Nauczyciel

Cykl: Niezmienni (tom 2)
Wydawnictwo: Dlaczemu
Michelle

Spokój zniknął, pozostawiając po sobie zwątpienie. Trwają poszukiwania, a czas ucieka w zastraszającym tempie, zmniejszając ilość mocy z każdą chwilą. Flora oraz Felis świadomie rozpoczęli niebezpieczną grę, w której stawką jest ich wspólna przyszłość. Los nie jest jednak zbyt łaskawy i wciąż stawia przed nimi kolejne przeszkody. Czasu jest coraz mniej, a Przewodnicy zaczynają działać....

Spokój zniknął, pozostawiając po sobie zwątpienie.

Trwają poszukiwania, a czas ucieka w zastraszającym tempie, zmniejszając ilość mocy z każdą chwilą. Flora oraz Felis świadomie rozpoczęli niebezpieczną grę, w której stawką jest ich wspólna przyszłość. Los nie jest jednak zbyt łaskawy i wciąż stawia przed nimi kolejne przeszkody. Czasu jest coraz mniej, a Przewodnicy zaczynają działać. Najważniejszy jest bowiem ład oraz posłuszeństwo wśród Niezmiennych. Nie cofną się przed niczym, by zachować władzę.

Czy Flora oraz Felis wraz z przyjaciółmi odnajdą sposób na zmianę przeznaczenia? Czy miłość naprawdę może odegnać mrok spowijający tych, którzy władają mocą?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: dlaczemu.pl

Wioleta Sadowska | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

"Podobno nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkowo, a ludzie, którzy stają na naszej drodze, w swój wyjątkowy sposób zmieniają oraz dopełniają niezapisane jeszcze karty losu".

Po lekturze "Samobójcy" dość często wracałam do postaci Flory i Felisa, zastanawiając się, w jakim kierunku potoczą się ich dalsze losy. Jak się okazuje, Agnieszka Ziętarska w drugim tomie swojej serii, postawiła na drodze bohaterów sporo przeszkód, fundując im istny rollercoaster emocji.

Agnieszka Ziętarska to absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. Marzycielka, miłośniczka literatury, nie wyobraża sobie świata bez odrobiny magii. Jest szczęśliwą mamą, mieszkającą w malowniczej miejscowości na obrzeżach Gdańska. Zadebiutowała powieścią "Samobójca" rozpoczynającą serię pt. "Niezmienni".

Moc Felisa zmniejsza się z każdą godziną, dlatego też bohater wraz z Florą, w ekspresowym tempie poszukują recepty na odwrócenie jego przeznaczenia. Ich wysiłki nie przynoszą jednak...

werka777 | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

FELIS I FLORA, CZYLI ZAKAZANA MIŁOŚĆ
Są niczym współcześni Romeo i Julia, oddani zakazanej miłości będąc w stanie poświęcić dla dobra drugiej połowy własne szczęście. Dla Felisa Flora miała być etapem, powierzonym zadaniem, pracą. Stała się dla niego wszystkim. Stawiający na ryzyko, teraz również idzie za ciosem, nie wiedząc co go czeka, ale walcząc do ostatnich sił. A wszystko dla jej dobra, nie wstydząc się otwarcie przyznać do tego, co czuje i co jest gotów zrobić z miłości. Flora wydaje się bardziej bierna, na pewno na samym początku. Z czasem przekonana do wizji Felisa zaczyna mu wtórować. Przygotowała dla niej autorka wiele wyzwań, oj przygotowała. Jak zachowa się w obliczu wroga? Jedno jest pewne. Bohaterka wraz z każdym etapem zyskuje w moich ozach.

MIŁOŚĆ? TAK, ALE NIEKONIECZNIE NA PIERWSZYM PLANIE
W drugim tomie głównym motywem historii zdaje się być nie tyle wątek miłosny, co walka z przeznaczeniem, ucieczka, stawianie oporu wrogowi i poszukiwanie złotego środka. Flora...

Cyrysia | 2019-05-30

"Samobójca" to niejednoznaczna, hipnotyzująca powieść o sile miłości zdolnej przetrwać największe przeszkody, o odkrywaniu własnej tożsamości, mierzeniu się z niewygodną prawdą, o lojalności i oszustwie, a także o delikatnej granicy między przypisaną wolnością a zniewoleniem. Ta historia wciąga, porusza i trzyma w napięciu. Co tu więcej pisać, zapraszam do lektury. Naprawdę warto!

Hanna | 2019-05-28
Przeczytana: 26 maja 2019

"Nauczyciel" to kompozycja magii, tajemnic, zwątpienia i walki o zmianę przeznaczania. To historia bogata w wiele nieoczywistych wydarzeń, emanująca zagadkowością, wyjątkowym klimatem oraz dynamicznym tempem akcji. To historia, która skrywa w sobie intrygujące i dostarczają czytelnikowi wiele wrażeń, przebłyski duszy Flory z jej poprzednich podróży. Agnieszka Ziętarska po raz kolejny stworzyła powieść, która absorbuje odbiorcę do tego stopnia, iż ciężko się od niej oderwać. Serdecznie polecam!

CAŁOŚĆ: https://idz.do/AFsUP8

Książkowe_wino | 2019-06-11