Karuzela życia

Okładka książki Karuzela życia
J.B. Grajda Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2019-12-14
2019-12-14
romans miłość erotyka

Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Ocena 7,0
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Meg Adams, Joanna Gajewczyk, J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf
Ocena 7,2
Prawo Mafii. P... Meg Adams, Joanna G...

Bardzo kiepska pozycja. Od samego początku napisana tak,że nie porywa czytelnika i nie zachęca by się zagłębić w dalszą część.

Książkę czytało się dobrze, bardzo przewidywalna, nie zaskakuje Moni z Wiktorem od początku wiadomo kto jest ta złą i końcówka trochę niejasna gdzie podziewał się Lucas i dlaczego udawali że nie żyje.

Słaba intryga, bohaterowie którzy nie przyciągają przeczytana i zapomniana.

Słaba intryga, bohaterowie którzy nie przyciągają przeczytana i zapomniana.

Muszę niestety zgodzić się z tymi niskimi ocenami, które zostały wystawione. Nie rozumiem fenomenu oraz wysokich ocen, które znalazłam na stronie. Pozytywne opinie skłoniły mnie aby przeczyta tą książkę. Jednak każda kolejna strona była jak droga przez mękę. Główna bohaterka tak mnie drażniła, że myślałam, że nie przetrwam i nie przetrwałam.

Książka mnie do pewnego stopnia rozczarowała, bo czytałam ją z polecenia. Widząc zachwyty na blogach, spodziewałam się czegoś wstrząsającego. Zaczynam zastanawiać się czy te dziesiątki w ocenach - to nie są jednak prezenty od znajomych blogerek autorki, bo książka naprawdę nie jest wybitna. Postać bohaterki, niespójna i denewująca, jej emocjonalna niestabilność i widoczny brak intelektu po prostu rażą. Styl pisania nie przekonuje, taki trochę prościutki, naiwny.
Dialogi dowcipne? Gdzie to jest, pokażcie mi który jest zabawny? To są rozmowy jak dwójka kumpli z osiedla, niegodne bizneswoman. Postać ochroniarza jest dość na plus, ale sama fabuła dość łatwa do przewidzenia. Ogólnie książka dla osób raczej młodych, bez wyrobionego gustu książkowego.

"Karuzela życia" to książka na pograniczu romansu i sensacji. Jest trójkąt. Czyli ona jedna i ich dwoje... A jak trójkąt to wiadomo, że nic z tego dobrego nie będzie i nie wyjdzie. Pojawia się również czwarta osoba, kobieta, największy wróg głównej bohaterki.
Teraz kwestia wyjaśnienia. Główni bohaterowie to Karo/Karolina, Lukas i Wiktor, dodatkowa kobieta to córka wroga, czyli Luiza.
Karo odziedziczyła klub nocny po zmarłym ojcu... Kto stoi za śmiercią ojca? Jak zginął? Czy to był wypadek?
Jej przyjacielem, ochroniarzem jest Lucas. Chroni ją na każdym kroku, dodatkowo jest w niej zakochany ... Karo poszukuje managera do klubu. Tym managerem zostaje Wiktor, przyjaciel Lucasa... Dwóch samców, którzy biją się o kobietę. Który ma szczere intencje? W co pogrywa Wiktor? Czy związek Lucasa z Karo to gra, czy prawdziwe uczucie? Kim jest Moni? Jaką rolę ogrywa w życiu Karoliny?
Czego tak naprawdę chce Luiza? Kto tu jest wrogiem, kto przyjacielem?
Jedno jest pewne... Postać Wiktora wiele namiesza w tej książce... Czy Karolina i Lucas są bezpieczni?
Czy przyjaźń w ogóle istnieje? Czy chęć zemsty jest silniejsza od racjonalnego wytłumaczenia? W co zamieszany był ojciec głównej bohaterki?
Pojawiają się wątki śledztwa, mafii, nielegalnych interesów, zemsty... Lubię książki, w których są trójkąty.... Walka samców o względy i uczucia kobiety... Tutaj było widać testosteron... Który facet potrafił bardziej oczarować? Wybierzcie sami, czy jesteście #teamLucas czy #teamWiktor... Podsumowując, książka bardzo mi się podobała i z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

"Karuzela życia" to historia Karoliny, właścicielki sklepu z ekskluzywną bielizną, która po tragicznej śmierci ojca w wypadku samochodowym, przejmuje po nim prowadzenie nocnego klubu, którego był właścicielem. Niestety oprócz tego, mężczyzna zajmował się nielegalną sprzedażą samochodów i obracał w gangsterskim świecie. Od dnia jego śmierci, życie Karo całkowicie się zmienia. Pogróżki stają się jej codziennością, a kobieta potrzebuje 24 godzinnej ochrony. Poza tym prowadzenie klubu przynosi dziewczynie więcej trudności, niż się spodziewała, dlatego postanawia zatrudnić menagera. Po nieciekawym pierwszym spotkaniu, decyduje się zatrudnić Wiktora, z którym po krótkim czasie zaczyna romans. Jednak jego pojawienie się w życiu kobiety to pojawianie się kolejnych kłopotów, z których chce ją wyciągnąć jej najbliższy, zaufany ochroniarz Lucas. Z czasem na jaw wychodzą intencje obydwu mężczyzn wobec Karoliny, a jej samej zaczyna grozić ogromne niebezpieczeństwo... Przyznaję, że czytanie "Karuzeli życia" nie zabrało mi dużo czasu, i mimo że początkowe strony, odrobinkę mi się dłużyły, całość pochłonęłam dość szybko. Podobała mi się intryga, która nadawała bieg wszystkim wydarzeniom i mimo, iż nie trudno było się domyślić, kto odpowiada za trudności bohaterki, sama akcja była poprowadzona ciekawie i w przemyślany sposób. Chciałabym trochę lepiej poznać bohaterów bo zarys ich osobowości na prawdę przypadł mi do gustu. Ogólnie uważam, że to bardzo udany debiut i jeśli jeszcze nie mieliście okazji, a lubicie romanse z wartką i nieoczekiwanie zmieniającą się akcją, to ze swojej strony polecam

