Zenith

Okładka książki Zenith
Sasha AlsbergLindsay Cummings Wydawnictwo: We need YA Cykl: Androma (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Agnieszka Brodzik
kosmos piraci galaktyka

Okładka książki Nexus Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Ocena 6,7
Nexus Sasha Alsberg, Lind...

Oficjalne recenzje i

Gwiazdy losu

348 28 122

Na początku zastanawiałam się czy na pewno zaczęłam od pierwszej części :) Bardzo dobra, przyjemna książka. Tak dobra, że można ją czytać kilka razy a szybko się nie znudzi. Gorąco polecam.

Nic na to nie poradzę.Zakochalam się w okładkach, zakochałam się w książkach i zakochałam się w bohaterkach.

Nie mam pojęcia czemu ta seria jest tak nie lubiana i niedoceniana. To najwspanialsza SiFi YA jaką można sobie wymarzyć. Spacer opera z intrygującym uniwersum pełna przygód, nie odwiedzonych planet i statków kosmicznych. Głównymi bohaterkami są maruderki-piratki w różnym wieku i różnych ras. Romans jest ale wątkiem w tle a nie główną osią fabularną. Struktura pierwszego tomu jest tak skonstruowana, że na początku mamy samych tajemniczych bohaterów, z wyjątkiem głównej bohaterki Andromy, dzięki czemu przez cały tom narasta napięcie, które wybucha na końcu. Zostawiając czytelnika z otwartą gębą.

Drugi tom jest już mniej tajemniczy, bardziej melancholijny ale ostatecznie byłam rozczarowana, że to już koniec przygód załogi Marudera. Chętnie spędziłabym jeszcze wiele tomów w galaktyce Mirabel u boku tych piratek.

Moim zdaniem książka naprawdę świetna i polecam przeczytać

Moim zdaniem książka naprawdę świetna i polecam przeczytać

Recenzje można znaleźć również na moim Instagramie:

𝒁𝒆𝒏𝒊𝒕𝒉 𝑺𝒂𝒔𝒉𝒂 𝑨𝒍𝒔𝒃𝒆𝒓𝒈, 𝑳𝒊𝒏𝒅𝒔𝒂𝒚 𝑪𝒖𝒎𝒎𝒊𝒏𝒈𝒔

Wydawnictwo: @weneedyabooks

Ocena: 9/10⭐

Ta pozycja zaskoczyła mnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie oczekiwałam niczego wielkiego po przeczytaniu opisu, spodziewałam się raczej zwykłej kosmicznej walki, dużej ilości akcji I głównej bohaterki przedstawionej jako typową buntowniczkę.

W książce dostajemy wiele wiele więcej. Główna bohaterka Andorma Racella, aka Krwawa Baronowa, ma bardzo dopracowany charakter, gorsze wspomnienia I nieudaną miłość za sobą. Lektura ma cudowne opisy, pozwalające się wczuć w postacie, są one dokładne, ale zarazem nie są męczące.

Rzeczą na którą od razu zwróciłam uwagę były tytuły rozdziałów, które były nazywane imionami bohaterów w zależności na kim skupi się rozdział, bardzo spodobał mi się ten pomysł, był ułatwieniem I zachętą do przeczytania kolejnego rozdziału, jeśli przykładowo interesują Cię przygody danej postaci.

Historia przedstawiona w utworze, gromadzi wiele bohaterów, oraz nie małą ilość kłopotów I trudnych wyborów. W końcu ile ludzi, tyle problemów.

Moją jedyną negatywną uwagą jest to, że na początku zostało podane zdecydowanie za dużo informacji, ciągle mi się coś myliło I nie mogłam połączyć faktów, całe szczęście po około 40 stronach, wszystko zaczęło się układać w całość.

Myślę, że jest to pozycja warta polecenia, uważam że czas który poświęciłam książce był dobrze wykorzystany, nie żałuję sięgnięcia po tę historię, poprostu świetnie się bawiłam w świecie wykreowanym przez te dwie cudowne kobitki.🤭💙

Recenzje można znaleźć również na moim Instagramie:

𝒁𝒆𝒏𝒊𝒕𝒉 𝑺𝒂𝒔𝒉𝒂 𝑨𝒍𝒔𝒃𝒆𝒓𝒈, 𝑳𝒊𝒏𝒅𝒔𝒂𝒚 𝑪𝒖𝒎𝒎𝒊𝒏𝒈𝒔

Wydawnictwo: @weneedyabooks

Ocena: 9/10⭐

Androma Racelli, choć większości galaktyki znana bardziej jako Krwawa Baronowa, jest najemniczką, która podróżuje po Mirabel wraz ze swoją wierną, złożoną wyłącznie z kobiet załogą. Jednak pewnego dnia przeszłość dogania Andi i, aby odkupić swoje winy, musi wyruszyć w zupełnie nową galaktyczną przygodę, a może galaktyczną klapę?
Wyjątkowo bardzo dłużyła mi się ta książka. Nie jest to zdecydowanie pozycja, która stoi akcją - skupiamy się w niej raczej na bohaterach, ich problemach, rozterkach i przemyśleniach. Myślę, że to ten brak akcji sprawił, że książka momentami była nużąca, zbyt przegadana. Bohaterki zostały jednak przedstawione w sposób realistyczny, znaliśmy ich motywy, podejmowane przez nie decyzje były uzasadnione. Jest to moim zdaniem zwyczajna, dość przewidywalna fantastyka młodzieżowa. Niemniej jednak zakończenie zainteresowało mnie na tyle, aby zabrać się za kolejny tom.

Wyjątkowo bardzo dłużyła mi się ta książka....

Nie czytajcie, to jest słabe. pierwsze kilka stron zdradza jaka będzie ta książka. Jest poniżej przeciętnej i tak będzie już do końca.

⭐ 8.2

O Boże.... nie wiem co powiedzieć

🎶space girl - Frances Forever🎶

⭐ 8.2

O Boże.... nie wiem co powiedzieć

🎶space girl - Frances Forever🎶

Już trochę dawno przeczytałem ta książkę , i w miarę coś pamiętam , typowa książka akcji . Minusy to , długo się czytało miejscami nudna i miejscami nie wiadomo o co chodziło, też zbyt szybko rozgrywająca się akcja , też trochę za dużo przemocy , I trudno było zapamiętać wszystkich bohaterów. Plusy to zachęcająca okładka , dobry pomysł że statkiem kosmicznym , ciekawe bohaterki , było się ciekaw dalszych rozdziałów , im więcej się czytało tym wydawali się ciekawsze

Na półkach: , , , , , ,

Nie przypadła mi jakoś mocno do gustu.

Nie przypadła mi jakoś mocno do gustu.

Jako rozrywka jest to świetna książka. Taka typowa fantastyka młodzieżowa. Polubiłam się bardzo z bohaterami. Strasznie zapadł mi w pamięć bal z tej książki… jeżeli jesteście ze mną dłużej, to wiecie, że bale i przyjęcia to coś, na punkcie czego mam mini obsesje 😅 w tej książce był cudowny! Jestem też strasznie ciekawa, co tam w drugiej części, bo zakończenie dla mnie spokojnie mogłoby takie pozostać.