Porozmawiajmy o pierwszej miłości

Okładka książki Porozmawiajmy o pierwszej miłości Anna Bellon, Anna Dąbrowska, Augusta Docher, Małgorzata Falkowska, K.N. Haner, Kim Holden, Katarzyna Berenika Miszczuk, Elżbieta Rodzeń, Daria Skiba
Okładka książki Porozmawiajmy o pierwszej miłości
Anna BellonAnna Dąbrowska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2019-06-05
2019-06-05
antologia miłość pierwsza miłość

O tym, co w życiu najważniejsze

O pierwszej miłości mamy różne zdania. Jedni ją pamiętają i chcą pamiętać, drudzy pamiętają, ale chcieliby wyprzeć z pamięci. Dla jakiejś części okazała się ona tą jedyną i trwa mimo upływu lat. Jakiś czas temu w Wydawnictwie Filia ukazała się antologia traktująca właśnie o niej. O miłości. Tej pierwszej. Mniej lub bardziej znane polskie autorki napisały bardzo przyjemne historie, nie przesłodzone. Myślę, że życiowe.

Pełne emocji i uczuć. Ujmujące za serce i przejmujące. Nie do końca lekkie, ale czyta się świetnie. Idealne na ostatnie podrygi lata.

Moim numerem jeden okazała się historia spisana przez Panią Augustę Docher. Do teraz pamiętam jak bardzo przypadła mi do gustu. Świetne było to, że autorka pokusiła się o stworzenie takiego wyjątkowego bohatera. Opowiadanie rzeczywiście pachniało coccolino. Chętnie poczytałabym więcej o tych postaciach.

Anna Dąbrowska, Anna Bellon, Małgorzata Falkowska, K.N Haner, Kim Holden, Daria Skiba, Elżbieta Rodzeń, Augusta Docher oraz Katarzyna Berenika Miszczuk.

Panie fundują czytelniczkom przyjemną lekturę. Antologia to zawsze dobry pomysł na odmianę lub też aby sprawdzić jak piszą poszczególne autorki.

Myślę sobie, że bez problemu znajdziecie tę pozycję między innymi w moim ulubionym antykwariacie Tezeusz, ale też na innych stronach internetowych mających urozmaiconą ofertę, nie tylko nowości.

Zbiór opowiadań, których tematem przewodnim jest pierwsza miłość.
Moim zdaniem, raptem cztery opowiadania godne są uwagi. Ale po kolei...

K.N.Haner "Cząstka nas"- 1/10 - Jak to zwykle u tej autorki, niespójność, kompletny brak logiki czy porządnego warsztatu pisarskiego. Jest to krótkie opowiadanie, jednak już w połowie miałam ochotę je porzucić.

K.B. Miszczuk "Pnącze dusz" - 6/10 - Jedyne zabawne opowiadanie w tym zbiorze opisujące niezwykły dzień z życia dwójki studentów.

Anna Bellon "Niedopowiedzenia" - 3/10 - Opowiadanie o niezdecydowanej dziewczynie. Generalnie nudy, a im dalej tym gorzej. Jedynie końcówka jest przyzwoita.

Augusta Docher "Dziewczyna pachnąca coccolino" - niemal 6/10 - O chłopaku z planety Asperger. Dość ciekawe.

Daria Skiba "W krzywym zwierciadle" - 5/10 - Zamysł bardzo ciekawy, z wykonaniem poszło nieco gorzej, ale można przeczytać.

Anna Dąbrowska "Razem" - 4/10 - Opowiadanie o obozie dla anorektyków. Do mnie nie przemówiło.

Elżbieta Rodzeń "Jutro będziemy razem" - niemal 6/10 - ciekawy pomysł, jednak zabrakło w tym opowiadaniu jeszcze kilku/kilkunastu kartek aby lepiej to opisać.

Małgorzata Falkowska "Włoclovek" - niemal 7/10
Chyba najlepsze (a może i najdłuższe) opowiadanie w tym zbiorze. Kujon, zauroczony najpopularniejszą dziewczyną w liceum, postanawia w końcu działać, oczywiście w bardzo nerdowskim stylu :) Czy zwróci na siebie uwagę wymarzonej dziewczyny, czy może los spłata mu figla?

Zbiór opowiadań, których tematem przewodnim jest pierwsza miłość.
Moim zdaniem, raptem cztery opowiadania godne są uwagi. Ale po kolei...

K.B. Miszczuk "Pnącze...

