Allegro - kampania grudzień kat. romans

Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki

Cykl: Singielka w Londynie (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Gosia

W życiu rezolutnej Ewy następują kolejne rewolucje. Tytułowa bohaterka będzie przeżywać upadki i wzloty miłosne, leczyć złamane serce, zmieniać stanowisko pracy i przeprowadzać się... Czy singielka z Polski, mimo przeciwności losu, nadal wytrwale szukać będzie szczęścia i prawdziwej miłości?

źródło opisu: www.facebook

źródło okładki: wydawnictwo Lira

_kingu_reads | 2018-10-28
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 października 2018

Kolejna część znanej nam już ‘’Singielki w Londynie’’ opisuje dalsze losy Ewy, szukającej swego szczęścia w stolicy Wielkiej Brytanii.
Na pierwszy rzut oka można przypuszczać, że życie Ewy w końcu się ułożyło – pomyślne mieszkanie z najlepszą przyjaciółką, zadawalająca praca, nowa obiecująca miłość w sercu. Nie od dziś jednak wiadomo, że to co dobre, zazwyczaj szybko się kończy. W życiu miłosnym Ewy pojawiają się pewne komplikacje, sprawiające, że związek z Olivierem zawiśnie na włosku . Będzie to poważna próba dla obojga, a dojście do porozumienia niezwykle trudne. Natomiast życie zawodowe ułoży się Ewie znakomicie, ciężka praca przyniesie efekty, a jednym z nich będzie propozycja awansu. Dodatkowym atutem jest wizja przeprowadzki do nowego apartamentu w centrum Londynu, która staje się coraz bardziej realna. Na Ewę czeka wiele zmian, tylko jakie te wszystkie zawirowania będą miały na nią wpływ? Czy decyzje, które przyjdzie jej podjąć okażą się słuszne?
Mając porównanie z...

Hanna | 2018-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2018

Pamiętacie Ewę z pierwszego tomu? Kobietę, która rozstała się z chłopakiem i przyjechała do Londynu na zaproszenie swojej przyjaciółki? Kobietę, która ma niebywałą łowność do wpadania w tarapaty i jest wyjątkowo roztrzepana?

I choć wydawać by się mogło, że w życiu Ewy zapanowała harmonia i spokój, to jednak los przygotował dla niej kolejne wyzwania, wzloty i upadki. Tytułowa singielka dalej pracuje jako recepcjonistka w fitness klubie, ale jej zaangażowanie w pracę w końcu zostaje docenione i kobieta otrzymuje awans (o którym nawet nie marzyła). Propozycja o wspólnym mieszkaniu u Zosi uratowała Ewę, kiedy przyjechała do Londynu, jednak najwyższa pora pomyśleć o czymś swoim. Czy Ewa znajdzie nowe mieszkanie?

W życiu Ewy zagościła również miłość. Jednak w tej sferze pojawią się pewne komplikacje i turbulencje. Nad związkiem Ewy z Olivierem zawisnął czarne chmury.

Czy uda im się je odgonić?

Czy w ich życiu zaświeci jeszcze słońce?

Co jeszcze spotka singielkę z Polski?

...

Książki_takie_jak_my | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Pierwszy tom tej serii skradł moje serce, to fragment mojej recenzji:
Ta książka skradła moje serce!
Najlepsza komedia jaką w życiu czytałam!
Nie mogłam się oderwać!

Bardzo, bardzo czekałam na drugi tom, gdyż pierwszy był jedną z lepszych książek jakie przeczytałam w tym roku. Jednak drugi tom niestety nie sprostał moim oczekiwaniom.

W tej części Ewka miała się ogarnąć, jak wynikało z zapewnień autorki. Niby coś się w jej życiu zmieniło, trochę się zadziało. Jednak główna bohaterka wciąż popełnia różne gafy, które w tym tomie zupełnie nie są zabawne. Są hm… żenujące? Nudne? W pierwszym tomie Ewa mnie bawiła, w tym natomiast sprawia, że się nudzę. Jednak w akcji bardzo nadrabiają Zosia i Paweł, którzy są cudowną parą i sceny z nimi były moim zdaniem największym plusem tej powieści.

