Error

Krzysztof Domaradzki Wydawnictwo: Audioteka kryminał, sensacja, thriller
Audioteka
2023-05-31
2023-05-31

Okładka książki Startupowcy. Jak polskie start-upy podbijają świat Krzysztof Domaradzki, Artur Kurasiński
Startupowcy. J... Krzysztof Domaradzk...
Okładka książki Dlaczego się udało. Filozofia i strategie twórcy Comarchu Krzysztof Domaradzki, Janusz Filipiak
Dlaczego się u... Krzysztof Domaradzk...

sama książka średnia ale za to audio serial wykonany super

sama książka średnia ale za to audio serial wykonany super

Sensacyjna krótka opowiastka z gatunku political fiction w oparciu o modne teraz pojęcie cyber-zagrożenia państwa (CRP). Pokazująca, że polityka jest polem bitw, w których rządzi pieniądz i brak miejsca na miłość, szacunek i uczciwość międzyludzką… W lekturze brakuje zaskoczenia, gdyż wszelkie twisty są przewidywalne do bólu. Schematycznie, kanonicznie, poprawnie – do szybkiego odsłuchania i cieszenia się słuchowiskiem wypełnionym głosami dobrze dobranych lektorów.
Szybkie i sensacyjne opowiadanie, a raczej słuchowisko, w którym zasługa tekstu i pisarza to 20%, a 80% produkcji audio ze znakomitymi lektorami na czele i dobrą obsługa studia. Error wygrywa jako słuchowisko, jako książka – przeciętnie bardzo.

(Oceniam audio-serial) Świetna realizacja i aktorstwo, niestety scenariusz nieudolny, jakby z telenoweli. Potknięcia merytoryczne w kwestiach technicznych. Najgorsze jest to, że autorom tego typu utworów wystarczy miauknąć coś o darkłebie, torze, VPN-ie i już jest według nich wiarygodnie.

Fajna rozrywka, trzyma w napięciu jak przyzwoity serial sensacyjny. Bardziej to jednak słuchowisko niż audiobook, praktycznie nie ma opisów, same dialogi.

Fajnie się zaczyna a potem flaki z olejem

Fajnie się zaczyna a potem flaki z olejem

Zaczyna się od trzęsienia ziemi - ataku cyberterrorystycznego na różne instytucje w Polsce. Pociąga to wiele konsekwencji. Dobrze się bawiłem słuchając ciekawego serialu audio o politycznych intrygach.

Ależ to było wyborne! Wiadomość od RCB z informacją o ataku nuklearnym na Polskę obiegła cały kraj. Przerażający alert zasiał panikę wśród milionów Polaków. Zagrożenia nuklearnego nie było, wiadomość nie wyszła bowiem od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a od hakerów, którzy przeprowadzili zmasowany atak na kraj.
Kilka miesięcy wcześniej Jacek, zdolny programista, dostał zlecenie hakerskie od człowieka, który posługiwał się pseudonimem Marie#Kondo. Mężczyzna nie miał jednak pojęcia, że jego działania przyczynią się do ogólnopolskiej paniki, a on sam trafi w środek politycznej intrygi. 🔥

Przesłuchałam „Error” w dwa dni i to tylko dlatego, że nie mogłam w jeden 🤪 Wiecie… dom, dzieci, praca i człowiek nie może przesłuchać całego serialu w jeden dzień. W każdej wolnej chwili po niego sięgałam, bo historia była tak intrygująca, tak wciągająca i tak emocjonująca, że ciągle o niej myślałam.

Wisienką na torcie jest fakt, że część historii rozgrywa się w Gliwicach, w moim mieście, a ja uwielbiam, gdy w książkach bohaterowie kroczą znanymi mi ulicami i przebywają w znanych mi miejscach 😎

Podsumowując, REWELACJA. Zarówno produkcja audioserialu, jak i fabuła są rewelacyjne! Niesamowita intryga, niepewność, napięcie i zakończenie, po którym w głowie miałam tylko jedną myśl: „Ja chcę więcej!”.

Kilka miesięcy wcześniej Jacek, zdolny programista, dostał...

Poproszę jeszcze. Polecam

Poproszę jeszcze. Polecam

Moim zdaniem Musiał nie udźwignął roli albo była ona po prostu słabo napisana. Zawsze miałem wrażenie, że lepiej mi się słucha i jakby więcej się dzieje gdy stery oddane są w ręce (głosy) pozostałych, bardziej doświadczonych kolegów, ale nawet oni nie uratowali historii, choć ta pod koniec wyraźnie się rozkręciła. Słuchowiska Remigiusza Mroza podnoszą znacznie poprzeczkę!

Realizacyjne jak najbardziej ok, nie potrafię tylko przekonać się do tej historii. Dotyczy to innych książek pana Domaradzkiego ( Konfident, Przełęcz) jak i seriali Audioteki
( Cyber Host, Burchot). Zaczyna się obiecująco, ale później fabuła rozwija się w bardzo mało wiarygodnym kierunku. Nie przeszkadza mi często używane słownictwo hakerskie jak i stereotypowe ukazanie klasy politycznej, dla mnie historia jest po prosu mało wiarygodna. Podobnie mam z ostatnio przeczytaną książką Jakuba Szamałka, punkt wyjścia jak i tematyka powieści są bardzo podobne, doceniam zagrożenie jakie niesie cyberprzestępczość, ale obie te historie wydają mi się mocno naciągane.

• Audiobooki
  • Audioteka