Magia zmiany

Okładka książki Magia zmiany Jakub Łotecki
Okładka książki Magia zmiany
Jakub Łotecki Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Magia zmiany.Przekrocz własne granice i osiągnij cel
Znak Literanova
2019-01-30
2019-01-30

Grafomania w czystej postaci ☹️

Grafomania w czystej postaci ☹️

Treść książki kładzie ogromny nacisk na motywowanie, w czasie czytania odnosiłam wrażenie podobieństwa formy ekspresji języka do tej, którą odnajdujemy w nagraniach motywacyjnych. Sięgając po tę książkę mogłam przyglądnąć się perspektywie świata, w której możliwe jest osiągnięcie tego, o czym się marzy, a także zmienienie nawet tego, co wydaje się w życiu osobistym beznadziejnym i niezmiennym. Znajdziemy w niej wiele, wydawać by się mogło, oczywistych informacji, o których prawdopodobnie wiemy, jednak być może nie zawsze są one wdrażane w życie, a zatem przeczytanie o nich może być odświeżające.

Czytając książkę Pana Jakuba opisane w niej historie problemy z jakimi zmagają się jego podopieczni od razu można wyciągnąć wnioski ze swojego życia a na pewno tym jak go sobie poniekąd marnujemy nic nie robieniem nie widząc celów ,brak planów i przede wszystkim marzeń To co nas hamuje na różnych sferach naszego życia jak praca ,relacje nasze nawyki i obawy dała mi dużo do myślenia ile spraw zaniedbałam i jakie beztrosko żyłam i dlaczego moje relacje miedzy ludzkie wyglądają tak a nie inaczej ile jest we mnie strachu i nieśmiałości Metody Autora są nietypowe inne i może właśnie dlatego działają Moim Zdaniem z najlepszych Książek Pana Jakuba

Nie wiem czego się spodziewałem po tej książce, na pewno że będzie lepsza i autor mnie zaczaruje.
Niestety książka pełna ogólników i porad rodem z magazynów Popcorn i Bravo. W żaden sposób nie zachęcił mnie do zmiany, a szkoda bo liczyłem na lekki poradnik który może coś wnieść w moje nowe życie.
Nie polecam!

Nie polecam!

Jakub Czarodziej - to jest osobowość. Ciekawy, inspirujący, kreatywny, nieszablonowy. Nie jest teoretykiem, lecz praktykiem, sam jest przykładem zmian. Z miłą chęcią umówiłabym się z nim na kawę.

Jestem pełen podziwu dla autora że pomimo tak młodego wieku posiada ogromną mądrość życiową co nie idzie w parze z dobrym wychowaniem i traktowaniem czytelnika.Dąże do tego iż w książce jest tyle wulgaryzmów że po wieczornym czytaniu odbija mi się kakaem.Jedna znajszybciej pezeczytanych pozycji dlatego skuszę się na drugą częć.Ogólna ocena 4/10

Calkiem sympatycznie sie czytalo, nie jest to pozycja gornolotna ale nikt nie mowil, ze taka ma byc. Grunt, ze dziala! Daje motywacyjnego kopa w tylek a to najwazniejsze.

Książka, która dając kopa w tyłek motywuje do dzialania

Książka, która dając kopa w tyłek motywuje do dzialania

Żałuję, że to czytałam, autor sam ma problemy z emocjami moim zdaniem, daleeeeeeko mu do spokoju ducha i opanowania Eckharta Tolle (którego zresztą polecam).
Eckhart BEZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW potrafił mnie zmotywować do zmian, czego o panu Jakubie niestety nie da się powiedzieć.
Dla mnie jest on osobą wyjątkowo antypatyczną, kreującą się na guru, ale z marnym skutkiem.
Książka zawiera "porady" w stylu "po co mieć depresję jak można nie mieć", albo "stłucz termometr to nie będziesz mieć gorączki".
Ręce opadają....

O sztucznym zwiększaniu objętości już nawet nie wspomnę...
Widać, że zabrakło inwencji, treści do przekazania, więc trzeba było maksymalnie "rozrzedzić" tekst, dać kilometrowe marginesy itp.
Szkoda czasu nawet na dłuższą recenzję.

Na początku pragnę zaznaczyć, że nie jestem Jego fanem. O ile bezpośredniość w wypowiedziach wyróżnią go na tle innych psychologów to już chamstwo i przede wszystkim wulgaryzmy czynią więcej złego niż dobrego. Postaram się jednak, możliwie jak najlepiej ocenić obiektywnie tę książkę.
Już we wstępie dowiadujemy się, że Jakub Czarodziej jest kontrowersyjny, co akurat było wiadome. Pomyślałem sobie: „Oho. Będzie ciekawie”, ale nie było. Mało tam wulgaryzmów, co mając w pamięci Jego vlogi trochę rozprasza czytelnika.
Na początku poznajemy Jego historię życia, jak zmagał się z chorobą itd. I to był jedyny moment, kiedy poczułem do niego jakąkolwiek sympatię, gdyż niewielu stać na taką determinację, na jaką musiał się wtedy zdobyć, żeby wrócić do normalnego życia. Problem w tym, że to wystarczy. Nie potrzeba nam wysłuchiwać Jego przemyśleń jakie to dzisiejsze czasy i społeczeństwo jest złe itd.
Wracając do książki to czyta się ją szybko, bo jest dużo wolnego miejsca na własne wpisy mające nas zmotywować do działania. Z racji tego, że w ręku trzymamy poradnik a nie powieść fabularną to akurat działa. Gorzej, że w dalszej części mamy motywacyjne frazesy poparte kilkoma przykładami jak to Jego podopieczni poradzili sobie z niechęcią, nałogami i bezradnością. Ja generalnie spodziewałem się czegoś kontrowersyjnego co mnie zdenerwuję lub zmusi do działania, ale tak mi się nudziło podczas czytania, że zaraz zapomniałem o czym była ta książka. Dlatego, jeśli nie jesteś Jego fanem a potrzebujesz pomocy psychologicznej tutaj jej nie znajdziesz.

Dodaj cytat z książki Magia zmiany