Wystarczy chcieć

J.B. Grajda Wydawnictwo: Akurat literatura obyczajowa, romans
Akurat
2021-02-24
2021-02-24

Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Agnieszka Siepielska, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Marta W. Staniszewska, Magdalena Winnicka, Anna Wolf
Facet na wakacje J.B. Grajda, K. C. ...
Okładka książki Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna Meg Adams, Joanna Gajewczyk, J.B. Grajda, K.N. Haner, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, E. Raj, Ana Rose, Alicja Sinicka, Aniela Wilk, Anna Wolf
Prawo Mafii. P... Meg Adams, Joanna G...
Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...

Słaba fabuła i jeszcze słabsza lektorka. Z całym szacunkiem dla p. Moniki, ale nie da się tego słuchać. Za bardzo się pani stara.

Na początku, mialam mocno mieszane uczucia, wątpliwej moralności profesja głównej bohaterki trochę mnie raziła. Potem pomyślałam, że Pretty Woman to kultowy film, który większość uwielbia, a dotyka podobnych kwestii. Zatem... dalam sobie spokój z moralnością 😁
I wtedy ta książka zaczęła mnie zaskakiwać ze strony na stronę! I nadal jestem w szoku. Wciąga i szokuje zwrotami akcji. Daje mocną 7!

Książka nie była do końca tym czego się spodziewałam - kolejnym marnym erotykiem bez ładu i składu, a powiem szczerze że byłam zla jak dostalam ją w prezencie bo nie lubie tego gatunku, choć sceny erotyczne oczywiście ma.

Zamiast erotyka dostajemy książkę pełną uczuć, przemyśleń, zmian, i choć główna bohaterka sama do końca nie wie czego chce, to w pewnym momencie da sie ją polubić. Plusem jest też to ze akcja toczy się szybko bez zbędnych opisów i przedłużania.

Na minus powieści moge wziąść to że ciągle jest napalona i o każdym facecie który nie jest jej klientem (albo i jest ale nie tylko) od razu wyszukuje kandydata na coś wiecej niż tylko seks.

Ogólnie mi się podobała i myślę że kiedyś do niej wrócę.

Nudy.. Bardzo dużo nielogicznych przeskoków.. I w ogóle jakoś tak się bardziej męczy niż czyta..

Po tę książkę sięgałam, przekonana że to erotyk. A dostałam powieść bardziej obyczajową, z domieszką erotyki i sensacji. I dobrze się ją czytało. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale myślę że nie ostatnie.

*Patrycja jest ekskluzywną escort girl. Bez trudu potrafi uzależnić mężczyzn od swojego ciała. Uzależnia ich od siebie jak narkotyk, zapewnia im doznania o jakich nie marzyli. Żeby dodać sobie tajemniczości, obsługuje ich w weneckiej masce.
Są dla niej tylko klientami. Do czasu...
Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia do jej drzwi puka policja z małą dziewczynką...*

Patrycja Wysocka to call girl. W osobnym mieszkaniu zakładała maskę i zaspokajala mężczyzn. Lubi to co robi, a wręcz można odnieść wrażenie że jest uzależniona od sexu.

Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje Nieznajomy mężczyzna i Natalka - corka jej siostry, która wraz z mężem zginęła w wypadku, a prawnym opiekunem Natalki staje się Patrycja.

Choć Patrycja jest wyrachowana i zimna jak lód stara się stworzyć dla Natalki namiastke rodziny. Dla niej stara się przekształcić swoje życie i być przykładnym opiekunem.

Książkę czytało mi się naprawdę bardzo fajnie, z zapartym tchem śledziłam ich losy. Polecam każdemu kto jeszcze jej nie czytal🙂

Choć Patrycja jest...

Myślałam ze bardziej przypadnie mi do gustu. Trochę się rozczarowałam

Myślałam ze bardziej przypadnie mi do gustu. Trochę się rozczarowałam

Kochani przychodzę do Was z pierwszą książką w tym nowym roku.

Z piórem autorki spotykam się po raz pierwszy, choć już czytałam krótkie opowiadania autorki w antologiach. Mam nadzieję, że nie jest to moja ostatnia powieść, jaką przeczytałam spod jej ręki.

Burzliwa i bardzo emocjonująca historia Patrycji Wysockiej ekskluzywnej escort girl kobiety niezależnej, ale zarazem bardzo samotnej, która nie stroni od przystojnych mężczyzn, którzy są jej klientami i bardzo nią zainteresowani. Prowadzi dość spokojne i zaplanowane życie, aż do momentu, kiedy spotyka ją rodzinna tragedia, a w wyniku czego będzie musiała zostać prawnym opiekunem swojej siostrzenicy. Od tego momentu jej życie zmieni się diametralnie.
Czy mężczyźni, których spotka Pati będą mieć wobec niej dobre zamiary?
Jak się odnajdzie w nowej roli?
I czy wystarczy chcieć, żeby rozpocząć nowe zupełnie inne życie?

