Szkoła Nawigatorów nr 22. Rosyjsko-brytyjski

Okładka książki Szkoła Nawigatorów nr 22. Rosyjsko-brytyjski Gabriel Maciejewski
Okładka książki Szkoła Nawigatorów nr 22. Rosyjsko-brytyjski
Gabriel Maciejewski Wydawnictwo: Klinika Języka Cykl: Szkoła Nawigatorów - KURS NA PRAWDĘ (tom 22) powieść historyczna
226 str. 3 godz. 46 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Cykl:
Szkoła Nawigatorów - KURS NA PRAWDĘ (tom 22)
Wydawnictwo:
Klinika Języka
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
226
Czas czytania
3 godz. 46 min.
Język:
polski
ISBN:
23531320
Tagi:
szkoła nawigatorów coryllus gabriel maciejewski
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Szkoła Nawigatorów nr 29 Oksytański Kamil Łukowski, Gabriel Maciejewski, Katarzyna Mróz, Michał Radoryski
Ocena 6,0
Szkoła Nawigat... Kamil Łukowski, Gab...
Okładka książki Szkoła Nawigatorów. NR 28, Tekstylny Robert Haller, Władysław Jakubski, Elżbieta Kowecka, Fritz Lauterbach, Gabriel Maciejewski, Katarzyna Mróz, Michel Pastoureau, Michał Radoryski, Edmund Trepka, Adam Trojanowski, Irena Turnau, Anton Zischka
Ocena 5,7
Szkoła Nawigat... Robert Haller, Wład...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
147
144

Na półkach: , ,

Rewelacyjne artykuły pozwalające poznać historię kontaktów między Londynem i Moskwą. Te tematy są niestety pomijane w polskiej szkole i traktowane jako nieistotne. Tymczasem wiedza o Kompanii Moskiewskiej i jej wpływie na politykę zagraniczną Iwana Groźnego powinna być, moim zdaniem, omawiana na wszystkich lekcjach historii nowożytnej. Firma Arcos, kontynuatorka Kompanii po rewolucji bolszewickiej wciąż drenowała zasoby Rosji utrzymując sojusz Londyn-Moskwa. Ciekawą jest sprawa z władcami Rosji, którzy chcieli wyrwać się ze szponów imperialnej polityki Wielkiej Brytanii, zwłaszcza chodzi mi o Pawła I i jego pomyśle podboju Indii i opuszczenia koalicji antynapoleońskiej.
Polecam bardzo gorąco i dziękuję za uwagę!

Rewelacyjne artykuły pozwalające poznać historię kontaktów między Londynem i Moskwą. Te tematy są niestety pomijane w polskiej szkole i traktowane jako nieistotne. Tymczasem wiedza o Kompanii Moskiewskiej i jej wpływie na politykę zagraniczną Iwana Groźnego powinna być, moim zdaniem, omawiana na wszystkich lekcjach historii nowożytnej. Firma Arcos, kontynuatorka Kompanii po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
178
116

Na półkach:

I TAK się powinno uczyć historii.
Super ciekawy materiał o Rosji [o bolszewikach też].
Świetne kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego relacjami rosyjsko brytyjskimi. Wpływ na nasze sprawy też jest pokazany, chociaż nie w takim wymiarze jak bym sobie życzył. Cóż, nie można mieć wszystkiego.
Wspaniali autorzy.

I TAK się powinno uczyć historii.
Super ciekawy materiał o Rosji [o bolszewikach też].
Świetne kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego relacjami rosyjsko brytyjskimi. Wpływ na nasze sprawy też jest pokazany, chociaż nie w takim wymiarze jak bym sobie życzył. Cóż, nie można mieć wszystkiego.
Wspaniali autorzy.

Pokaż mimo to

avatar
459
440

Na półkach: ,

Powinna byc obowiäzkowä lekturä szkolnä zamiast durnych podrczniköw i wkuwania dat na pamiec.
Minusem moze byc jedynie dublowanie sie niektörych tematöw.

Powinna byc obowiäzkowä lekturä szkolnä zamiast durnych podrczniköw i wkuwania dat na pamiec.
Minusem moze byc jedynie dublowanie sie niektörych tematöw.

Pokaż mimo to

avatar
11
11

Na półkach:

Kilka dni temu skończyłem czytanie brytyjsko-rosyjskiej SN. Jestem wstrząśnięty! Nie tylko tzw. meritum, ale i jakością tej edycji. Razem z numerem brytyjsko-polskim, brytyjsko-rosyjska SN to po prostu hit, duet hitów, antologia bliska doskonałości. Przede wszystkim z racji meritum, ale również z racji spójności narracji. Chodzi również o to, że udało się tu opisać zjawisko zwane Imperium w sposób chronologiczny. Obie edycje SN to po prostu dokumenty historyczne, niemal brutalna rachunkowość.

Wdzieczność Gabrielowi i p. Modzelewskiemu za edycję brytyjsko-rosyjską, a przede wszystim autorm. Gdzież ja by znalazł taki wielki kawał Hakluyta "Najważniejszych wypraw żeglarskich, podróży i odkryć (Anglików do XVI w.)", albo syntetyczne i trzymające w napęciu wprowadzenie do historii kompanii moskiewskiej p. Gancarz (ci Tatarzy w stajni Her Majesty powalili mnie na samym wstępie),albo tekst p. Lipskiego o Wielkiej Grze, albo historia dojścia do duchowego ogarnięcia, pod wpływem ćwiczeń duchowych igancjańskich, Williama Palmera opisana niezawodnym piórem p. Laskowskiego, albo albo historia złotych, brytyjskich interesów maślanych w Moskowii, autorstwa p. Rembikowskiej, albo z beznamiętnym, niemal anglosaskim, chłodem, with stiff-upper-lip, opisane przez p. Murat, dzieje brytyjsko-sowieckiego dojenia ludu pracującego moskwicińskich miast i wsi, wyzwolonego dopiero co spod burżujskiego ucisku. To są po prostu rachunki wystawione Imperium przez historię.

Nadto brytyjsko-rosyjska SN to benefis niezwylke pracowitej tłumacznki p. Joanny Góreckiej-Pyryt (tłumaczenie Inny Lubieminko i ogromny kawał Hakluyta i wielgachny kęs Kotilainego i spółki "Romanowowie i Stuartowie", jakby kto nie wiedział dziś już klasyka historii gospodarczej). Pani Joanno bardzo dziękuję w swoim imieniu i wszystkich czytelników.

Mojego artykułu "Krajobraz zamrożonych figur" nieskromnie nie pomijam, bo wielce się nad nim natrudziłem i nadto miałem przy nim wiele radości, radości psa myśliwskiego na tropie.

Kilka dni temu skończyłem czytanie brytyjsko-rosyjskiej SN. Jestem wstrząśnięty! Nie tylko tzw. meritum, ale i jakością tej edycji. Razem z numerem brytyjsko-polskim, brytyjsko-rosyjska SN to po prostu hit, duet hitów, antologia bliska doskonałości. Przede wszystkim z racji meritum, ale również z racji spójności narracji. Chodzi również o to, że udało się tu opisać zjawisko...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Chcę przeczytać
    3
  • Posiadam
    2
  • Teraz czytam
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Szkoła Nawigatorów nr 22. Rosyjsko-brytyjski


Podobne książki

Przeczytaj także