Gra

Marta Matulewicz Wydawnictwo: Marta Matulewicz kryminał, sensacja, thriller
Marta Matulewicz
2019-11-25
2019-11-25
Literatura polska thriller paranormal Londyn kobieta mrok tajemnica

Okładka książki Grzeszny rok Anna Crevan, Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Paulina Świst, Aniela Wilk
Grzeszny rok Anna Crevan, Małgor...
Okładka książki Pocałunki pod jemiołą Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Magdalena Jarząbek, Marta Matulewicz, Ewelina Nawara, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Agnieszka Zakrzewska, Agnieszka Zawadka, Maria Zdybska
Pocałunki pod ... Małgorzata Falkowsk...

Anita za namową koleżanki wybiera się do wróżki. Dziewczyna pragnie zmian w swoim życiu.
Gdy otrzymuje ofertę pracy jako niania decyduje się na wyjazd do Londynu.
Wkrótce okazuje się, że ta idealna rodzina skrywa wiele sekretów. Anita postanawia odkryć prawdę.
Czy grozi jej niebezpieczeństwo?

"Gra" to niesamowity thriller, który wciąga już od pierwszej strony. Bardzo intrygująca fabuła I ciekawie wykreowani bohaterowie.
Autorka potrafi budować napięcie i trzymać czytelnika w napięciu.
Czytałam tę książkę z ogromnym zainteresowaniem, bo byłam ciekawa jak potoczy się ta historia.
Znakomite zwroty akcji nie pozwalają nudzić się.
Styl autorki przypadł mi do gustu i jestem bardzo usatysfakcjonowana tą lekturą. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Nie mogłam od niej oderwać się.
Fani mrocznych klimatów będą zachwyceni tak jak ja.
Ten thriller dostarczył mi wiele emocji i wrażeń. Gwarantuję, że spędzicie niesamowite chwile z tą książką.
Polecam gorąco!

Gdy otrzymuje ofertę pracy jako niania decyduje się na wyjazd do Londynu.
Czy grozi jej niebezpieczeństwo?

"Gra" to niesamowity thriller, który wciąga już od pierwszej strony. Bardzo...

Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony. Fabuła jest intrygująca i dość dynamiczna. Nie nazwałabym jej thrillerem, bo na pewno treść nie jest aż tak "mroczna", jak można było spodziewać się po opisie.
Akcja jest ciut przewidywalna. Czasami łapałam się za głowę nad postępowaniem bohaterów, ale nie odbierało mi to przyjemności z lektury.
Dobra rozrywka.

Dobra rozrywka.

Autor: Marta Matulewicz
Czy duchy naprawdę istnieją? Czym jest opętanie i czego dotyczy? Czy to wszystko jest tylko chorobą psychiczną czy faktycznie istnieje siła wyższa? Czy coś niewyobrażalnego może przejąć nad nami kontrolę? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi.

Anita dostaje pracę jako opiekunka u rodziny w Londynie. Ma być ona spełnieniem jej marzeń. Rodzina Marlowów jest bogata, miła i szczęśliwa, ale tylko na pierwszy rzut oka. Kobieta odkrywa, że w domu dzieje się coś niedobrego. Coś jest nie tak i postanawia odkryć jakie tajemnice kryją się za szerokimi uśmiechami domowników. Niestety to wszystko nie jest zwykłą tajemnicą. Jest to coś o wiele mroczniejszego. Nie wolno igrać z ogniem.

Od razu chcielibyśmy pogratulować autorce, bo książka jest rewelacyjna. Marta zapodała mi tyle emocji, że to jest aż szok. Od pierwszych stron wciąga czytelnika i nie wypuszcza aż do samego końca. Nawet po przeczytaniu jest jej mało i chciałabym więcej. Historię Anity i rodziny Marlowów czyta się w ekspresowym tempie. Przyjemna duża czcionka jest wprost najlepszą z możliwych.

To jest pierwsza książka z wątkiem paranormalnym, która zagościła w moich rękach. Nigdy czegoś takiego nie dostałam i jaki to był szok, bo bardzo, ale to bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie. Nie było oczywiste to na pewno. Tak jak lubię wymyślać zakończenia tak tutaj nie miałam pojęcia co może się wydarzyć. Wszystko było takie nierealne, takie inne w dobrym tego słowa znaczeniu.

Stosunki z bohaterami nie są dla mnie jednoznaczne. Nie wiem w sumie czy ich polubiłam czy nie. Chyba pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja. Wcześniej miałam podział na lubię czy nie lubię. Ciekawa sytuacja nie powiem, że nie.