Powieść bardzo przypadła mi do gustu. Wzbudziła we mnie masę emocji i wzruszeń. Pełna intryg, kłamstw, tajemnic, namiętności oraz pożądania. Muszę przyznać, że mała Natalka skradła moje serce, bardzo mnie rozczuliła jej historia.

Gratuluję autorce cudownej książki. ❤️❤️
Gorąco wam polecam.

Kochani przychodzę do Was z pierwszą książką w tym nowym roku.

„Wystarczy chcieć”, czyli historia o zmianie, o zaufaniu, o rodzinie i miłości, a także o jej bezwarunkowości.
Ta książka czekała na mnie od zeszłego roku i w końcu znalazłam dla niej czas, który nie był czasem straconym. ☺️
Patrycja to bohaterka, którą raczej nie wszyscy polubią… Zresztą tak było też w książce, bo bynajmniej nie można powiedzieć, że to dusza towarzystwa. Od lat żyje sama, nie utrzymuje kontaktu z rodziną, nie ma przyjaciół, a najbliższa jej osoba, to jej pani ginekolog.
Pracuje natomiast jako call girl, więc jej relacje z mężczyznami są mocno… rozwinięte, chociaż raczej krótkotrwale. 😉
Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy to do jej mieszkania puka policjant, z dziewczynką u boku, która okazuje się być jej siostrzenicą. Rodzice Natalki zginęli w wypadku i teraz to Patrycja ma się nią tymczasowo zająć…
To ogromny szok i średnio pasujące zajęcie do stylu życia kobiety, ale nie potrafi ona tak po prostu oddać jej do domu dziecka, czy innego ośrodka…
Coraz częściej będzie wyobrażała sobie ich wspólne życie, ale czy znajdzie w sobie wystarczająco dużo siły, aby je całkowicie zmienić?
A może ktoś jej w tym pomoże? 😉
I tu pojawia się ponownie temat mężczyzn, których w jej codzienności wcale nie brakuje.
Jednak po raz pierwszy zacznie myśleć o spotykaniu się z kimś na stałe, a to za sprawą pomocnego i przystojnego lekarza…
Będzie też kurator, a jednocześnie jej klient, którego Patrycja nie będzie mogła rozgryźć…
Ale to wcale nie koniec, bo wśród mężczyzn płacących jej za spotkania, znajdzie się jeszcze jeden intrygujący człowiek.
Czy z którymś z nich kobieta stworzy prawdziwy związek?
O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi i jakie niebezpieczeństwa będą czyhać na Patrycję i Natalię? 🙃
Powiek szczerze, że fabuła, zwłaszcza pod koniec, stała się bardzo interesująca. Byłam ciekawa, kto okaże się kim i na czym wszystkim będzie zależeć. Rozwiązanie będzie całkiem ekscytujące, ale droga do niego… no cóż, nieco dezorientująca. 😃
Główna bohaterka okazała się być dla mnie największą wadą tej książki. Nie tyle jej charakter, co po prostu zachowanie.
Ja rozumiem, że jej profesja ukształtowała ją nieco tak, a nie inaczej, ale nie rozumiem, w jak osoba, która była zimna, nie żywiła do nikogo uczuć przez kilka lat, nagle zakochuje się w każdym facecie, z którym przebywa więcej niż dwa wieczory…
Nie zdradzę, oczywiście, czy i z kim ostatecznie była, ale wyglądało to tak, że pojawił się jeden, ogromnie się jej podobał, potem drugi i było to samo, w międzyczasie spotykała się z klientami, spośród których znalazła trzeciego kandydata. Ostatecznie dwóch z nich „odpadło”, bo okazali się „tymi złymi”, a został trzeci, więc z braku laku…
Takie miałam wrażenie, być może inni odebrali to inaczej, ale ja nie mogłam patrzeć na jej niestałość, nielojalność, zachwyt nad każdym facetem. Wiem, że krzywdzące jest stwierdzenie, że każda prostytutka jest nimfomanką, ale z tutaj trochę to tak wyglądało. 😬
Książka to dla mnie 6/10, poza postacią głównej bohaterki, fabuła okazała się ciekawa, z fajnym wątkiem sensacyjnym. 🙂

Naprawdę super książka! Czasem akcja szla zbyt szybko, bohaterka nagle sie zakochiwała, mimo że przez wiele lat nikogo nie kochała. Jednak książkę polecam każdemu, przyjemna, skłaniająca do refleksji lektura a przede wszystkim za nic nie przewidziałabym takiego zakończenia!

• Przeczytane 2021
  • Romans