Nigdy więcej

Anna Bellon Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2019-10-09
2019-10-09

Ciekawa historia opowiadająca, że czas studiów to początek mierzenia się z poważnymi problemami, a nie tylko beztroski czas imprez.

Bardzo fajna I przyjemna lektura

Bardzo fajna I przyjemna lektura

Miałam nadzieję, na lekką książkę przy której zrelaksuję się po pracy, no i niestety się zawiodłam. Emocje podczas czytania tej książki można zobrazować płaską linią, brakuje jej tempa, postacie są przezroczyste, fabuła o niczym. Styl przypomina mi opowiadanie napisane w ramach zadania domowego na j. polski, a nie książkę.

To jest książka o niczym. Streścić ją można w 2 zdaniach. Nie wniosła nic, niczym nie zaskoczyła. Zmarnowany czas.

Naprawdę bardzo dobrze napisana historia o nie pierwszej miłości. Mamy tu dwoje młodych ludzi którzy się poznają i układają wspólne życie oraz tę trzecią, byłą Kuby, która nie potrafi zapomnieć. Blanka jest bardzo toksyczną osobą. Nie pozwala sobie pomóc a jednocześnie ma chorą fascynację Kubą co doprowadza do stopniowego niszczenia mu życia.

Młodzi ludzie z tego samego miasta spotykaja sie na imprezie i postanawiają z niej wyjść odetchnąć, Kuba i Iga. Kuba student architektury Iga świeżynka na studiach. on po przejściach próbujący ułożyć sobie życie, choć obarcza sie demonami przeszłości. Iga nie przypuszczała że może umieć znaleźć z kimś tak wspaniałą nić porozumienia. Tylko na horyzoncie pojawia się "zła czarownica" , której nie podoba się to szczęście i jak to w takich bajkach bywa ona rzuci "czar'.

🤩 O matko! Jakie to jest fantastyczne. Jestem urzeczona! Nie mogłam się oderwać. Czytałam dwa dni i nie mogłam sobie poradzić z myślami, że książka leży w domu, czeka na mnie i dopiero wieczorem ją doczytam.
Nie będę rozpisywała się o fabule, bo macie ją w opisie. Jestem zachwycona jak autorka wykreowała bohaterów z krwi i kości. Realni do bólu. Historia Kuby i Blanki w ostateczności kończy się tragicznie. Uważam, że Blance dużo złego wyrządziła matka... ale nie o niej chciałam napisać. Cieszę się, że Iga i Kuba mieli okazję się spotkać. Z rozdziału na rozdział widzimy jak rozwija się ich relacja. Nie pędzi na łeb na szyję, a w dzisiejszych książkach często tak się dzieje.
Iga nigdy nie miała chłopaka, jednak na parapetówce sama go wyrwała 😊 Może już potencjalnie coś czuła. Natomiast Kuba nie chciał mieć dziewczyny, z biegiem kart dowiadujemy się dlaczego. Jednak los chciał inaczej... i kurde dobrze. Oj będę wracać do tej książki. Bohaterowie, także Ci drugoplanowi jak Lidka czy Artur zawładnęli mną doszczętnie. Powiedzieć polecam to za mało.

Kuba ma złamane serce i nie ma ochoty na nową miłość. Wszystko zmienia się za sprawą Igi, dziewczyny, którą Kuba poznaje na imprezie. Wszystko świetnie się układa, wszystko kwitnie, do czasu, kiedy w życiu Kuby znowu pojawia się jego była dziewczyna Blanka. Którą dziewczynę wybierze Kuba? Której miłości da szansę ?
Ładnie poprowadzona historia miłosna, jednak moim zdaniem gorsza od Requiem tej samej autorki. #nigdywiecej było miejscami nudne oraz przewidywalne. Jednak dobre czytadełko na długie wieczory, które przed nami.

Ładnie poprowadzona historia miłosna, jednak moim zdaniem...

Kolejna lekka lektura - myślę idealna, gdy ktoś chce się troszkę odstresować i wciągnąć się w życie głównych bohaterów (a jak ktoś mieszka w Warszawie to już w ogóle 😁).

W życiu nie zawsze jest kolorowo i każdy się z 'czymś' zmaga, a nasi bohaterowie przekonali się o tym na własnej skórze - przeszłość chłopaka daje o sobie znać i przeszkadza w stworzeniu czegoś nowego, stworzeniu nowego życia, nowego związku i miłych wspomnień. "Nigdy więcej" nie jest pierwszą książką Anny Bellon, którą przeczytałam i mam nadzieję nie ostatnią! Nie zawiodłam się i tak polubiłam głównych bohaterów, że nie obraziłabym się, gdyby byli moimi znajomymi!

Książka, która skradła moje serce. Jest to młodzieżowa historia o miłości. Zarówno tej 1, która okazała się toksyczną. Jak i 2, gdzie bohater znalazł spokój i ukojenie.
Książkę bardzo lekko się czyta, chociaż porusza trudne tematy.
Kuba i Iga poznają się na imprezie. Od początku znajomości między nimi iskrzy. Kiedy wszystko dobrze się układa, powraca przeszłość chłopaka - była dziewczyna, Blanka. Jego pierwsza miłość. Nieźle namiesza w związku bohaterów. Doprowadzi nawet do zerwania ze sobą Kuby i Igi. Wszystko przez kłamstwa i niedomówienia... Zmora obecnych czasów. Czy wygra 1 miłość czy może 2? Odpowiedź znajduje się na kartach powieści. Zdradzę tylko, że zakończenie jest zaskakujące i trochę smutne :(

Książkę bardzo lekko się czyta, chociaż porusza trudne tematy.

Dodaj cytat z książki Nigdy więcej