Ta powieść, mimo swoich niedoskonałości ma wiele fantastycznych elementów, autorka ma dar do kreowania wspaniałych bohaterów i cudownych opisów. W tym tomie jeszcze bardziej polubiłam Zosię,...

AnnaR | 2018-11-20

To już drugi tom perypetii przesympatycznej, nie zawsze rezolutnej Ewci, która po rozstaniu z chłopakiem postanowiła odciąć się od przeszłości i wyjechała do Londynu w poszukiwaniu lepszej pracy i prawdziwego uczucia. Nadal mieszka u swojej cudownej przyjaciółki, pracuje w fitness klubie, a jej serce, mimo pewnych niefortunnych zdarzeń, należy do Oliviera. Zdawać by się mogło, że kobieta w końcu ma wszystko, czego tak bardzo pragnęła. Czyżby w końcu spotkała ją upragniona stabilizacja? Nic bardziej mylnego! Zachowanie partnera z każdym dniem staje się coraz bardziej podejrzliwe, ewidentnie widać, że skrywa mroczny sekret. Jego przyjaciel, chłopak Zosi, próbuje go chronić, ale dziewczyny...

Agnieszka Górecka | 2018-10-30
Przeczytana: 20 października 2018

Muszę przyznać , że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!
Jest to 2-cześć wprost rewelacyjnej powieści o perypetiach Polki , która pozostawiła za sobą przeszłość i zamieszkała u przyjaciółki w Londynie. Trzeba powiedzieć , że ciężko się od niej oderwać , sama przeczytałam ja w jedno popołudnie!
Książka ta powinna się znaleźć na liście „must have” każdej kobiety.
Losy Ewci ciągle się przeplatają raz na wozie raz pod wozem jak w życiu każdej z nas! Lecz Ewa dużo lepiej odnajduje się w rzeczywistości dnia codziennego , jest dużo bardziej zorganizowana i pnie się w górę! Dostaje awans w pracy i poznaje wielu nowych ludzi , wraz z którymi dostarcza nam konkretnej dawki śmiechu :)
Wiem ze jest to premiera ale już odliczam dni do ukazania się 3-części.
No wiec Kobiety zapraszam was do sklepów gdyż :
Książka+herbata i ciepły koc to idealny zestaw na długie jesienne wieczory!

GirlsBooksLovers | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

Przyznam, że “Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki” była przeze mnie bardzo wyczekiwaną książką i w końcu się jej doczekałam. Co tym razem autorka zafunduje Ewie? Z jakimi problemami główna bohaterka będzie się borykać? Czy ta część mnie również porwała jak pierwsza? Tego dowiecie się z tej oto recenzji :)

Zdawać by się mogło, że życie Ewy w końcu zaczyna się układać. Ma przystojnego i kochającego faceta, pracę, którą lubi, mieszka ze swoją najlepszą przyjaciółką Zosią i czego tu chcieć więcej od życia. Jednak jak to w tym naszym życiu bywa (chociaż nie zawsze) to, co dobre szybko się kończy. Idealny związek Ewy zaczyna się sypać, dziewczyna dostaje awans i planuje przeprowadzkę.

Jak Ewa odnajdzie się w tej nowej sytuacji?
Czy podjęte przez nią decyzje będą słuszne?
Czy Ewa i Olivier dojdą do porozumienia?
Czy słowa i czyny, które padły i miały miejsce doprowadzą do rozstania?

Z pewnością mogę powiedzieć, że “Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki”...

Pewnie sporo z was pamięta Ewę z pierwszego tomu. Przyjechała do Londynu by poukładać sobie życie od nowa. Nabrać dystansu po rozstaniu z chłopakiem. Od pierwszych chwil zauważamy że dziewczyna ma wyjątkowy talent wpadania w tarapaty. Na szczęście w większości przypadków są one zabawne i raczej nieszkodliwe dla otoczenia ;)
W tomie drugim tak naprawdę w życiu Ewy nie zachodzą jakieś rewolucyjne zmiany. To wciąż roztrzepana pracownica klubu fitness, mieszkająca z dwójką przyjaciół, parą - Zosią i Pawłem. Wciąż zakochana w przystojnym, bogatym chirurgu. Jednak jak to bywa z miłością nie zawsze jest słodko i różowo. Między nią i Olivierem jest taka sinusoida uczuć. Raz w górę , raz w dół...

