Dług krwi

Trzecia część kryminału genealogicznego z tymi samymi bohaterami którzy w tej części są jak by obok całej sprawy, niby są ale główne skrzypce grają dwaj policjanci którzy próbują rozwiązać zagadkę śmierci dwójki osób. Książka krótka ale było sporo dłużyzn i powtórek informacji. Nie czytało się źle, choć ja się trochę męczyłem, za dużo przemyśleń autora który próbuje je wrzucać do akcji książki. Przeszkadzało mi to nie pozwalało skupić się na akcji. Dwie pierwsze książki autora bardziej mi się podobały.

To kolejna książka tego Autora, którą przeczytałam. Świetnie skonstruowana, z doskonałą, trzymającą w napięciu fabułą, staranna faktograficznie, logiczna i spójna. Ciekawie wpleciona warstwa genealogiczna - inspirująca do własnych poszukiwań rodzinnych. Do tego nowy wątek – psychogenealogia. Adam Floriański spaja „Dług” z „Cieniem” i buduje konsekwentnie i wielowarstwowo postać głównego bohatera. Czyta się tzw. "jednym tchem". Z ciekawością sięgnę po następną.

W Ożarowie Mazowieckim zostaje znalezione ciało zamordowanego syna znanego biznesmena. Śledztwo prowadzi starszy aspirant Jakub Luty razem z aspirantem Danielem Borowczakiem. Okazuje się, że ta sprawa ma związek z przeszłością i zamieszanymi w nią osobami. Ofiar przybywa, a policjanci nie mają pomysłów na prowadzenie śledztwa. Na pomoc policjantom przybywa znany genealog Adam Floriański i jego żona specjalistka od cyberbezieczeństwa.
Czy uda im się odnaleźć sprawcę i dotrzeć do prawdy? Kto stoi za tragedią rodziny Podgórskich? Czy śmierć Jana Podgórskiego ma coś wspólnego z porachunkami mafijnymi?

"Długa krwi" to bardzo intrygujący i wciągający kryminał. Akcja toczy się dynamicznie, a nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że z bijącym sercem przewracałam kartkę za kartką, by śledzić losy bohaterów. Autor potrafi budować napięcie i trzymać czytelnika w niepewności. Miłośnicy kryminałów znajdą tu wszystko, co powinno być w dobrym kryminale. Najpierw morderstwo, a później dochodzenie. Czułam się, jakbym brała udział w śledztwie. Każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki kryminalne i sekrety z przeszłości będzie zadowolony z tej książki.
Autor zaskoczył mnie, bo do końca nie domyśliłam się, kto jest mordercą i jakie miał motywacje do zbrodni.
Autor tą historią pokazuje, że przeszłość ma duże znaczenie i może wpłynąć na przyszłość. Morał z powieści jest taki, że przeszłości nie zostawimy za sobą.
Spodobał mi się styl autora i z przyjemnością przeczytam jego inne tytuły.

Polecam!

To moja kolejna przygoda z Autorem, który tym razem stworzył rasowy kryminał. Akcja ciekawa, historia spójna, czyta się szybko, z niecierpliwością czekając na rozwiązanie zagadki. Tym razem Autor do znanego już miłośnika genealogii dodał paru nowych bohaterów, którzy z powodzeniem mogliby stanowić filary nowej powieści.
Duży plus za rzetelny opis Ożarowa Mazowieckiego razem z jego historią i lokalnymi ciekawostkami.

Duży plus za rzetelny opis Ożarowa Mazowieckiego...

Dobry kryminał. Wciągająca historia. Dobrze się czytało.

Dobry kryminał. Wciągająca historia. Dobrze się czytało.

Czy wiedzieliście, że po przodkach dziedziczymy nie tylko geny?

„ Dług krwi” to udana kontynuacja serii z Adamem Floriańskim. Poszczególne części można czytać nie zachowując kolejności (każda stanowi zamkniętą historię) myślę jednak, że warto nie „spojlować” sobie wydarzeń z prywatnego życia bohaterów 😉
W trzeciej części sympatycznego genealoga mamy nieco mniej, pojawia się za to dwójka nowych bohaterów – policjantów z wydziału kryminalnego, która będzie próbowała rozwiązać zagadkę śmierci młodego wikipedysty.
Jak zwykle u Autora nie zabrakło nawiązania do genealogii, mamy również nowy wątek - tajemniczą psychogenealogię. Przemycanie do powieści rzeczy ze świata nauki to zdecydowany plus w twórczości Autora – dostajemy nie tylko rozrywkę ale również i wiedzę podaną w fajny sposób, którą po lekturze ma się chęć pogłębić.
Zdecydowania polecam 😊

Czy wiedzieliście, że po przodkach dziedziczymy nie tylko geny?

W trzeciej części sympatycznego genealoga mamy nieco mniej, pojawia...

Polubiłam bohaterów

Polubiłam bohaterów

Bardzo dobrze skonstruowana, wciągająca i interesująca historia kryminalna. Jednocześnie bardzo przyjemna do czytania. Autora cechuje lekkość pióra i ładny język i styl. Polecam szczególnie tym, którzy lubią grzebać w przeszłości i psychologię.

Jakub Luty oraz Daniel Borowczak muszą rozwiązać sprawę morderstwa syna miejscowego biznesmena. Śledztwo okazuje się trudniejsze niż początkowo mogłoby się wydawać. Sprawca zdaje się być profesjonalistą, a sam sposób dokonania zbrodni przywodzi na myśl mafijne porachunki. Policjanci rozpoczynają żmudne śledztwo, w którym wciąż pojawiają się nowe niewiadome. Przełomem może okazać się pomoc specjalistki w dziedzinie informatyki Anny Floriańskiej oraz jej męża Adama, który zajmuje się genealogią. Tylko co genealog może wiedzieć o przestępstwach? Czy to właśnie ta dziedzina nauki jest kluczem do rozwikłania tej trudnej zagadki?
„Dług krwi” to pierwsza powieść Grzegorza Gołębiowskiego z którą miałam przyjemność się zapoznać i myślę, że na pewno nie ostatnia! Akcja powieści rozkręca się z każdą stroną. Jak na kryminał przystało, znaleźć tu można nieoczekiwane zwroty akcji, a fabuła toczy się dość wartko. Ciekawy jest zwłaszcza wątek związany z genealogią i koncepcją lojalności rodzinnej (badania w tym kierunku nie są fikcją literacką). Same zakończenie jest zaskakujące.

Ofiarą zbrodni pada młody mężczyzna, syn bogatego i wpływowego przedsiębiorcy, przy okazji również wikipedysta. Czy morderstwo ma związek z osobą jego ojca, czy też zabójcą/zabójcami kierował inny motyw? Tak czy inaczej - ślad wiedzie w przeszłość. W trzeciej odsłonie cyklu powieści kryminalnych (które można czytać niezależnie od siebie i w dowolnej kolejności) jego bohaterowie, Adam i Anna, schodzą nieco na dalszy plan, oddając pole dwójce policjantów prowadzących śledztwo. Książka jest bardzo dobrze napisana - od początku chwyta zainteresowanie czytelnika i już do rozwiązania zagadki je podtrzymuje. Oprócz sprawnej narracji i dobrej dynamiki mamy tutaj ciekawe dygresje i interesujące przemyślenia wzmacniające wartość tej pozycji. Polecam wszystkim spragnionym dobrych rodzimych kryminałów.

• Legimi audio
  • 00 Kryminały Polska
  • Rezygnacja
  • Brak Legimi A
  • Ebook do kupienia
  • Legimi powieści

Dodaj cytat z książki Dług krwi