Przyjaciel

Tłumaczenie: Dobromiła Jankowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Pauza
The Friend
literatura piękna

Bezimienna główna bohaterka nagle traci przyjaciela, który bardzo wiele dla niej znaczył. Pozostaje po nim pustka … i wielki, przygarnięty przez niego dog arlekin. Kto miałby się nim zająć? Niechętna zwierzętom wdowa w podeszłym wieku? Nieobecna, skłócona ze zmarłym córka, która nawet nie pofatygowała się na pogrzeb? W nagrodzonej prestiżową National Book Award z 2018 roku powieści Sigrid...

W nagrodzonej prestiżową National Book Award z 2018 roku powieści Sigrid Nunez w sposób błyskotliwy i przenikliwy opowiada o nowojorskim środowisku literackim, problemach starzejącego się pisarza i codziennej pracy nauczyciela akademickiego. To również historia o przyjaźni, miłości i śmierci, jak też o wartościach, jakie do naszej egzystencji wnoszą zwierzęta. Kto komu bardziej pomaga w trudnych chwilach – one nam czy my im? Wzruszająca, mądra powieść o tym, co w życiu najważniejsze.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://wydawnictwopauza.pl/

Karolina Kurando | 2019-05-16
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam

„Nunez nie definiuje uczuć, nie nazywa ich; daje im wolność. „Przyjaciel” to literacki hołd dla wszystkich czworonogów, które zawsze są przy nas. W tej historii role się odwracają — to człowiek staje się najlepszym przyjacielem psa.
Jedna z najpiękniejszych opowieści o (miłości? przyjaźni? szacunku?) byciu razem.”

Ren | 2019-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2019