolina, Lukas i Wiktor, dodatkowa kobieta to córka wroga, czyli Luiza.
Karo odziedziczyła klub nocny po zmarłym ojcu... Kto stoi za śmiercią ojca? Jak zginął? Czy to był wypadek?
Jej przyjacielem, ochroniarzem jest Lucas. Chroni ją na każdym kroku, dodatkowo jest w niej zakochany ... Karo poszukuje managera do klubu. Tym managerem zostaje Wiktor, przyjaciel Lucasa... Dwóch samców, którzy biją się o kobietę. Który ma szczere intencje? W co pogrywa Wiktor? Czy związek Lucasa z Karo to gra, czy prawdziwe uczucie? Kim jest Moni? Jaką rolę ogrywa w życiu Karoliny?
Czego tak naprawdę chce Luiza? Kto tu jest wrogiem, kto przyjacielem?
Jedno jest pewne... Postać Wiktora wiele namiesza w tej książce... Czy Karolina i Lucas są bezpieczni?
Czy przyjaźń w ogóle istnieje? Czy chęć zemsty jest silniejsza od racjonalnego wytłumaczenia? W co zamieszany był ojciec głównej bohaterki?
Pojawiają się wątki śledztwa, mafii, nielegalnych interesów, zemsty... Lubię książki, w których są trójkąty.... Walka samców o względy i uczucia kobiety... Tutaj było widać testosteron... Który facet potrafił bardziej oczarować? Wybierzcie sami, czy jesteście #teamLucas czy #teamWiktor... Podsumowując, książka bardzo mi się podobała i z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

"Karuzela życia" to historia Karoliny, właścicielki sklepu z ekskluzywną bielizną, która po tragicznej śmierci ojca w wypadku samochodowym, przejmuje po nim prowadzenie nocnego klubu, którego był właścicielem. Niestety oprócz tego, mężczyzna zajmował się nielegalną sprzedażą samochodów i obracał w gangsterskim świecie. Od dnia jego śmierci, życie Karo całkowicie się zmienia. Pogróżki stają się jej codziennością, a kobieta potrzebuje 24 godzinnej ochrony. Poza tym prowadzenie klubu przynosi dziewczynie więcej trudności, niż się spodziewała, dlatego postanawia zatrudnić menagera. Po nieciekawym pierwszym spotkaniu, decyduje się zatrudnić Wiktora, z którym po krótkim czasie zaczyna romans. Jednak jego pojawienie się w życiu kobiety to pojawianie się kolejnych kłopotów, z których chce ją wyciągnąć jej najbliższy, zaufany ochroniarz Lucas. Z czasem na jaw wychodzą intencje obydwu mężczyzn wobec Karoliny, a jej samej zaczyna grozić ogromne niebezpieczeństwo... Przyznaję, że czytanie "Karuzeli życia" nie zabrało mi dużo czasu, i mimo że początkowe strony, odrobinkę mi się dłużyły, całość pochłonęłam dość szybko. Podobała mi się intryga, która nadawała bieg wszystkim wydarzeniom i mimo, iż nie trudno było się domyślić, kto odpowiada za trudności bohaterki, sama akcja była poprowadzona ciekawie i w przemyślany sposób. Chciałabym trochę lepiej poznać bohaterów bo zarys ich osobowości na prawdę przypadł mi do gustu. Ogólnie uważam, że to bardzo udany debiut i jeśli jeszcze nie mieliście okazji, a lubicie romanse z wartką i nieoczekiwanie zmieniającą się akcją, to ze swojej strony polecam

Muszę niestety zgodzić się z tymi niskimi ocenami, które zostały wystawione. Nie rozumiem fenomenu oraz wysokich ocen, które znalazłam na stronie. Pozytywne opinie skłoniły mnie aby przeczyta tą książkę. Jednak każda kolejna strona była jak droga przez mękę. Główna bohaterka tak mnie drażniła, że myślałam, że nie przetrwam i nie przetrwałam.

Słaba intryga, bohaterowie którzy nie przyciągają przeczytana i zapomniana.

Słaba intryga, bohaterowie którzy nie przyciągają przeczytana i zapomniana.

Podobało mi się ogólnie, ale czytałam juz od tej autorki lepsze książki. Jednak nie mówię nie, polecam dla fanów pani Joanny.

Książkę czytało się dobrze, bardzo przewidywalna, nie zaskakuje Moni z Wiktorem od początku wiadomo kto jest ta złą i końcówka trochę niejasna gdzie podziewał się Lucas i dlaczego udawali że nie żyje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo kiepska pozycja. Od samego początku napisana tak,że nie porywa czytelnika i nie zachęca by się zagłębić w dalszą część.

Jak wczoraj zaczęłam czytać tak dzisiaj skończyłam. Książkę już kiedyś czytałam i chciałam sobie przypomnieć jej treść. Dużo akcji, ciekawa fabuła, mamy tutaj wątki miłosne między Karo, a dwoma mężczyznami, tajemnice, które zostaną ujawnione po tylu latach. Jednym słowem książka must have do przeczytania jako lekka w słoneczne i upalne dni dla relaksu gdzieś na jakimś wypadzie bądź na wieczór przy świeczkach z kubkiem herbaty.
•••••
Karo prowadzi swój własny klub oraz jest właścicielką sklepu z bielizną. Jej życie zmieni się w momencie kiedy do jej biura wchodzi Wiktor najlepszy kumpel Lukasa jej ochroniarza, który stara się o stanowisko menadżera w jej klubie. Od tego momentu nic nie jest takie same, a w pewnym momencie coś się zmienia ponieważ dziewczyna zakochuje się. Ale czy ta miłość wytrzyma i w kim sie zakochała? Polecam sięgnąć po książkę.

• Romans

J.B. Grajda Karuzela życia Zobacz więcej