Anima 2. Powrót

Okładka książki Sierżant Cuff 3 Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff 3 Krzysztof Komander,...
Okładka książki Sierżant Cuff 2 Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff 2 Krzysztof Komander,...
Okładka książki Sierżant Cuff Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff Krzysztof Komander,...

Okładka książki Skowyt Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Skowyt Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Sierżant Cuff Krzysztof Komander, Kinga Krzemińska
Sierżant Cuff Krzysztof Komander,...
Okładka książki Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz,...

pozostanie w głowie. Gwarantuję : )

pozostanie w głowie. Gwarantuję : )

Słuchanie takich opowieści zapewnia trochę inny odbiór. Szczególnie, gdy robi się to po zmroku, przy zgaszonym świetle. W połączeniu z tym, że mogę zamknąć oczy i odpalić wyobraźnię - całe wrażenie jest w jakby spotęgowane. Superprodukcje mają to do siebie, że przypominają słuchowisko - słyszymy kroki, jest niepokojąca muzyka. To też dodaje dreszczyku. Nie chodzi mi nawet o lęk w trakcie słuchania, a raczej cały mroczny klimat, który jest budowany w ten sposób, a także niepokój, który zostaje nawet już po wyjęciu słuchawek.

Nie mogę opowiedzieć wam za wiele o samej treści drugiej części Animy - osoby, które nie słuchały jedynki mogłyby w ten sposób dostać sporo spoilerów. Powiem tylko, że przesłuchać trzeba obie - głównie dlatego, że kontynuacja wyjaśnia wiele wątków i daje odpowiedzi na pytania, które pozostały bez odpowiedzi. Wracamy do znanych już bohaterów i bohaterek, choć pojawiają się i nowi. Poznajemy kolejne elementy tej tajemniczej sprawy o miasteczku, z którego zniknęli wszyscy mieszkańcy…

Mocno wahałam się nad gwiazdkową oceną pierwszej części - one zresztą zazwyczaj sprawiają mi trudności. Ostatecznie, mimo zachwytów, wystawiłam jej 4.5/5⭐️ właśnie ze względu na pytania pozostawione bez odpowiedzi. Tym razem daje pełną piąteczkę! Zasłużoną! Na takie wspaniałe produkcje czekałam!

Pierwsza część była bardziej w gatunku kryminałów, druga w bardziej w paranormalnych i przez to nie przypadła mi do gustu tak jak pierwsza.

Kocham Pana, Panie Simlat !

Kocham Pana, Panie Simlat !

W przypadku drugiej części, słuchało się równie dobrze. Jednak nie rozumiem dlaczego w ogóle zostało to podzielone na odcinki. Bardzo integralna to była historia. Jak część kryminalna mi się podobała, tak ta część duchowa już nie za bardzo.

Bardzo ciekawa historia, trzyma poziom pierwszej części. Świetnie zrealizowane słuchowisko.

Odsłuchałem audiobooka w wydaniu z Audioteki, który naprawdę robi wrażenie.
Świetne dopełnienie pierwszej części, z ciekawym finałem.
Jest akcja, są emocje, tajemnica i jej rozwiązanie.
Kawał dobrej roboty autorki oraz aktorów pracujących nad audiobookiem :)

Odsłuchałem audiobooka w wydaniu z Audioteki, który naprawdę robi wrażenie.
Świetne dopełnienie pierwszej części, z ciekawym finałem.
Jest akcja, są emocje, tajemnica i jej rozwiązanie.
Kawał dobrej roboty autorki oraz aktorów pracujących nad audiobookiem :)

Jestem zadowolony. Lepsza niż 1 część. Bardzo sprawna i efektowna realizacja. Trzymała w napięciu.

Rewelacyjne słuchowisko, tajemnicze, pełne klimatu ciągłego niepokoju i grozy. Bardzo wciągające... Doskonała rola Łukasza Simlata. Kontynuacja Animy, zdecydowanie, o ile to możliwe, jeszcze lepsza niż część pierwsza.
Zakończenie jakby otwarte, z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg, mam nadzieję, że będzie...
Stwierdzam, że projekty Audioteki to starannie dopracowane, nieskazitelnie wykonane aktorsko, z idealnym tłem... prawdziwe perełki...

Stwierdzam, że projekty Audioteki to starannie dopracowane,...

Zgodnie z moimi przewidywaniami serial dostał kontynuację. I dobrze się stało, sezon 2 wydaje mi się być lepszy od pierwszego. Większość wątków znajduje swoje logicznie rozwinięcie, można się przyczepić do pewnych rozwiązań fabularnych, ale to są drobiazgi. Dobrze się tego słuchało, aktorsko i realizacyjnie produkcja utrzymuje wysoki poziom.

• Audiobooki
  • Audioteka