Szczerze mówiąc sięgnęłam po tę książkę dlatego, że jedno z opowiadań napisała moja ulubiona autorka. Ale czytając po prostu przepadłam. Każde opowiadanie jest różne, na swój sposób niesamowite. Tak samo jak jest wiele rodzajów miłości. Niektóre są słodkie, urocze a niektóre gorzkie. Najchętniej przeczytałabym książki na podstawie dalszych losów bohaterów, lub po prostu bardziej rozwinięte opowiadania. Często wracałam do swoich pierwszych razów, których się przecież nigdy nie zapomina. Długo odkładałam tę książkę, bo myślałam że te opowiadania będą ckliwe i za każdym razem z Happy Endem. Na szczęście się pomyliłam.  Dzięki tej książce można się wiele nauczyć, wyciągnąć wnioski, zatrzymać się w tym zabieganym świecie i rozejrzeć bo właśnie obok nas ktoś może mieć swój "pierwszy". Polecam te książkę z całego serca i na pewno kiedyś jeszcze wrócę do tych historii.

Książka zawiera 8 opowiadań + wstęp. Ich poziom jest różny. Moim zdaniem najlepsze są 3 z nich: "Pnącze dusz" Katarzyna Berenika Miszczuk, "Jutro będziemy razem" Elżbieta Rodzeń, "Włoclovek" Małgorzata Falkowska.
Ze względu na fakt, że większość opisanych w opowiadaniach "pierwszych miłości" dotyczy nastolatków - książka raczej dla młodszych czytelników.
Ogólnie mam wrażenie, że niestety nie wykorzystano potencjału, jaki daje temat książki.

Ogólnie mam...

Zbiór opowiadań o pierwszej miłości- spodziewałam się ckliwych historyjek z happy end rodem z Hollywood i się pomyliłam. Każda miłość jest inna, czasami jest ciepła, cudowna wręcz cukierkowa a czasami gorzka i przynosi ból. Nie każda opisana historia pierwszej miłości kończy się szczęśliwie, ale każda z nich niesie z sobą pewien morał i nastraja do przemyśleń. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Lubię opowiadania bo w krótkiej formie muszą zawrzeć bajkę. Tu również są historie, które gloryfikują miłość ale tą pierwszą, przemożna i najważniejszą. Miłość bardzo młodych ludzi która pozwala pokonać tragedie, choroby i kompleksy. Uskrzydla i jest marzeniem na resztę życia. Szkoda tylko że to bajka. Dobrze się czyta, polecam.

Przepiękna treść. Lubię do tej książki wracać, bo jest cudowna

Przepiękna treść. Lubię do tej książki wracać, bo jest cudowna

Zbiór opowiadań o pierwszej miłości, pierwszym zauroczeniu, pierwszym pocałunku. W każdym z tych opowiadań odnajdujemy siebie i swoje własne miłości. Wspominamy czasy kiedy wszystko było proste i jasne. Miłości przedstawione tutaj są różne i pisane różnym językiem jak różni są ich autorzy. Polecam wszystkim. Warto przeczytać.

Jackson jest statecznym i dojrzałym mężczyzną. Chce znaleźć drugą połowę, jednak ma kilka warunków. Jego kobieta ma być taka sama jak on. Odpowiedzialna, zaradna, odnosząca sukcesy, ułożona i wiedząc czego chce. Skylar jest przeciwieństwem jego typu. Jest szalona, nieprzewidywalna, żyje chwilą i cieszy się każdym dniem. Nie chce się jednak angażować, bo w przeszłości ktoś mocno ją zranił. Wtedy kiedy najbardziej tego potrzebowała. Oboje chcą czegoś innego od życia. Jedna los przedstawił im sobie nie bez powodu. Oboje udowadniają, że nie można zaplanować przyszłości i wybrać idealnych małżonków. Ale pokazuje też że życie w pojedynkę i brak chęci otwarcia się na nową relację jest straszne. Trzeba wierzyć że nie każdy człowiek jest taki jak poprzedni. Każdemu trzeba dać szansę, a może właśnie ten okaże się tym jedynym.
Ostania książka serii Sexy Bastard jest pięknym zaskoczeniem. Pokazujący, że nie ma ludzi idealnych. A czasami wady stają się czymś co najbardziej w tej osobie pokochamy. Idealnie zakończenie serii 🎀🎀
Jak dla mnie tak książka nie ma żadnych wad. Jest porostu świetna❤

Przepiękne opowiadania o pierwszej miłości w różnym wydaniu, tym pięknym i romantycznym kończącym się happy endem, ale także tej raniącej która boli przez lata... Czyta się tą książkę bardzo przyjemnie, każde opowiadanie jest inne, ale równie ciekawe. Dla mnie książka warta uwagi, nie zawiodłam się.

Dodaj cytat z książki Porozmawiajmy o pierwszej miłości