(Nie)zdobyta. Tom 1

Okładka książki (Nie)zdobyta. Tom 1 Melissa Darwood
Okładka książki (Nie)zdobyta. Tom 1
Melissa Darwood Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: (Nie)zdobyta (tom 1) literatura obyczajowa, romans
(Nie)zdobyta (tom 1)
NieZwykłe
2019-12-11
2019-12-11
Miłość romans alpinizm góry

Pierwszy tom "górskiego" romansu. Julka ma 32 lata, mało płatną pracę dziennikarską. Poszukuje tematów. Naczelna sugeruje jej, by zrobiła wywiad z ekscentrycznym himalaistą, Jeremim Jonsonie, który mieszka samotnie na wsi i sam chce zdobyć jako pierwszy szczyt K2 zimą. Julka zbiera materiały do książki i dostaje duży budżet pod warunkiem, że wraz z Jeremim uda się na K2 zostając przed samym zdobyciem szczytu w bazie. Jeremi natychmiast odmawia, ale później... Julka jest atrakcyjną kobietą, Jeremi atrakcyjnym mężczyzną.
Książka jest cudowna, niezwykle dowcipna, gorąca. Polecam.

Kocham góry, a jeszcze bardziej kocham książki o górach, a już w ogóle jest bosko kiedy jeszcze można się z nich czegoś nauczyć jednocześnie przeżywając cudowną historię. Przeczytalam ją w dwa dni, no nie mogłam się oderwać 😍😍

Główna bohaterka- dziennikarka z pasją, która dostaje największą od życia szansę czyli możliwość napisania książki. Uparta, ambitna ale jednocześnie twardo stąpająca po ziemi– postawiła sobie cel- napisać biografię jednego z mniej znanych alpinistów, który bardzo chroni swoją prywatność, ale w świecie górskim jest pomimo wszystko znany i uważany za szaleńca i dziwaka. Nie jest to osoba medialna która sprzedaje sama siebie. Cudowne opisy wypraw górskich, rewelacyjnie opisane przygotowanie do jednej z największych wypraw. Jedną z rzeczy które najbardziej mi się podobało to nawet dla laika bardzo jasno, prosto i zrozumiale wytłumaczone wszelkie sprawy związane z alpinizmem. Płynne przenikanie przez siebie różnego rodzaju wątków. Fabuła się nie nudziła ale... tak, jak zawsze musi być jakieś ale. Książkę czyta się bardzo lekko, daje do myślenia, pobudza wyobraźnię– natomiast jak dla mnie niepotrzebnie aż tak mocno rozwinięty wątek"erotyczny". Od samego początku raczej jasno było do zrozumienia, że między głównymi bohaterami nawiąże się jakaś bardzo silna więź i opisy dotyczące seksu to jest jedyna rzecz która mi popsuła tą książkę. Książka oceniam bardzo wysoko i jestem tak serio na tak. Po prostu polecam 😁😁

Bardzo przyjemnie sie czyta. Dużo ciekawostek o górach i wspinaczce . Do tego przyjemna historia romantyczna i lekki erotyk . Wakacyjny dirty pleasure

Melissa Darwood znowu mnie pozytywnie zaskoczyła. Autorkę, poznałam za sprawą cyklu "Mój szef", którego jedną z zalet była postać głównej bohaterki, tutaj jest podobnie. Julka jest inteligentną, sympatyczną, trochę zwariowaną kobietą, pragnącą rozwijać się zawodowo. Ma na to pomysł, ale zrealizowanie go jest skomplikowane i wymaga sporych poświęceń. Pierwsze próby to droga przez mękę, ale też droga na szczyt. Ten dosłowny i ten, który osiąga razem ze swoim trenerem - w końcu mamy do czynienia z romansem 😎😉
Zabieram się za drugi tom z marszu, nie mogę się doczekać finału tej historii.

