Atlas zapachów. Przegląd roślin aromatycznych i olejków eterycznych

Okładka książki Atlas zapachów. Przegląd roślin aromatycznych i olejków eterycznych Ewelina Pióro-Jabrucka
Ewelina Pióro-Jabrucka Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM poradniki
poradniki
Wydawnictwo SBM
2018-01-01
2018-01-01
aromaterapia zapach rośliny poradnik olejki eteryczne

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa i ładnie wydana, szkoda tylko że zawiera tak mało roślin. Do tego jej tytuł jest mylący - miałam nadzieję, że jej motywem przewodnim będzie walor zapachowy poszczególnych roślin i że dowiem się na ten temat czegoś więcej. A to po prostu kolejny poradnik o ziołach, które - jak to zioła - pachną.

"Atlas zapachów" to przegląd 35 gatunków roślin o właściwościach aromatycznych, z których można pozyskać olejki eteryczne wykorzystywane w aromaterapii oraz o innym ich wykorzystaniu, mającym na celu rozwiązanie dolegliwości ze strony organizmu oraz jego usprawnienie, uspokojenie czy orzeźwienie.

Propozycja omówionych w książce roślin jest przedstawiona alfabetycznie. Każda roślina zawiera krótki opis historyczny i jej pochodzenie, omówiony jest wygląd rośliny, jak pozyskuje się surowce zielarskie oraz jaką metodą tworzy się dany olejek eteryczny, a na końcu przeglądu opisane jest zastosowanie danej rośliny w medycynie, w aromaterapii oraz w kuchni jako przyprawa. Mocnym, a na pewno intrygującym i przykuwającym uwagę atutem tego atlasu jest kolorowa rycina rośliny w stylu vintage z opisem każdej części rośliny od korzenia, po łodygę, liście i owoc z nasionami.

Atlas zapachów to dobra piguła informacji z zakresu roślin aromatycznych i pozyskiwania olejków eterycznym w konkretnym zastosowaniu, niemniej, troszkę zabrakło mi tych propozycji roślin, mogłoby ich być znacznie więcej, zważywszy, że chociażby w aromaterapii czy w codziennym stosowaniu olejów zapachowych, jest o wiele więcej powszechnych zapachów, które zostały pominięte w tym egzemplarzu.
Niemniej, jak na początek drogi poznawania i wdrażania się w świat roślin aromatycznych i olejów zapachowych, to dobra pozycja.

Propozycja omówionych w książce roślin jest przedstawiona alfabetycznie....

Podstawowy atlas dla każdego fana zapachami, naturą i aromaterapią. Znajdują się w nim podstawowe rośliny, informacje jak stosować, oraz w jakich proporcjach łączyć z innymi olejkami. Znajdziemy też wszelkie zastosowania jak i ich pozyskiwanie. Idealny poradnik dla poczatkujących. Wygodne, ładne i czytelne wydanie.

• Poradniki
  • 03. a. Posiadam
  • Biblioteczka
  • Z biblioteczki M :)
  • Terapie naturalne
  • Rośliny

Dodaj cytat z książki Atlas zapachów. Przegląd roślin aromatycznych i olejków eterycznych