Anima

Okładka książki Sierżant Cuff 3 Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff 3 Krzysztof Komander,...
Okładka książki Sierżant Cuff 2 Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff 2 Krzysztof Komander,...
Okładka książki Sierżant Cuff Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff Krzysztof Komander,...

Anima podbiła moje serce i wręcz nie mogę uwierzyć jakim cudem nigdy dotąd nie słyszałam o tej superprodukcji!

W rolach głównych sami znakomici lektorzy i lektorki. Muzyka specjalnie skomponowana na potrzeby tej produkcji. Słyszymy kroki, szumy, niepokojące dźwięki, szepty. To niesamowicie podbija całą atmosferę.

W mojej opinii superprodukcja jest czymś pomiędzy książką a teatrem. Wrażenie jest niesamowite, a już szczególnie przy tytule, który ma właśnie wprowadzić nas w lekkie uczucie niepokoju.

Z jednej strony jest to horror, z drugiej kryminał, ale mamy tu także ciutkę fantastyki. Głównym bohaterem jest policjant - aspirant Jan Willer. To właśnie on przyjmuje zagadkowe zgłoszenie dotyczące zniknięcia całej wsi. I początkowo totalnie je olewa. Nie ma sensu traktować priorytetowo czegoś, co brzmi jak niesmaczny dowcip. Zresztą każdy mógł po prostu wyjechać, w końcu to nie rodziny zgłosiły zaginięcie, a listonosz.

Niestety to nieprawdopodobne zniknięcie okazuje się prawdą, a Willer szybko zaczyna żałować swojego niedbalstwa. Wyrzuty sumienia to tylko jeden z czynników, które doprowadzają go do obsesji nad tą sprawą. Policjant nie umie i nie chce odpuścić. Ale co, jeśli całości nie da się wyjaśnić w sposób logiczny i naukowy? Czy Willer zaczyna odchodzić od zmysłów? A może właśnie podąża w dobrym kierunku?

Cała historia przedstawiona jest bardzo realistycznie. Uważam, że naprawdę niełatwo jest obecnie trafić na horror, który bez konieczności sięgania po jump scare’y potrafi wzbudzić niepokój. Ale ten zdecydowanie spełnił moje oczekiwania! Istny majstersztyk! Naprawdę dawno się tak w nic nie wkręciłam. Zwyczajnie nie mogłam przestać słuchać. A jak tylko dowiedziałam się, że jest druga część, rzuciłam się na nią jeszcze tego samego dnia. ZNAKOMITE!

Zdecydowanie polecam, a już szczególnie, jeśli nie próbowaxxście do tej pory audio w tej formie. Nawet jeśli nie lubicie audiobooków, warto się przełamać, bo uważam, że takie „słuchowisko” daje inne doznania.

W mojej opinii superprodukcja jest czymś pomiędzy książką a...

Niesamowicie wciagajaca opowieść, doskonale napisana i jeszcze lepiej przeczytana. Przygoda na granicy światów, zaskakująco dobra.

Niepokojąca historia. Słuchowisko, które chyba bardziej podobało by mi się w przedstawieniu lektora. Ciekawie skonstruowana opowieść.

Nie ma co się tu skupiać na bohaterach bo nie oni są kluczowi, a atmosfera oraz ciche przesłanie o naturze mszczącej się za ludzkie okrucieństwo.

Dobrze się tego słuchało, choć początkowo tak średnio mnie wciągnęło to z każdą minutą czułam bardziej mrowienie niepokoju oraz zaintrygowanie jaki jest sens i o co chodzi.

Przyjemna groza, narastająca stopniowo, duszny klimat zapomnianej wsi i tajemnicza zagadka. Warte przesłuchania.

Rewelacja! Jedno z najlepszych słuchowisk na jakie trafiłam. Świetne! Po prostu świetne! Niesamowity, tajemniczy klimat, trudno się domyślić czy będzie to historia o duchach, jakichś niesamowitych zjawiskach czy po prostu dobry kryminał. Z utęsknieniem czekałam na drugą część bo zakończenie było takie, iż można się było spodziewać, że będzie ciąg dalszy. No i jest :). Na razie wysłuchałam tylko 50cio minutowego fragmentu i jak na razie jest ciekawie, chociaż nie aż tak jak w części pierwszej. No ale wysłucham do końca i dopiero wtedy będę mogła ocenić.

Generalnie mi się podobała sama historia i klimat tej powieści. Natomiast jest parę momentów które są strasznie odrealnione przez co psuje mi to całość. Chodzi mi głównie o momenty kiedy główny bohater dostarcza setny dowód na swoją teorie ale dalej nikt mu nie wierzy. I może byłbym jeszcze w stanie to przełknąć gdyby te postacie faktycznie miały do tego powód ale to się głównie sprowadza do „nie uwierzę ci bo tak,” no i jest to po prostu głupie.

Ciekawa rzecz.
Właściwie to mój pierwszy kontakt z audio serialem.
To co różni taką produkcję od klasycznie czytanej książki - audiobooka - to brak narratora. W jego miejsce wstawione są sugestywne dźwięki otoczenia sugerujące wykonywane czynności.

Co do samej produkcji; bardzo klimatyczna. Mroczno klimatyczna. Ma to w sobie coś z lekka z Katie Maguire Mastertona czy Inkuba Urbanowicza. Zagadka kryminalna przeplatana z nie do końca pojmowalnymi rzeczami.

Bardzo przyjemna, choć jednowątkowa, sprawa.
Minus, bo urywa się właściwie w połowie. Bez kontynuacji nie może się obejść.

