Nexus

Okładka książki Nexus Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Okładka książki Nexus
Sasha AlsbergLindsay Cummings Wydawnictwo: We need YA Cykl: Androma (tom 2) fantasy, science fiction
Androma (tom 2)
Nexus
We need YA
2020-02-26
2020-02-26
2019-05-07

Książka bardzo dobra, choć nie chwyciła mnie za serce tak jak Zenith. Książkę podczytywałam przez ostatnie 2 tygodnie, chcąc jak najdłużej zostać w tym świecie. Pomysł bardzo dobry, niekiedy jedynie reakcje Andi niekiedy zbyt infantylne. Moment kulminacyjny bardzo dobry, a plot twist jeszcze lepszy. Dosłownie nie mogłam się od tej sceny oderwać, szczególnie że autorki bardzo dobrze nabudowały napięcie. Jedynie fakt kto jest generałem mnie nieco rozczarował, ale to szczegół jedynie. Bardzo podobała mi się relacja między załogą, z której faktycznie biła rodzinna miłość. Seria jest jedną z lepszych, które czytałam w swoim życiu i zdecydowanie godna polecenia.

Seria nie przypadła mi do gustu.

Seria nie przypadła mi do gustu.

To, że ta książka jest zajebista, to stanowczo za mało powiedziane- to po prostu jedna z najlepszych książek! Idealna dla fanów fantastyki. Cóż więcej mogę rzec- nic dodać, nic ująć.

Nic na to nie poradzę.Zakochalam się w okładkach, zakochałam się w książkach i zakochałam się w bohaterkach.

Nie mam pojęcia czemu ta seria jest tak nie lubiana i niedoceniana. To najwspanialsza SiFi YA jaką można sobie wymarzyć. Spacer opera z intrygującym uniwersum pełna przygód, nie odwiedzonych planet i statków kosmicznych. Głównymi bohaterkami są maruderki-piratki w różnym wieku i różnych ras. Romans jest ale wątkiem w tle a nie główną osią fabularną. Struktura pierwszego tomu jest tak skonstruowana, że na początku mamy samych tajemniczych bohaterów, z wyjątkiem głównej bohaterki Andromy, dzięki czemu przez cały tom narasta napięcie, które wybucha na końcu. Zostawiając czytelnika z otwartą gębą.

Drugi tom jest już mniej tajemniczy, bardziej melancholijny ale ostatecznie byłam rozczarowana, że to już koniec przygód załogi Marudera. Chętnie spędziłabym jeszcze wiele tomów w galaktyce Mirabel u boku tych piratek.

Przyznam szczerze, że na początku sceptycznie podchodziłam do tych książek. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że te książki zostały napisane przez dwie autorki - Alsberg Sasha i Cummings Lindsay i obawiałam się, że będzie czuć różnice fabularne. Cieszę się jednak, że moje negatywne myśli pod tym względem okazały się nietrafione i współpraca tych kobitek stworzyła spójną całość serii.
Książki te są przyjemną lekturą, którą wręcz czyta się w jeden dzień, w nocy przy dźwięku cykad za oknem. Książki wręcz wciągają w swój świat i nie chcą puścić.
Najbardziej jestem zachwycona postaciami. Każda z nich jest oryginalna i nie nudna, przywiązujesz się do nich i nawet płaczesz razem z nimi. O zgrozo! Jest Ci szkoda tych "złych" i w niektórych sytuacjach krzyczysz o drugiej w nocy "Nie! Nie! Nie!". Tak, jest to ten rodzaj lektury w którym kochasz wszystkich.
A jeśli już o kochaniu mowa. No to barawa dla autorek. W końcu wątek miłosny, który cię nie mdlił i po prostu kibicujesz parze by w końcu im się udało. Do tego po prostu nie jest nachalny i nie wciskany w każdą stronę. Jest małą częścią fabuły i równie dobrze mogło by go nie być, a dzięki temu jest wisienką na torcie.
Co tu dużo pisać, książki są przyjemne i nie ma czasu na nudę przy nich. Wszelkie zwroty akcji to uniemożliwiają.
Jeśli są jakieś minusy to ich na chwilę obecną nie dostrzegam. Po prostu jestem zachwycona serią i mam klapki na oczach

