Zagubieni

Okładka książki Zagubieni Adriana Rak
Okładka książki Zagubieni
Adriana Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2019-11-06
2019-11-06
romans zagubieni alkoholizm miłość rozstanie dla kobiet Adriana Rak

Książka kojarzy mi się z bajką o Kopciuszku. Bo przecież naszych bohaterów dzieli niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, stan majątkowy. Łączą ich podobne doświadczenia życiowe: oboje zostali mocno zranieni przez kogoś, kogo kochali. Jedyne, co im zostało, po tej bolesnej miłości, to dzieci, które dla obojga są najważniejsi na świecie.

Pewnego dnia Tamara umieszcza ogłoszenie matrymonialne na jednym z portali randkowych. Jest tak zdesperowana, że za kilka miłych chwil z mężczyzną jest w stanie nawet zapłacić, choć nie jest kobietą lekkich obyczajów, a wręcz przeciwnie - jest skromna, wrażliwa i nieśmiała. Na jej ogłoszenie odpowiada Alex - młody, przystojny biznesmen, równie mocno skrzywdzony jak ona. Czy dwie poranione dusze tak różne od siebie znajdą drogę do swoich serc?

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do tej powieści. Czytało się ją szybko, co jest niewątpliwie zasługą dużej czcionki. Jednak sama treść mnie nie powaliła. Fabuła jest prosta, nieskomplikowana i mało oryginalna. Na plus jest to, że książka porusza temat przemocy w rodzinie, super, że są w niej zawarte dodatkowo rady, jak pomóc, gdy w naszym otoczeniu podejrzewamy, że dzieje się komuś krzywda...

Więcej na: https://ksiazkowyrajmoni.blogspot.com/2020/11/zagubieni-adriana-rak.html?m=1

Pewnego dnia Tamara...

Czas na kilka słów o książce "Zagubieni" @rak.adriana ♥️
Od razu powiem, że nie jest to typowy romans, a już napewno nie jest to erotyk. Książka, która opowiada o rodzącej się miłości, zaufaniu dwóch poranionych serc i dusz.
Bohaterami są Tamara, która mieszka z rodzicami, z pomocą matki wychowuje swojego 2-letniego synka. Co z ojcem dziecka? Jak wygląda sytuacja w jej domu? Z czym dziewczyna się zmaga każdego dnia?
Drugim bohaterem jest Alexander. Pół Polak, pół Niemiec. Pochodzi z bogatego domu, ma mnóstwo pieniędzy, świetną pracę oraz 7-letniego syna, którego wychowują jego rodzice... Co z matką dziecka?
Tamara i Alexander poznają się na portalu internetowym... Wszystko zaczyna się od niewinnych wiadomości... Jednak czy coś z tego będzie? Jak będzie wyglądała ta relacja? Czy oboje są gotowi na związek? Co z ich różnicami dotyczącymi pochodzenia, rodziny, statusu materialnego? Czy to będzie przeszkodą?
Uczucia kiełkują z tygodnia na tydzień. Tych dwoje zbliża się do siebie, jednak.... No właśnie co takiego wydarzyło się między nimi?
Książka opowiada również o chorej miłości do alkoholika. O przymykaniu oczu na problemy. Czy osoba mająca problem z agresją, alkoholem jest w stanie się zmienić? Skąd bierze się ta "chora" milosc?
Książka ma na celu uświadomić Nam, że za zamkniętymi drzwiami domu czy mieszkania , może rozgrywać się tragedia. Powinniśmy mieć oczy otwarte i być chętni do pomocy, może nie bezpośrednio, ale zgłosić to do odpowiednich instytucji.
Podsumowując książkę przyjemnie się czytało,jednak nie było to motywu hate - love między bohaterami, czego żałuję, bo książka przybrała "cukierkowy" obrót... Zauroczenie, zafascynowanie, miłość i wszystko bardzo dobrze się ułożyło, bez zbędnych "ale" ... Dopiero końcówka zamieszała, ale było tego za mało. Mimo wszystko polecam.