Julia to dziennikarka w czasopiśmie które powoli chyli się ku upadkowi. By je ratować redaktor naczelna Julii proponuje jej napisanie chwytliwego artykułu , którego bohaterem ma być szejk, milioner bądź alpinista. A jako ze nasza bohaterka jest ambitna postanawia zająć się tematem alpinizmu i Polaków którzy maja w nim spore osiągnięcia. I jak to bywa w życiu- zbierając materiały trafia na Mateusza Malca, znanego z organizowania wypraw w Himalaje, jednak to właśnie on niejako daje jej postać która mogłaby rozpalić serca czytelniczek. Znany w środowisku ale nielubiący rozgłosu Jeremi Janson. Początki znajomosci tej dwójki są niezbyt łatwe ale gdy nieoczekiwanie Jeremi zgadza się na propozycje Julii wszystko zaczyna się toczyć w zawrotnym tempie.
Podoba mi się gadulstwo Julki, jej żywiołowość, upór , kierowanie się wartościami, którym niejeden dziennikarz zarzucił goniąc za sensacyjnym tematem. Jeremi to tajemnicza postać, a jednocześnie dobry człowiek. Jest między bohaterami chemia, której starają się nie ulec, w końcu maja wspólny cel. Podoba mi się sposób w jaki autorka przybliża alpinizm, pasje do gór która krąży w żyłach każdego alpinisty. Pokazanie Tatr oczami bohaterów, szlaki mniej znane jak i te popularne przewijają się w książce i to też jest jej duży atut. Akcja kończy się w dość nieoczekiwanym momencie i nie wiem czy dobrze ze powiesc jest rozbita na dwa tomy. Z ciekawością zabieram się za druga cześć 😉☺️

Książka, która na nowo rozbudziła we mnie żar i miłość do gór, nie w rozumieniu ciepłego schroniska, kominka i ciepłego koca, ale tych dziewiczych skał, świeżego powietrza, zmagań ze swoimi słabościami.
Oczywiście to nie przewodnik wysokogórski, ale komedia romantyczna - ona i on, którym na początku nie po drodze. To nie tylko komedia, ale erotyk, w którym bohaterami są dorośli, a nie studenci ;)
Ona dziennikarka, on samotnik, alpinista, których drogi krzyżują się by oboje mogli spełnić swoje marzenia - ona wydać świetną publikacje, on zdobyć zimą K2.
Książka, którą oceniam bardzo wysoko w kategorii dobrej rozrywki. Dobrze i szybko się czyta.

fajna książka, świetne poczucie humoru,

fajna książka, świetne poczucie humoru,

Nie przepadam za czytaniem książek z akcją w Polsce. Jednakże tę książkę czytało mi się bardzo przyjemnie a pasja głównego bohatera do wspinaczki zapewniła mi to, czego potrzebowałam, by wciągnąć się w lekturę.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Melissy Darwood i muszę przyznać, że było ono bardzo udane! Pierwszy tom "(Nie)zdobytej" bardzo mnie zaskoczył. Nie spodziewałam się takiego przygotowania do tematu ze strony autorki. Do tego dostajemy ciekawą fabułę z dawką humoru, plus fajnie wykreowanych bohaterów, działających na zasadzie lekkiego kontrastu. Jeremi wydaje się opanowany, stonowany, jest owiany jakąś tajemnicą, Julia natomiast wprowadza dużo uśmiechu, jest nieco niezdarna, ale przy tym urocza. Oboje zaś mają swoje wartości, którymi się kierują i wydają się mieć dobre serca. Podoba mi się również powoli budowane napięcie między nimi, które później wybucha. Byłam zaskoczona, w którym miejscu kończy się pierwszy tom, ale to tylko sprawia, że natychmiastowo chce się sięgnąć po następną część.

38-39/100/23 „(Nie)zdobyta” (tom 1 i tom 2),Melissa Darwood- obyczajowa, podróżnicza, komedia romantyczna, mini poradnik. Lekka, zabawna z momentami grozy i ciarami. Kupuję w ciemno styl, humor, znajomość autorki. Przy tej książce odprężycie się, pośmiejecie, przybliży Was do niuansów górskich (wspinaczki, wędrówki),nietypowej choroby i trudach dziennikarskich. Główna bohaterka kogoś mi przypomina 😏. Bardzo polecam.