Drugi tom ,,Zenithu" bardzo mi się podobał!
W drugiej części możemy bardziej poznać życie w Mirabel. Jest również walka dobra ze złem i cały czas dzieje się jakaś akcja. Zostaje aktywowane podziemie i rebelianci!
Co prawda zakończenie trochę mnie zawiodło, jednak cały czas stresowałam się o życie bohaterów.
Mamy tu również historię napisaną z kilku punktów widzenia, dzięki czemu otrzymujemy więcej szczegółów.
Polecam każdemu, kto chce znać zakończenie ,,Zenithu".

Drugi tom ,,Zenithu" bardzo mi się podobał!
Mamy tu również historię napisaną z kilku punktów widzenia, dzięki...

Super książka. Tak jak poprzednia. Trzyma nadal w napięciu, czasami akcja przyspiesza czasami nieco zwalnia żeby odetchnąć. I te plot twisty. W ogóle bym się pewnych rzeczy nie spodziewała. Polecam serdecznie.

„Nexus” jest drugim tomem cyklu Androma, dlatego jeśli ta okładka wpadła Wam w oczy to zapraszam do poznania pierwszego tomu pod tytułem „Zenith”. Autorki Lindsay Cummings i Sasha Alsberg stworzyły fantastyczny świat, w którym nie zawsze idzie wszystko, po myśli bohatera. Nie boją się eksperymentować, ani rzucać mu pod nogi kłopoty, kolejne kłody, które nie tak łatwo jest naprostować. „Nexus” jest bezpośrednią kontynuacją „Zenithu”, miałam okazję sięgnąć po nią bezpośrednio po lekturze, dlatego też nie miałam kłopotów z wczuciem się w ten świat. Uważam, że bardzo fajnym zabiegiem jest prowadzenie dalszej akcji bez żadnych przeskoków, czy wrzucanie w wir czegoś, przez co czujemy się, jakbyśmy pominęli coś istotnego, a może przespali jakiś fragment. Co nowego można odkryć w „Nexusie”?
Krwawa Baronowa straciła swojego Marudera, jej dzielne piratki zostały schwytane, zapewne czekając na ratunek samej Andromy Racelli, tajemniczki i najniebezpieczniejszej piratki w Galaktyce Mirabel. Z Baronowej stała się zbiegiem, którego poszukuje złośliwa i bezwzględna Królowa Nor, a wszystko za sprawą toksyny, która wpływa na umysł, potrafi go kontrolować. Ubezwłasnowolnienie w ten sposób człowieka jest sprawą straszną i podstępną, w taki sposób można wpłynąć i osiągnąć wiele, a z czasem znacznie więcej niż się na początku zaplanowało. Czy Andi poradzi sobie z taką sytuacją? Androma wraz z Dexem muszą znaleźć lekarstwo, nim będzie za późno. Nie wszyscy zostali potraktowani tą toksyną i całe szczęście. Na planecie Solery bohaterka odnajduje Arachnida, lidera ruchu oporu walczącego przeciw Królowej Nor. Może dzięki połączeniu sił uda się odzyskać załogę Marudera i pokonać Królową Nor? Zdecydowanie prawdziwa walka i przygoda dopiero się rozpoczęła, a wraz z nią nowe niebezpieczeństwa.
„Nexus” jest dobrą kontynuacją, jak każda Książa posiada swoje plusy i niedociągnięcia. Od tego typu literatury oczekuję rozrywki, czegoś szybkiego, co sprawi, ze będę dobrze się bawić, polubię bohaterów i będę wraz z nimi walczyć z przeciwnościami losu. To tutaj dostałam, a to przecież jest najważniejsze. Nadal jestem ciekawa, co jeszcze dla nas przygotują autorki, czy może kiedyś zdecydują się na rozbudowanie tego cyklu, albo stworzenie coś zupełnie innego. Cały czas czuje się emocje, obserwuje, jak główna bohaterka próbuje się zmienić, wyciągać konsekwencje w popełnionych wcześniej błędów i to jest bardzo dobrym posunięciem. Dla fanów duetu miłosnego Andi i Dexa będzie dobra informacja, bo autorki postawiły właśnie na nich i mamy sporo momentów, w których ich relacja się rozwija.
Uważam, że „Nexus” jest dobrym zakończeniem tej sagi, czas spędzony z tą powieścią nie uważam za stracony wręcz przeciwnie i myślę, że jeśli bardzo spodobał Wam się „Zenith” nie powinniście się obawiać tego, by sięgnąć po kontynuację.