Historia jest na pewno nietuzinkowa. To co autorka nam zaprezentowała jest bardzo oryginalne. Nikomu by chyba nie przyszło do głowy, żeby coś takiego wymyślić. Cała opowieść, otoczka, atmosfera mogą przyprawić o gęsią skórkę. Wszystko wydaje mi się było dla mnie zrozumiałe. Żałuję może, że tak to się skończyło, ponieważ chciałabym wiedzieć więcej. Na sto procent wrócę jeszcze do tej książki i do innych dzieł autorki.

Autor: Marta Matulewicz

„GRA” to mroczny, wciągający thriller. Wyśmienity pomysł na fabułę, po pochłonięciu książki i zakończeniu jestem nadal w szoku. Zahacza o zjawiska paranormalne, do tego stopnia, że przechodziły mnie ciarki. Pisana jest z perspektywy trzech osób, Anity, oraz Claire i George, czyli małżeństwa u którego bohaterka zaczyna pracę w Londynie. Za dodatkowe plusy uważam dużą czcionkę, która nie męczy oczów, no i ta okładka, idealnie oddaje klimat jaki czeka we wnętrzu.

Lubicie książki z wątkiem paranormal? Jeżeli tak, to mam dla Was świetną pozycję.

Anita niczego tak nie pragnie, jak zmian w swoim życiu. Gdy otrzymuje ofertę pracy jako opiekunka, nie waha się ani chwili i postanawia wyjechać na Wyspy.
Rodzina, u której podejmuje pracę, na pierwszy rzut oka uchodzi za idealną. Piękny dom, dwójka dzieci i oni- Claire i George, kochające małżeństwo. Szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna a rodzina skrywa wiele tajemnic.

Gdy otrzymałam od Autorki propozycję zrecenzowania jej debiutanckiego thrillera, nie mogłam odmówić. Wystarczyło jedno spojrzenie na okładkę i wiedziałam, że to książka idealna dla mnie. Nie pomyliłam się.
Już od pierwszych stron dałam się wciągnąć w mroczną i pełną tajemnic grę. Z każdą stroną byłam coraz bardziej ciekawa, jak to wszystko się zakończy. Historia przedstawiona jest z perspektywy trzech bohaterów, co pozwala nam lepiej zrozumieć ich myśli i zachowanie, które momentami może zszokować czytelnika. "Gra" to książka, która wzbudza wiele emocji. Autorka doskonale wie, jak budować napięcie i wzbudzić w czytelniku chęć jak najszybszego poznania zakończenia... zakończenia, które jest naprawdę zaskakujące.
"Gra" to thriller, który uważam za doskonaly debiut i mam nadzieję, że Autorka nie poprzestanie na tej jednej książce. Z całego serca życzę kolejnych, tak dobrych historii, a Was zachęcam do sięgnięcia po książkę. To pozycja idealna dla fanów thrillerów, jak i historii z wątkiem paranormalnym. Polecam!

Anita jest młodą kobietą, która zaczyna nowy etap w życiu. Leci do Londynu, gdzie ma rozpocząć pracę jako niania w pewnej zamożnej rodzinie. Pracodawcy wydawali się bardzo szczęśliwą rodziną. Niestety z czasem Anita zauważa, że to tylko pozory a ich relacje są zupełnie inne. Ta rodzina ma sporo tajemnic...

Rozpoczyna się pewna gra...
Kto zwycięży?

Ta książka jest wręcz GE - NIAL - NA. Genialna. Na początku taka niepozorna historia kobiety, która rozpoczyna nową pracę. Później jednak dzieje się prawdziwy rollercoaster. Szybka jazda bez trzymanki! I nie dlatego, że dużo się dzieje. Podczas czytania zwyczajnie emocje sięgają zenitu.

Wkurzał mnie George, czyli pracodawca Anity. Podrywał każdą kobietę po drodze. Mało tego... Okazuje się, że poprzednia niania odeszła bo zaczęła widzieć i słyszeć podejrzane rzeczy. Anita również widzi i słyszy co nie co...

Nawiązuje kontakt z sąsiadką o imieniu Magda. Ta nieco jej opowiada o poprzedniej niani po czym razem robią seans tablicą ouija. Wtedy to dowiadują się niezwykłych rzeczy a sama Anita się jakby zmienia z dnia na dzień upodabniając się do swojej poprzedniczki. Czy to przypadek?

Historia jest opowiadana z perspektywy trzech osób, co pozwala bardziej zrozumieć myśli głównych bohaterów. Dodatkowo ważne jest to, że nie ma tu prawie wcale opisów!! Można? A no można 😁 W tej książce są same konkrety zamiast lania wody i to bardzo szanuję. Czyta się błyskawicznie, słowo daję.

Pomysł na fabułę wspaniały. Nie czytałam jeszcze takiej książki a jak dodamy do tego wplątanie wątku paranormalnego to mamy thriller idealny.

Miłość, zdrada, pożądanie, kłamstwa, tajemnice, podpalenie...