Czas na kilka słów o książce "Zagubieni" @rak.adriana ♥️

Kolejna moim skromnym zdaniem ciekawa, bardzo fajna i wzruszająca książka Adriany Rak. Kolejny raz przekonuję się, że ta autorka pomimo iż pisze powieść obyczajową z romansem w tle, to porusza znów poważny temat. Tym razem jest to alkoholizm. Znajomy mi temat. Nie jedno za dzieciaka widziałam i słyszałam od dorosłych pod wpływem alkoholu. No ale wracając do książki. Poznajemy tutaj Tamarę, która ma 24 lata i samotnie wychowuje 2 letniego synka. Drugim bohaterem jest 30-letni Alexander, który samotnie wychowuje 7 letniego synka. Nasza bohaterka mieszka z rodzicami i synkiem, ale jest też jedynym żywicielem całej rodziny, bo jej matka zajmuje się wnuczkiem, a jej ojciec pije ciągle i urządza awantury. Natomiast Alex mieszka też z rodzicami i synkiem, ale oni są bogaci. Więc żyją całkiem inaczej. Los jednak pewnego dnia zechce połączyć Tamarę i Alexandra przez internet. Później mają spotkać się w realu. Ale czy to spotkanie będzie udane? Czy aby temu bogatemu mężczyźnie nie będzie przeszkadzał fakt, że ojciec Tamary to pijak? A może Tamara kiedy się tylko dowie, że Alex jest bogaty, to od razu będzie planowała ślub z nim? Hm...

Alkoholizm dotyka bardzo wielu ludzi w Polsce i na świecie. Jeśli dobrze się rozejrzymy, to natrafimy gdzieś niedaleko nas na osobę uzależnioną od alkoholu. A uwierzcie mi na słowo, że to okropna choroba! I tak jak autorka w książce pisze, nie tylko boryka się z tą chorobą ten właśnie alkoholik, ale i cała jego rodzina!!!

Podoba mi się bardzo to w książkach Adriany Rak, że porusza w nich zawsze jakiś trudniejszy temat. Jakiś taki wątek wprowadza, który po prostu jest z życia wzięty. I za to bardzo lubię i cenię jej książki.

Nie jestem fanką romansowych opowieści typu: jaki to on bogaty i dobry, jaka ona biedna i piękna. Staram się jednak czasem zobaczyć w tych opowieściach jakiś mały kawałek dobrego świata, odnaleźć odrobinę optymizmu, utwierdzić się w przekonaniu, że bywają na świecie ludzie dla siebie dobrzy.. Powiało chłodem i pesymizmem, a nie tak miało być.
Naprawdę bohaterowie tej opowieści: Tamara i Alexander, mnie nie kupili. Jak dla mnie ich losy są schematyczne i mocno przewidywalne, ale jest coś co dla mnie stanowi ogromną wartość tej historii. Gdzieś tam w romansowej fabule autorce udało się świetnie opisać i odwzorować trudną sytuację ludzi uzależnionych od alkoholu, tragedię codzienności ich współuzależnionych bliskich, trud życia z kimś, dla kogo alkohol jest ważniejszy niż wszystko inne. I chociażby dlatego warto tę powieść przeczytać. Szczególnie wtedy, gdy nam samym los oszczędził takich doświadczeń.
Powieść na jeden wieczór, ale przemyślenia na dłużej.

Naprawdę bohaterowie tej...

