Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Patronat LC
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Filia
literatura polska
Kawiarenka za rogiem (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Cappuccino nie zawodzi i kontynuuje sukces pierwszej części. Rzadko zdarza się, aby ci sami bohaterowie i otoczenie mogło ciekawić przez kolejne 300 stron. A jednak. Jest to wyjątek potwierdzający regułę :-)

Właściwie musiałabym powtórzyć to, co napisałam w opinii o 1. części cyklu. Nie ukrywam, że nie che mi się tego robić, więc zainteresowanych odsyłam do niej.

Niestety druga część serii rozczarowała mnie nawet bardziej niż pierwsza.
Miałam nadzieję, że postać głównej bohaterki zmieni się na lepsze, niestety zmieniła się, ale na gorsze.
Do jej dziecinnego zachowania dochodzi teraz także niezwykła naiwność, której po prostu nie da się uznać za rozczulającą.
"Zakochanie się" głównej bohaterki przypomina bardziej wakacyjną miłość...

Byłam zmuszona do przeczytania książki na klubie czytelniczym. Lubię obyczajówki, ale ta jakoś nie przypadła mi do gustu. Ze wszystkich postaci polubiłam jedynie Barmana. Reszta była albo irytująca, albo po prostu mdła.

Na półkach: , , , ,

Troszkę irytowały mnie niektóre zachowania bohaterów, ale koniec końców czytało się przyjemnie i szybko.

Wraz z Miłką wracamy do maleńkiej „Kawiarenki za rogiem” gdzie dziewczyna podjęła pracę jako kelnerka. Dziewczyna boryka się ze sporą nadwagą, która sprawia jej wiele problemów. Przez swój wygląd ma ogromne kompleksy, ale podejmuje walkę o lepsze życie. Od jej przybycia do Kielc minęło już kilka miesięcy, ale wciąż nie znalazła zbyt wielu dobrych znajomych. W pracy również...

Kolejna część za mną. Kolejna pozytywna opinia ode mnie :) polecam

Baaardzo podobała mi się ta druga część serii o Kawiarence za Rogiem (pierwsza zresztą też). Autorce udaje się wprowadzać do powieści świetny klimat i ciekawych bohaterów. Książkę przeczytałam jednym tchem i już nie mogę się doczekać aż dorwę w swoje ręce tom trzeci.

Bardzo szybko się czyta. Ja trafiłam na nią na EmpikGo i nie zwróciłam uwagi że to kolejna część serii, a niezbyt lubię książki rozbite jak serial. Może gdybym przeczytała wszystkie części po kolei to miałabym inne odczucia.
Lubię książki pani Karoliny, bardzo podobają mi się kreacje bohaterów, jak i sytuacji.
Dlatego polecam czytać serię po kolei.

2050

Wracamy do Kawiarenki prowadzonej przez Ludmiłę, której zdrobnienie imienia oddaje całą jej osobowość. Miła, dobrotliwa osoba, która przez niektórych postrzegana jest jako naiwna. Bohaterka jest w związku z Tymonem, który niespodziewanie znika. A ponieważ nieszczęścia chodzą parami lub jak kto woli stadami, to kawiarence grozi zamknięcie, a do Kielc przyjeżdża siostra...

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2019
  • E-book
  • Przeczytane w 2019

Karolina Wilczyńska Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino Zobacz więcej