Mam mały dylemat z tą recenzją. Bardzo lubię tytułową bohaterkę, śmieszą mnie jej przygody bo w sumie w jej niezdarności czy zapominalstwie, czasem widzę samą siebie. Jednak tym razem mam wrażenie że to już było.
Marta Matulewicz zdecydowanie ma talent do powieści komediowych, w tym tomie...

Mądre Pisanie | 2018-10-19
Przeczytana: 2018 rok

"Nie da się przejść przez życie, unikając podejmowania decyzji. Prędzej czy później zostaniemy zmuszeni do deklaracji, do opowiedzenia się po czyjejś stronie, do wyboru partnera czy pracy. Jednak dla tych, którzy się boją, mam dobrą wiadomość: nawet potencjalnie zła decyzja może być początkiem czegoś naprawdę dobrego.
Ewa, którą zdążyliśmy już poznać w „Singielce w Londynie”, świetnie sobie radzi. Nie ośmiesza się przy każdej okazji, opanowuje język angielski, nie ma na co narzekać w pracy. Do tego Zosia wraz ze swoim chłopakiem, Pawłem, są naprawdę świetnymi przyjaciółmi, którzy w ogień by za nią skoczyli. Wreszcie Ewie zaczyna układać się także w życiu miłosnym. Olivier, chodzący ideał, dba o nią jak o księżniczkę i sprawia, że czuje się wyjątkowo. A jednak… Los nie może dopuścić, aby wszystko układało się zawsze pomyślnie. Nagle okazuje się, że Olivier nie jest wcale taki idealny, a praca Ewy może dostarczyć jej jeszcze wielu stresów… Czy kobieta poradzi sobie z przeciwnościami...

Eliza89 | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyjemna książka na jeden wieczór . Szybko się ją czyta. Jednak mnie rozczarowała ta kontynuacja. Po pierwszej części liczyłam na więcej przygód głównej bohaterki, choćby ta nieplanowana podróż do Brukseli zamiast do Paryża. Niestety autorka szybko zakończyła ten wątek i czuje duży niedosyt. Ponadto zabrakło mi w tej części Scotta.
Olivier okazał się nie do końca taki doskonały ale mam wrażenie, że Ewka trochę przesadza z odrzuceniem go i brakiem wybaczenia mu popełnionych błędów .
Poza tym autorka zapewniała, że Ewka w II części się ogarnie. Po przeczytaniu książki nie mam wrażenia, by Ewka była mniej roztrzepana i przestała się pakować w kłopoty . Szkoda, bo ta bohaterka zaczyna mnie powoli męczyć.
Za to bardzo polubiłam Pawła - super chłopak. 😉
Tak jak po I cz. czekałam na tę II, tak teraz niekoniecznie spieszy mi się do III -ej części .

Magdalena Szymczyk | 2018-11-04

Ewa przechodzi w drugim tomie niezwykłą przemianę. Robi się odrobinę bardziej poważna, poukładana i radzi sobie w kryzysowych sytuacjach. Nie raz podczas lektury byłam z niej dumna! Nadal przyprawia nas o łzy radości i czasami wzruszenia, Mam wrażenie, że stała się taką moją literacką przyjaciółką, gdy za długo nie czytałam jej losów, to ciekawiło mnie co u niej i brałam ją po prostu na kawę. By porozmawiać, pośmiać się i wyżalić.

Sama autorka zrobiła całkiem dobrą robotę. Ma lekkie pióro, chce się czytać zdania, które utworzyła. Postaci, które może troszkę irytowały w pierwszej części teraz się lubi, a te, które mają denerwować wkurzają z całą mocą. Potrafi wzbudzić w czytelniku empatię, co jest nie lada wyczynem. Operuje postaciami na wysokim poziomie i widać w jej powieściach progres. Ale pojawia się na końcu powieści znowu to samo pytanie... Kiedy kolejna część? :)