,, Zagubieni" Adrianna Rak
Ocena: 10/10
,, Byłam jak dziecko pragnące tylko tych kilku najważniejszych rzeczy: bliskości,uwagi i ..miłości."
,,Do tamtej chwili nie myślałem, że nie da się przestać kochać kogoś od razu, pod wpływem sytuacji."
"... okazało się, że miłość do jego przyszłej żony, ..., zwyciężyła i żadne wielkie pieniądze nie zmieniły jego decyzji."
,,Czasem musimy coś zakończyć, aby zacząć żyć od nowa..."
,, Nie ma nic ważniejszego niż miłość. Bez względu na to, kim jesteś i co w życiu robisz, zawsze dopada cię ten stan: stan, w którym zakochujesz się bez pamięci i od tej chwili nie potrafisz żyć bez tej miłości..."
,,Sama miłość to jednak czasem zbyt mało..."
~
Tamara Piszke to dwudziestoczteroletnia samotna mama mieszkająca z swoją własną mamą i ojcem, który nie stroni od alkoholu. Jako, że jest jedyną utrzymanką rodziny zależy jej na pracy. Kiedy pewnego kwietniowego dnia dowiaduje się, że zostają jej tylko 3 tygodnie pracy, ta załamuje się jeszcze bardziej. Po usłyszeniu jednej informacji w radiu Tamara zakłada konto na jednym z portali. Dostaje wiele ofert od mężczyzn jednak tylko jedna jest jak twierdzi dojrzała i normalna. Kim jest Alexander i Thomas? Czy Kopciuszek odnajdzie swojego księcia? Czy ta historia będzie piękną bajką czy Kopciuszek opuści bal od razu o północy i zniknie na zawsze ?
~
Często słyszę, że każdy pisarz z książki na książke pisze coraz lepiej. Poprawia swój warsztat i umiejętności. Po przeczytaniu tej, już w to nie wierzę. Sama zaczęłam od najnowszej pozycji autorki, a teraz poznaje starsze historie. Powiem jedno. Jest tak samo genialna i dobrze dopracowana.
~
Piękna historia, która dodatkowo porusza wiele ważnych kwestii jak alkoholizm, przemoc domowa i różnice w klasach społecznych. Adrianna znowu zapewniła mi ogromną dawkę cudownych złotych myśli. Można to zobaczyć ile znowu wypisałam chodź mogłabym jeszcze wiele.
Tamara to bohaterka, która może się wydawać komuś szarą myszką i po części tak jest jednak potrafi też walczyć o siebie, a w szczególności o swojego synka. Mimo wszystko według mnie pozostała optymistką i za to ją naprawdę podziwiam. Alexander to mężczyzna, którego chciałabym mieć na co dzień u swojego boku. To co zrobił pod koniec książki myślałam, że jak czytam to śnie. Musiałam przeczytać to trzy razy, żeby uwierzyć. Jeśli jakiś facet zrobił by coś takiego dla mnie przepadła bym. Jedyną osobą, która chciałam zamordować oprócz ojca była Magda. Byłam w szoku jej podstawą jednak wiem, że tacy ludzie istnieją, niestety.
~
Dla mnie kolejna cudowna historia i mam nadzieję, że uda mi się zapełnić całą półkę twórczością autorki. Ja ogromnie polecam.

,, Zagubieni" Adrianna Rak
Ocena: 10/10
,,Czasem...

Ksiázka dobra. Szybko sié czyta, myslé ze to zasluga podzialu na rozdzialy i dobrych dialogów. Plus dla wydawnictwa za ladne wydanie (duza czcionka, paginy). Minus dla wydawcy za okladké (banalna). Sama historia: mialam mieszane uczucia: z jednej strony ciekawa (zaintrygowalo mnie jak sié zakonczy),choc przewidywalam cos woww! (nic takiego sié nie zdarzylo). Z drugiej strony kolejna historia o Kopciuszku i rycerzu na bialym koniu. Ciekawie wplatany watek alkoholizmu w rodzinie. Mierzila mnie nieco postac Angeli (przyjacíolka glownej bohaterki)taka nijaka, bezbarwna, raczej glupiutka choc bardzo pomocna. Delikatne opisy scen lozkowych. Alex i Tamara para z internetu;) polubilam oboje. Polecam té lekturé, jest relaksujáca i taka..wakacyjna. To moje pierwsze spotkanie z Adriana Rak (obyczajowki to nie jest moj ulubiony gatunek),ale wierze w potencjal Pani Ady i z pewnoscia siégne po kolejne Jej dziela.