"Karuzela życia"
Druga książka z pakietu którą udało mi się wygrać prosto od autorki. Przeczytałam ją już jakiś czasu temu ale musiała chwilkę zaczekać na opis.
Na wstępie powiem Wam, że bardzo polubiłam się ze stylem autorki. Książki Pani Joanny są bardzo przyjemnie w odczucie, nie znajdziemy tutaj rozciągniętych, totalnie wademwab opisów. Autorka w pełni ukazuje nam swoich bohaterów i ich losy.

W tym wypadku główną bohaterką jest kobieta. Piękna, młoda i sexowna businesswomen. Właścicielka klubu, który prowadzi z obowiązku, który pozostał jej po ojcu i sklep, który jest jej "dzieckiem" i chyba jedyną rzeczą na której jej zależy.
Karolina w właściwie Karo prowadzić życie typowego lekkoducha, właściwie wszystko robią za nią pracownicy a jej ulubionym zadaniem są zakupy z przyjaciółką i popijanie prosecco. Karo należy do kobiet, które nie pogardzą przygodnym sexem z przystojniakiem, którego można zaraz odstawić bok i właśnie jedna z takich słabości rozpocznie szereg wypadków, które niespodziewanie wywrócą życie Karo do góry nogami.
Karo stanie na rozdrożu i będzie musiała podjąć decyzję, komu naprawdę warto zaufać nim będzie za późno...
Joanna Grajda zafundowała nam wrażenia jak na kolejce górskiej, momenty kiedy jest przyjemnie stabilne i idziemy płynnie do przodu a wtedy następuje zwrot i lecimy z ogromną podejścią nie wiedząc kiedy się zatrzymany 🙊🙈🙉 no ale widząc tytuł sami pchaliśmy się na tą karuzelę 😉😁
Ja trzymałam się mocno tego wagonika i bawiłam się świetnie od początku do samego końca 😉

"Karuzela życia"

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Cóż mogę powiedzieć. Długo myślałam nad oceną, jaką miałabym wystawić tej książce. Wiele czynników złożyło się na moją opinię, a jednym z nich były rekomendacje innych autorek. Po szumie jaki zrobiła ta książka oczekiwałam czegoś hm... bardziej wbijającego w fotel. Jednak (!) moją ocenę podniosło zakończenie całej historii, gdyż na szczęście autorka nie poszła utartym torem i nie sięgnęła po schemat.

"Karuzela Życia" to historia niejakiej Karo, która prowadzi swój własny sklep z odzieżą, a po śmierci swojego ojca przejęła również klub nocny. Do tej pory byłam zachwycona, bo sama bardzo lubię motyw klubów nocnych w książkach. Jednak kiedy na scenę wszedł nowy menadżer, a potem za nim wątek romansowy i w dodatku trójkąt, to pojawił się pewien zgrzyt. Można by było przymknąć oko na to, jednak moją niechęć do głównej bohaterki potęgowały jej dowcipy, które brane były za cięty język... (chyba mam trochę inne pojęcie o ciętym języku).

Co mi się najbardziej podobało i dlaczego mogłabym polecić tę książkę? Zdecydowanie za poprowadzenie intrygi. Bardzo mi się spodobała, pomimo że w połowie domyśliłam się co w trawie piszczy i kto robi bohaterce pod górkę. Zdecydowanie za to autorka otrzymała ogromny plus. Z bohaterów bardzo przypadł mi do gustu ochroniarz, a także kochanek głównej bohaterki. Miał w sobie coś takiego, że podświadomie mój umysł krzyczał podczas czytania: ONI MUSZĄ BYĆ RAZEM!

Cóż książka jest krótka i w sumie może nie jednej czytelniczce umilić wieczór, więc myślę, że z czystym sercem mogę polecić tę pozycję miłośniczkom romansów z nutką sensacji (ale taką dosłownie mikoro nuteczką ;) ). Mi owszem spodobała się, jednak oczekiwałam czegoś zdecydowanie więcej :)

Wczoraj skończyłam czytać " Karuzelę życia" i powiem Wam, że byłam tą książką naprawdę miło zaskoczona. Przede wszystkim akcja w tej książce toczy się niesamowicie szybko, dlatego też nie ma nudy i zbędnych opisów. Bohaterzy są bardzo dobrze wykreowani, a każdy wnosi w tą historię niesamowite emocje.

Uwielbiam Karo i jej ostry, cięty język. Uwielbiam Lukasa, który jest uosobieniem prawdziwego mężczyzny. Jest też Wiktorek "lowelasik", który myśli że wystarczy skinienie głowy, a każda kobieta będzie jego.

Ta książka dostarczyła mi wszystkiego, czego po niej oczekiwałam, a czyta się ją niesamowicie lekko. Były emocje, oraz momenty zaskoczenia. Jedynym minusem jest dla mnie to, że za szybko się skończyła 🙈

Uwielbiam Karo i jej ostry, cięty język. Uwielbiam Lukasa, który jest...

J.B. Grajda Karuzela życia Zobacz więcej