Serce na sprzedaż

Dominika Smoleń Wydawnictwo: Replika literatura piękna
Replika
2019-06-11
2019-06-11

Prolog mnie bardzo zaintrygował i chciałam bardzo dowiedzieć się, jak to się skończy. Książka dobrze się zaczęła dziewczyna dostaje prace poznaje Kamila zostaje parą do towarzystwa, żeby sobie dorobić dodatkowe pieniądze. Idzie dobrze problem pojawia się jak dochodzimy już do połowy książki wtedy relacja Aleksandry i Kamila zwalnia za dużo opisywane są dni z jej życia nie było to na szczęście nużące, ale wolałabym, żeby coś się pomiędzy nimi działo, a nie tylko znikome mejle i spotkania służbowe. Dopiero pod koniec zaczęło się na prawdę dużo dziać i myślałam, że dobrze się skończy, ale niestety się zawiodłam wątek z tym, że Kamil to ojciec Aleksandry nie bardzo mi tu pasował tak samo jak to pobicie matki. Tyle czasu matka źle ją traktowała, i to znosiła, a wkurzyła na taką informację, że była skłonna zabić matkę i ostatni problem to ostatnia strona książki, która jest moim zdaniem urwana i nie wyjaśnia praktycznie niczego, co z dzieckiem z relacją Oli i Kamila jak to.
Podsumowując całościowo wypadło dobrze jest to lekka książka polecam na jakiś zastój czytelniczy albo na jakieś wolne wieczory.

Po tylu książkach od tej autorki zaczynam się już przyzwyczajać do tego, jak pisze... I że nie jest to tzw moja filiżanka herbaty - ale hej! To bingo wyznacza mi, co czytam i najwyraźniej lubi ono jej powieści.

Zacznę może od tego, że w ogóle nie czułam chemii między bohaterami. Zero. Null. Absolutnie ani pół iskry, przez co czytało mi się to zwyczajnie, bo w końcu to romans i powinno się czuć to napięcie, niezależnie od tempa, w jakim rozkwita relacja.

Wiele elementów tekstu wydawało się też być po prostu... Byle jak na siłę danych? Bo autorka potrzebowała, żeby coś się zadziało, więc wcisnęła byle jaką postać, z byle jakim charakterem tylko po to, żeby używać jej jak takiej zabawki - żeby zrobiła swoje zadanie i potem zniknęła z pola widzenia. Utrudniało to zbudowanie z jakimkolwiek bohaterem.

Sam motyw nowej możliwości dochodu Oli wydawał się spoko, ale był bardzo słabo rozbudowany. Jakby osoba pisząca w ogóle nie miała pojęcia o tym temacie, albo brała inspiracje z jakiegoś filmu dla nastolatków.

No i łatwo było przewidzieć, kogo spotka na tym kolejnym anonimowym spotkaniu... Zero zaskoczenia.

Standardowo też dużo błędów logicznych, przez które ciężko było mi czerpać radość z czytania.

Zakończenie też było tak strasznie... Z dupy. Poruszyło naprawdę ciężki temat, na temat którego się nie wypowiem, bo nadal nie wiem po prostu, co bym mogła powiedzieć, a doszło do tego... Byle jak. Jakby było dopisane na kolanie na ostatnią chwilę. Bez emocji, bez przejęcia, bez napięcia, bez absolutnie niczego. Sucho napisane co się stało i koniec.

I wiecie, co jest najsmutniejsze? Była to dla mnie tak o niczym książka, że nawet ciężko mi dać ocenę, której jestem pewna, ponieważ ta książka zwyczajnie nie zostaje w głowie. Nie budzi emocji (ja wiem, strasznie się tym przejmuję w tej opinii),przez co było to dla mnie porównywalne do dokumentu, który musiałam przeczytać w pracy.

Nie sądzę, żeby książka została na długo w mojej głowie, zwłaszcza, że bohaterki autorki są do siebie tak bardzo podobne, że wszystkie zlewają mi się w jedność, przez co nie odróżniam też historii zawartych w tomach od siebie nawzajem.

Kamil Mroczek to moja wakacyjna miłość, o której tyle ci opowiadałam. To z nim spędziłam tych kilka cudownych nocy. Jest twoim ojcem, ale nie wie o twoim istnieniu! Jesteś jego córką, Aleksandro. Nosisz jego dziecko.
TO CYTAT. Szokujące zakończenie.

TO CYTAT. Szokujące zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę czyta się dobrze, szybko i czas mile pędzi, jednak zakończenie powala.
Sięgnijcie po ten egzemplarz, polecam.
Aleksandra mieszka razem ze swoją przyjaciółką Emilką w jednym mieszkaniu.
Czują się tu dobrze i mieszka im się razem wyśmienicie.
Ola nie miała łatwego życia, wychowana bez ojca pragnie udowodnić że radzi sobie sama.
Dlatego w momencie jak dostaje wymarzona pracę w ulubionym wydawnictwie skacze ze szczęścia.
Po podjęciu pracy zauważa że szef nie jest jej obojętny.
I byłoby całkiem spoko ale Emilia się wyprowadza a Oli nie stać na utrzymanie mieszkania.
Jednak dzięki Emilii znajduje sobie dodatkowe zajęcie które nie do końca zgadza się z jej charakterem.
I tak dzień po dniu radzi sobie coraz słabiej.
Czemu zakończenie mnie zaskoczyło?

Książkę czyta się dobrze, szybko i czas mile pędzi, jednak zakończenie powala.
Sięgnijcie po ten egzemplarz, polecam.
Aleksandra mieszka razem ze swoją przyjaciółką Emilką w jednym mieszkaniu.
Czują się tu dobrze i mieszka im się razem wyśmienicie.
Dlatego w momencie jak dostaje wymarzona...

Książkę czyta się bardzo dobrze, ogólnie mnie wciągnęła. Natomiast zakończenie wstrząsnęło mną, jeszcze na kilka dni po przeczytaniu rozmyślałam i przeżywałam, dlaczego pisarka właśnie w ten sposób zakończyła książkę, hmmmm.

Rewelacja

Rewelacja

Ogólnie ok, nie jest zła,ale zakonczenie totalnie odwalone na szybko, bez skrupułów autorka pozostawia nas z niesmakiem i lekkim rozczarowaniem

Zakończenie zaskakujące. Temat trudny, choć możliwy. Ogólni ejednak nie zachwyciła mnie.

Wciągnęła mnie, ale koniec mnie rozbił na amen...
Nie sądziłam, że kiedyś przeczytam coś takiego - jakby ktos zakończenie napisał na szybko dla żartu...

Wciągnęła mnie, ale koniec mnie rozbił na amen...

Szalonyczytelnik dziękuje za opinie przypomniałaś mi o czym jest książka , taaak zgadzam się zdecydowanie z Twoim zdaniem

• BookBeat

Dodaj cytat z książki Serce na sprzedaż