Poraz drugi otoczy nas świat wykreowany przez dwie autorki. Sasha Alsberg oraz Lindsay Cummings odrobiły lekcję...
____
Androma Racella utraciła najważniejsze dla niej aspekty z życia. Statek przepadł, a załoga mierzy się z nową i bezwarunkową królową. Sama bohaterka musi ukrywać się w ciemnych zakamarkach galaktyki. Nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Wraz z Dexem kieruję się do prawdy, chęć odnalezienia lekarstwa na opętanie ludzkiego umysłu nigdy nie był tak potężny. Bez hamulców, czy zwątpienia podejmuje wyzwanie.
____
"Nexus" jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części pt. "Zenith". To właśnie tam udaje nam się zasięgnąć informacji o wszystkich bohaterach. Czytając pierwszy tom byłam średnio zadowolona, wiele rzeczy potrzebowały końcowych szlifów. Tworzenie pozycji objętej tematycznie z galaktyka na pewno nie jest łatwy zabiegiem. Drugi tom zdecydowanie lepiej się prezentuje, niektóre luki zostały zasklepione. "Nexus" jest przystępną książką, dającą czytelnikowi sporo akcji, nieszablonowych bohaterów i pełno ryzyka. Napisane przyjemnym stylem, by skończyć ją w jeden dzień.
Jeżeli nie zrazilliście się do poprzedniej, to ta książka na pewno was zadowoli.

____

Ciąg dalszy gwiezdnej przygody stworzonej przez Lindsay Cummings i Sashe Alsberg.

Ja osobiście mam mieszane uczucia co do kontynuacji jakichkolwiek serii. Z jednej strony ich wyczekuję, z drugiej, obawiam się, że autor coś zmieni i to, co podobało, mi się na początku później już mi się nie, spodoba.

Tak miałam niestety w przypadku ,,Nexus".

Pierwsza część ,, Zenith" podobała mi się mimo kilku wad, zaś co się tyczy drugiej części, nie mogę do końca powiedzieć tego samego.

Książka jest po prostu przeciętna. Akcja nie była jakoś porywająca, nic mnie nie zaskakiwało, ani nie powalało na kolana. Bohaterowie, również w żaden sposób się nie rozwinęli, przez co stali się jeszcze bardziej nijacy.
Wątek miłosny, także został, spłycony i skrócony, pozostawiając pewien niedosyt.

Mimo to nie powiem, że książka jest zła i że nie da się jej czytać. Byłaby to nie prawda.
Ja jednak oczekiwałam trochę więcej od tej lektury i jestem zawiedziona, zwłaszcza, że pierwsza część mi się podobała.

Moim zdaniem można przeczytać, jednak na pewno znalazłyby się znacznie ciekawsze pozycje.

Tak miałam niestety w przypadku ,,Nexus".

Pierwsza część ,, Zenith"...

Lindsay Cummings Nexus Zobacz więcej