Zakończenie mnie zaszokowało 😱 Przyznam, że nie spodziewałam się tego 😱 I teraz z chęcią przeczytałabym jakąś kontynuację.

Uwielbiam tę historie. Jest cudowna ale też i przerażająca. Jedyna w swoim rodzaju. Jestem pewna, że nikt z was się nie zawiedzie jeśli zdecyduje się sięgnąć po ten tytuł. Byłby z tego naprawdę świetny film! Uwierzcie mi 😱

Ja polecam z czystym sumieniem i będę polecała każdemu ten tytuł! Najlepszy thriller jaki czytałam.

Rozpoczyna się pewna gra...
Kto zwycięży?

Ta książka jest wręcz GE...

Uwielbiam filmy z wątkami paranormalnymi, a Wy? Ten dreszczyk na plecach, poczucie niepewności i oczekiwanie na coś, co zmrozi mi krew w żyłach. O tak, zdecydowanie dawno już nie oglądałam czegoś naprawdę dobrego… Jeśli chodzi o książki, rzadko kiedy po takie sięgam, bowiem po części boje się, ze jednak to nie będzie to samo, co przy oglądaniu filmu. I wiecie co? Jednak książka może być równie dobra, co film - zwłaszcza gdy czyta się ją w ciszy, wieczorem i naraz coś postanowi zaskrzypieć, bądź spaść z mebla :P wyobraźnia wtedy swoje robi..

„Gra” Marty Matulewicz swoją premierę miała już jakiś czas temu. I powiem szczerze, że nie wiem dlaczego tej książki prawie nie widywałam na forach książkowych, bowiem to jedna z tych historii, która już od pierwszych stron wciąga i wprowadza czytelnika w dziwny stan. Wywołuje od początku uczucie niepewności, aurę tajemniczości - wiecie o co mi chodzi ;)

Mamy tutaj trójkę głównych bohaterów i to właśnie z ich perspektywy poznajemy cała historię. Anita to młoda dziewczyna, która ma rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Dostaje ofertę pracy jako niania, która wiąże się z wyjazdem na Wyspy. Wszystko wydaje się idealne - warunki pracy, lokalizacja, a do tego jeszcze rozmowa z przyszłymi pracodawcami przebiega w naprawdę przyjaznej atmosferze, przez co wydają się oni naprawdę sympatycznym małżeństwem z dwójką dzieci. Dziewczyna długo się nie zastanawia…zresztą sama też bym się długo nie zastanawiała ;) Gdy Anita dociera do Anglii i poznaje swoich pracodawców, coś wydaje się naprawdę nie tak… pracodawcom daleko do ideału, a jej praca nie będzie tak kolorowa, jak myślała…

To była naprawdę dobra książka, od której nie mogłam się oderwać. Już od momentu, jak miałam ją w swoich rękach, ta okładka do mnie przemawiała. Jest taka mroczna i wywołuje ciarki na plecach. Dlatego tez, długo się nie zastanawiałam. Od razu wzięłam się za czytanie i przepadłam. Choć z początku nie mogłam wkręcić się w poznawanie tej historii, oczami trzech innych bohaterów, bo rzadko kiedy spotykam się z takim zabiegiem, tak im dalej tym było coraz lepiej. Momentami odczuwałam lekki chaos, bo niektóre rozdziały nie zgrywały mi się jeśli chodzi o czas, ale wraz z rozwojem sytuacji całkiem przestało mi to przeszkadzać. Historia nieraz mnie zaskoczyła swoi obrotem wydarzeń, co więcej zachowanie bohaterów nieraz mnie szokowało, przez co moja ciekawość co chwilę wzrastała. Autorka bardzo dobrze wie jak dozować napięcie i wywołać w czytelniku ogrom emocji. Im szybciej zbliżałam się do końca, tym bardziej zastanawiałam się jaki będzie jej finał. I powiem tylko tyle, że byłam naprawdę zaskoczona :P Myślę, że historię Anity z przyjemnością obejrzałabym na wielkim ekranie, bo przy odpowiednich efektach specjalnych i dźwiękowych historia z pewnością wywołałaby ciarki na plecach niejednej osobie! Jeśli lubicie książki z nutką napięcia i tajemnicy to „Gra” będzie idealną książką dla Was!

Nie rozumiem tylko tego początku po co ta wróżka? Książkę szybko się czyta. Polecam bo historia Anity wciąga.

Świetna książka która sprawiła, że momentami szybciej zabiło moje serce i powiedziałam łał. Ta książkę naprawdę warto przeczytać. Pochłonęła mnie tak że zarwałam noc, ale było warto. Polecam każdemu.

Trochę przewidywalna i banalna ale nie była zła . Nawet mnie wciągnęła :) taka na dwa wieczory

• Rezygnacja
  • W planach ebook