Zagubieni @rak.adriana przepiękna i prawdziwa opowieść o miłości i problemach związanych z alkoholem . Jeśli ktoś mieszkał z alkoholikiem wie jak ciężko się wtedy żyje. Życie w strachu i bezsilność. Często dzieci alkoholików mają problem z nawiązaniem bliższych kontaktów damsko męskich. Ksiazka pokazuje , ze mimo przeciwności losów jakie spotykają głównych bohaterów coś może się im udać w życiu. Książkę polecam gorąco . Taka książka do poduszki na jeden wieczór.

Historia, którą przedstawiła nam Ada nie jest wcale taka prosta jakby się mogło wydawać. Jasne mamy schemat niczym w Kopciuszku, biedna-bogaty, odmienny status społeczny, czy i calkowicie inne priorytety w życiu.
Jednak co ich łączy? Samotność.
Autorka pokazuje, że te wszystkie różnice jakie są między ludźmi, tak naprawdę nie mają znaczenia, gdy w grę wchodzi miłość. Nieważne czy jeździ się nowym mercedesem czy zwykłym oplem z '99, tak samo tęsknimy za drugim człowiekiem i jednakowo pragniemy być kochani.
Tak też jest w przypadku Alexa i Tamary.
Ich historia wzbudziła we mnie coś w rodzaju melancholii i małej dawki smutku. Choć nie czułam się przytłoczona po zakończeniu lektury. Pomyślałam po prostu, że ktoś taki jak główna bohaterka zasłużył na happy end i na własnego księcia na białym koniu. Ale od początku.
Problem alkoholizmu w rodzinie to wcale nie jest najłatwiejszy temat. Większość z nas zapewne obserwowała w swoim otoczeniu takie zjawisko. Autorka z dużym realizmem oddała zachowanie ojca, a także matki. To jeszcze to pokolenie, gdy choćby mąż był najokropniejszym człowiekiem na świecie i był w stanie w najgorszy sposób upodlić wszystkich członków rodziny, to i tak było ślubowane przed Bogiem, że trzeba to wszystko znosić. Dlatego sytuacja rodzinna Tamary wzbudziła we mnie dużo współczucia. Łatwo jest się wszystkim wypowiadać, gdy sprawy nas nie dotyczą. Jednak całkowicie inaczej jest, gdy to my w tym wszystkim uczestniczymy.
Tamara jest silna, nie można o niej powiedzieć, że jest nijaka. Fizycznie, może wydawać się krucha, ale taka nie jest. Macierzyństwo to ciężki kawałek chleba, a wychowywanie dziecka w pojedynkę, oznacza wiele wyrzeczeń. Miewa chwile zwątpienie, jak każdy z nas, ale to w końcu prowadzi nas do napisania przez nią ogłoszenia, na które odpowiada Alexander.
Alex jest niczym książę z bajki, choć sam też trochę przeszedł w życiu. Zdolny, pracowity i charyzmatyczny. Nie da się go nie lubić. Autorka przedstawiła nam bohatera, o którym marzy wiele z nas. Bywa zabawny, jest podporą i bardzo kocha swojego syna. Jego relacja z Tamarą szybko nabiera tempa i nim zdał sobie sprawę, był w niej zakochany po same uszy.
Książka uderzyła w moje czułe tony. Taki rodzaj literatury, gdzie nutka romansu miesza się z prawdziwym życiem mi najbardziej odpowiada, dlatego też w kilka godzin pochłonęłam tę historię.
Plusem była także postać Angeli, która była dużym wsparciem dla Tamary.
Dodatkowo scena z Magdaleną, która jest obytą kobietą w świecie i jest typową "madka" zapisującą dzieci na wszystkie możliwe języki, wzbudziła we mnie szczery śmiech - jakie to prawdziwe 😂
Historia niby zwyczajna, ale jednak coś w sobie ma. Ada zapewniła czytelnikowi całą gamę emocji, a jej pióro sprawiło, że człowiek z łatwością tonie w historii, którą czyta i zapomina o Bożym świecie.

Jednak co ich łączy? Samotność.

Ojj.. taka sobie. 5/10
Książka mocno przeciętna. Big Love przez internet. Ona Kopciuszek, on jej książę. Szkoda czasu.

Ojj.. taka sobie. 5/10

• Od wydawnictwa