Sekrety letniego ogrodu

Wydawnictwo Kobiece
2019-07-10
2019-07-10
Ewa Morycińska-Dzius

Życie jest za krótkie, by się wahać

Książka pisana w dwóch czasach, teraźniejszym i przeszłym. Czas przeszły jest uzupełnieniem czasu teraźniejszego.

Historia dwóch kobiet, które połączyło życie i tajemnice. Nieprzewidywalna i zaskakująca. Romantyczna i brutalna.

2081

Przepiękna okładka.
Ujmujący tytuł.
Przewidywalny, nudnawy środek.

Przepiękna okładka.
Ujmujący tytuł.
Przewidywalny, nudnawy środek.

Książka, która na długo zostanie w moim sercu i duszy. Pełna emocji, skrywanych namiętności, zakazanej miłości. Wszystko to spowija mrok, strach i tajemnice.
Piękny stary dom, w którego pokojach czai się zło. Dwa pokolenia kobiet, które łączy wspólny los i zawiła przeszłość. Czy uda się wszystko wyjaśnić, wybaczyć i na nowo cieszyć się życiem?
Niezwykła historia, pięknie zbudowana i osadzona w dwóch płaszczyznach czasowych, pełna działających na wyobraźnię wyrażeń słownych.
Jestem nią totalnie oczarowana, zachwycona i wzruszona jej zakończeniem.

Poprzednią książkę autorki "Dom na szczycie klifu" czytałam bardzo dawno temu, ale pamiętam, że też mnie uwiodła. Kiedyś do niej wrócę.

Niezwykła historia, pięknie...

Sekrety letniego ogrodu – Hannah Richell
Trzecia książka autorki (wydana w 2019 roku) ale moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Udane 😊
Piękna powieść obyczajowa, z romantycznymi wątkami. Dwutorowo prowadzona opowieść – dwie historie dzieli 60 lat. Stary dom skrywający wiele tajemnic rodzinnych, przystojny artysta malarz, zakazana miłość, trudne wybory życiowe. To pobudza wyobraźnię. Czytając rozdziały o wnuczce, nie mogłam się doczekać kontynuacji wątku z przeszłości babci. O wiele bardziej wzbudza sympatię niż wnuczka, ale obie bohaterki wykreowane bardzo realistycznie.
Bardzo mi się podobała ta historia. Mocny przekaz – od naszych decyzji zależy jak potoczy się życie, ich konsekwencje.

„Nie pozwól, żeby życie tak po prostu się toczyło. Sama spraw, żeby było cudowne. Żadnych połowiczności”
„Nigdy potem nie będziesz już taka młoda i piękna jak dzisiaj. Odważ się. Bierz odżycia to, co twoje. Spraw aby było wspaniałe”.

Sekrety letniego ogrodu – Hannah Richell

Bardzo pięknie napisana książka, wciągająca od pierwszych stron. Sama historia równie piękna i wciągająca. Dałabym 7,5 gdyby nie pewne rzeczy, które mi przeszkadzały.
Mamy historię pewnej kobiety, teraz już babci, która w okresie powojennym wyszła za mąż za bogatego i ustosunkowanego wdowca z dzieckiem. Druga historia dotyczy jej wnuczki. Już w czasach współczesnych choć i obie panie w teraźniejszości też mają wspólne historie.
Przeszłość starszej pani dotyczy historii jej wielkiej miłości oraz małżeństwa (i to jest podstawa całej tej powieści),lojalności, wyborów i trudnych decyzji. Można powiedzieć, że wnuczkę też te w/w sytuacje "dopadły". Poza tym wszystkim łączy je też ich wspólny dom/pałac i sztuka.
Wszystko to jest malowniczo połączone, poprowadzone i wywołuje duże emocje.
I w sumie to mnie bardzo urzekło. Drażniące jest to, że inni ludzie wiedzą, co jest dla nas lepsze, że egoistycznie
w sposób świadomy lub nie, zmuszają nas do określonych działań.
Natomiast mój sprzeciw zawsze i wszędzie wzbudza to, że kobiety tkwią przy swoich oprawcach, jak widać wtedy, jak i teraz nie są to odosobnione przypadki. Oraz to, że wszystko można, nie wiedzieć po co, tłumaczyć trudnym dzieciństwem i każdy, nawet najgorszy swój czyn niektóre osoby potrafią tym wytłumaczyć. I to też mamy w tej książce. Dlatego nie ma 7,5, a 7.
Polecam!