Ciekawa rzecz.
Właściwie to mój pierwszy kontakt z audio serialem.

Bardzo dobrze nagrane i trzymające w napięciu słuchowisko. Zakończenie otwarte więc należy sięgnąć po drugą część. Historia dość zagmatwana i dziwna jednak przy tym przyjemna i wciągająca. Polecam

Kilka dni temu skończyłam słuchać pierwszego sezonu słuchowiska pod tytułem “Anima” w Audiotece i wciąż nie mogę uwierzyć w to, jak ta historia się skończyła a raczej jak bardzo nie mogę się teraz oprzeć wysłuchania drugiego sezonu.
Gdy na komendę w małym miasteczku na Podlasiu przychodzi listonosz chcąc zgłosić zniknięcie dwudziestu pięciu mieszkańców z pobliskiej wsi leżącej paręnaście kilometrów za otaczającym ją lasem, policjanci zajęci ubieraniem choinki raczej uwierzyliby w “o jeden wypity kieliszek słynnego - lokalnego bimbru za dużo” niż w prawdziwość tej historii. Główny bohater aspirant Jan Willer, również początkowo nie wierzy w opowieść listonosza, jednak wykonując polecenie służbowe sprawdzenia okoliczności (rzecz jasna niechętnie, bo przecież Święta za pasem) okazuje się, że faktycznie – wszystkie domy stoją puste, a po mieszkańcach nie ma ani śladu. W pobliskiej szkole uczniowie z tej właśnie wioski akurat byli nieobecni. Szukając racjonalnego wytłumaczenia, Willer wpada na trop nielegalnych interesów prowadzonych przy pobliskiej, wschodniej, granicy. Jednak im więcej czasu Willer spędza w okolicy wsi, tym mniej oczywiste stają się dla niego wszelkie logiczne wytłumaczenia tej zagadki. A coraz więcej faktów, które są niewytłumaczalne z rozsądnego punktu widzenia zaczyna się pojawiać i utrudniać policyjne śledztwo. Z policjanta, którego zadaniem jest ustalanie faktów, Willer powoli przeobraża się w człowieka kierowanego obsesyjną potrzebą poznania prawdy, nawet jeśli oznacza to wzięcie pod uwagę sił i zjawisk, które nie są zbadane naukowo. Cała sprawa zaczyna rzutować na małżeństwo policjanta. Czy ta droga doprowadzi go do kompletnego obłędu, czy wręcz przeciwnie? Słuchałam zapartym tchem, tak bardzo chciałam się dowiedzieć co się wydarzyło. Kolejne epizody były coraz bardziej podszyte nutką grozy. Zakończenie sprawiło, że poczułam ulgę, bo to nie koniec – ta historia jest kontynuowana, a ja koniecznie muszę wysłuchać drugi sezon.
Osobiście jestem ogromną fanką audiobooków, które są dopracowane i zasługują na miano słuchowiska. W superprodukcji “Anima” odnalazłam wszystko, czego potrzebuję, aby przenieść się do książkowego świata moich bohaterów. Czytając, zapewne narzekałabym na tzw. Zbyt długie opisy przyrody, konieczne, aby autor mógł nas wprowadzić w realia; tutaj słuchając doskonałej gry aktorskiej świetnych, jeśli nie najlepszych polskich głosów z Łukaszem Simlatem w roli głównej, uzupełnionych oryginalną muzyką, stworzoną dla tego audiobooka; przeróżnymi niepokojącymi dźwiękami które dodawały grozy i tak już niesamowicie niepokojącemu klimatowi, byłam po prostu zachwycona. Nagrano nawet specjalne audycje radiowe, które doskonale wpisały się w atmosferę superprodukcji. Autentyczność całej historii urzekła mnie najbardziej – bohaterowie są jednocześnie wyraziści i nieprzerysowani, że odnoszę wrażenie, jakby byli moimi dobrymi znajomymi. Dialogi, relacje między bohaterami – czy to na posterunku, w szkole, w rodzinie, czy nawet małomiasteczkowe pomiędzy mieszkańcami są tak prawdziwe, że odniosłam wrażenie, że słucham prawdziwej historii zwykłych ludzi, którzy żyją gdzieś na Podlasiu, a nie wymyślonej z elementami nadprzyrodzonymi. Klimat jest tu doskonale podkreślony dźwiękowo - początkowo lekko świąteczny, z czasem coraz bardziej atmosfera staje się napięta, aż zaczynamy odczuwać grozę i strach.
Książka wyróżnia się niezwykle pomysłową fabułą, intryga jest tutaj niebanalna, jednak superprodukcja Audioteki znacząco podniosła jej poziom – gra aktorska jest po prostu genialna, a muzyka doskonale oddaje klimat grozy. Słuchałam z ogromną przyjemnością. Polecam wszystkim fanom gatunku i nie tylko.

Dobrze się słuchało, chociaż momentami aż nie dało się wytrzymać, jak dialogi są normalnej słyszalności a nagle jakieś dźwięki kilkukrotnie głośniejsze. Plus zakończenie jest tak potężnym clifhangerem, że aż ciężko uwierzyć, że można tak zakończyć.

Bardzo ciekawy serial. Historia z dreszczykiem. Oryginalna. Świetnie zrealizowana. Świetny ścieżka dzwiekowa. Zakończenie było by słabe gdyby nie było 2 sezonu. Liczę na dobrą kontynuację.

• Audiobooki
  • Audioteka