Historia dziejąca się dwutorowo, o tym co należy zrobić, o obietnicy i wielkiej miłości, bo „nigdy cię nie opuszczę”. Lilian żyje w małżeństwie, które wygląda zupełnie inaczej, gdzie gra się dalej. Bo przyzwyczaiła się już do myśli, że może znieść takie życie. Ale to jedno lato, pewien mężczyzna, pewien romans dało jej marzenia o czymś innym. Pewien pokój stał się wyznaniem miłości.
Odkrywa to Maggie, wnuczka, która chce naprawić swoje błędy.
To powieść z silnymi emocjami w historii Lilian. Warta uwagi książka, o poczuciu obowiązku iwiny, wielkiej miłości i demonach w duszy.
OCENA 5+/6

Śliczna okładka z motywem kwitnących piwonii, od którego zaczyna się każdy kolejny rozdział. Są takie książki, które nie pozwalają na to aby długo stać na półce i czekać na swoją kolej. To lektura dla miłośniczek powieści toczących się na przestrzeni kilku pokoleń. A ja takie książki oraz sagi rodzinne najbardziej lubię. Babcia Lillian i jej wnuczka Maggie, obie żyją w posiadłości Cloudesley, ale dzieli je 60 lat. Maggie próbuje ratować rodzinny majątek i dzięki temu odkrywa wiele mrocznych sekretów i tajemnic. Obie kobiety są różne, ale obie borykają się z wieloma problemami. Bolesne sekrety, zakazana miłość i dotkliwa strata. Maggie tak długo drążyła i dociekała aż odnalazła rozwiązanie zagadki życia i miłości swojej ukochanej babci. Książka trzymała mnie w napięciu do samego końca, kiedy to wszystko się wyjaśniło. Uwielbiam książki prowadzone w dwóch strefach czasowych i takie, które potrafią mnie zaskoczyć. Już byłam pewna, że wszystko wiem, a tu kolejna niespodzianka. Bardzo przejmująca książka, od której cieżko się oderwać. Polecam bo to jedna z tych, które pamięta się bardzo długo.

Wiedziałam, że sięgam po lekką powieść, jako odskocznię od kryminałow i książek akcji, to jednak czuję się mocno zawiedziona. Po pierwsze z powodu słabego pióra autorki- daleko jej do Kristin Hannah czy Lucindy Riley, po drugie mocno naciąganej i dziwnie opowiedzianej historii, czegoś mi brakowało, po trzecie mało interesujących postaci. Taka obyczajówka....

"Sekrety letniego ogrodu", to pięknie napisana powieść, pełna lirycznych zwrotów i poetyckich słów działających na wyobraźnię, którymi można się niespiesznie delektować. Ma wyjątkowy klimat, i teresującą fabułę i dobrze wykreowanych bohaterów. Zauroczył mnie jej słodko-gorzki klimat i atmosfera tajemnicy, którą wyraźnie czuć już od początku aż do samego końca. To historia refleksyjna i z przekazem, o straconej miłości, trudnych decyzjach, znaczeniu rodziny, cierpieniu, nadziei i szukaniu swojego miejsca. Z zainteresowaniem śledziłam losy Maggie i Lilian.

To piękna i wzruszająca powieść,pełna emocji i tajemnic,których akcje rozgrywają się na przestrzeni dwóch płaszczyzn czasowych.Przeszłość -to losy młodej Lilian,która poślubia bogatego Charlesa Oberona.W czasie teraźniejszym spotykamy wnuczkę Lilian , dziewczynę po przejściach, która opiekuje się swoją babcią i stara się uratować podupadłą rodzinną posiadłość.
"Sekrety letniego ogrodu" to bardzo dobra i życiowa książka ,która na pewno na długo zostanie z czytelnikiem.Pełno w niej tajemnic,ciekawych bohaterów i pięknych opisów miejsc w których chciało by się być.Polecam

"Sekrety...

• Przeczytane w 2019