Nauczyciel tańca. Rewolta

Okładka książki Nauczyciel tańca. Rewolta Anna Dąbrowska
Okładka książki Nauczyciel tańca. Rewolta
Anna Dąbrowska Wydawnictwo: Lira Cykl: Nauczyciel tańca (tom 2) literatura piękna
Nauczyciel tańca (tom 2)
Nauczyciel tańca. Rewolta
Lira
2019-01-01
2019-01-01
obyczajowa romans

Byłam ciekawa dalszych losów Dominika i Kaji, ale opisanie ich dalszej historii żenujące i pełne absurdów. Czytanie listu z przerwą prawie miesięczną przegięcie, liczyłam na ukaranie pedofila przecież nieujawnienie, jeśli się zna jego tożsamość to narażanie innych dzieci. Nie wiem w jakim celu powstała ta druga część. Nie polecam szkoda nerwów.

2066

Książka „Nauczyciel tańca. Rewolta” Anny Dąbrowskiej zabiera czytelnika do drugiego tomu cyklu "Nauczyciel tańca".
Poznajemy dalsze losy historii Dominika i Kai. Historia bohaterów zakończyła się pozytywnie. Obecnie są małżeństwem, mają córkę Blankę, opisują się młodszą siostrą Kai. Nad ich życiem pojawiają się ciemne chmury.
Jak potoczą się dalsze losy?
Fabuła książki zjeżdża po bandzie na sam dół. Nie wiem, czy to dobre posunięcie, aby kontynuować i wprowadzać chaos w życiu bohaterów.
Zresztą oceńcie sami.

Jak potoczą się dalsze losy?
Fabuła książki...

Kontynuacja losów Kai i Dominika nie zawiodła mnie, a wręcz przeciwnie, uwiodła!
Uczucie przetrwało, chociaż droga była wyboista.
Książka wzbudziła we mnie wiele emocji, nie można przejść wobec niej obojętnie.

Uczucie przetrwało, chociaż droga była wyboista.
Książka wzbudziła we mnie wiele emocji, nie można przejść wobec niej obojętnie.

„Nauczyciel tańca. Rewolta” to książka, która opisuje dalsze losy Kai i Dominika, którzy są małżeństwem i wspólnie wychowują dwie córki – 18 letnią już Sarę i Biankę – dziewczynkę w wieku przedszkolnym. Czytając ostatnią stronę pierwszej części cieszyłam się, że powstała druga część tej powieści, gdyż niepostrzeżenie zżyłam się z bohaterami i im kibicowałam, aby wszystko się udało. Antas jawił się jako 33-latek, który chcę się zmienić, a Jemioł jako kobieta, która mu w tym pomoże. A co dostaję?
Hmm…rozczarowanie dostaję. Jak to się mówi – im dalej w las, tym więcej drzew, a tu im dalej w książkę, tym częściej zastanawiałam się na co komu była ta druga część. Pierwsza część większą ilość wątków wyjaśniła, a druga je zagmatwała. Miałam wrażenie, że ani Kaja ani Dominik nie dorośli do życia w małżeństwie i tylko bawią się w dom, przerzucając na siebie odpowiedzialność za życie i wychowanie dzieci. On ma 39, a ona 33 lata, kiedy chcą, to wracają, kiedy chcą to odchodzą. Smutni, sfrustrowani i niezdecydowani. Taka karuzela zdarzeń na dłuższą metę, naprawdę mnie zmęczyła.
Jak w pierwszej części byłam zakochana, tak drugiej aż tak szczerze nie mogę polecić, bo się po prostu rozczarujecie. Pojawiło się wiele niepotrzebnych i dziwnych wątków, wielu niepotrzebnych bohaterów. Ta część, w moim odczuciu, była próbą odcięcia kuponów od pierwszej, która jest strzałem w dziesiątkę. Męczyłam się podczas jej czytania i miejscami nudziłam. Infantylne dialogi, akcja bez polotu. Cieszę się, jednak, że udało mi się skończyć tę dylogię.

"Nauczyciel tańca. Rewolta" to książka, która mnie rozczarowała. Byłam ciekawa dalszych losów Dominika i Kai, bo w części pierwszej kibicowałam ich związkowi. Niestety kontynuacja rozwiała moje miłe wrażenia. Autorka pokazała swoich bohaterów jak osoby, które nie dorosły do małżeństwa i do partnerstwa. Nie rozmawiają ze sobą, nie rozwiązują razem problemów. Wiedzą, że postępując w ten czy inny sposób zranią drugą osobę, ale i tak brną w dziwne sytuacje. A Kaja to zupełnie pozbawiona charakteru, naiwna i najbardziej irytująca postać w książce.
Szczerze mówiąc nie wiem w jakim celu powstała ta druga część. Zupełnie niepotrzebnie zniszczyła mi obraz pary bohaterów, którzy musieli wiele pokonać, aby ze sobą być. Szkoda!
Chyba lepiej nie czytać kontynuacji jeśli happy end już miał miejsce w poprzedniej części😨

No tak strasznie wkurzających bohaterów dawno nie czytałam. Ona to takie ciele-mele, które każdy napotkany człowiek musi prowadzić za rękę. On z kolei gada więcej ze sobą niż żoną. Jak dwa idealne przypadki do rozpatrzenia dla psychologa.
Poza tym dialogi nadal sztuczne, zwłaszcza odmiana imion - no niby prawidłowa, ale tak rzadko spotykana że aż nierealna.
Treść ok, dużo się dzieje, choć przemyślenia bohaterów, a zwłaszcza jej, ciągną się jak flaki z olejem.

Treść ok, dużo...

Anna Dąbrowska to młoda pisarka, z której twórczością jestem bardzo związana od chwili debiutu. Bardzo lubię styl i pomysłowość Ani, jej oryginalną fabułę a przede wszystkim to, że nigdy nie można być pewnym zakończenia.

Gdy recenzowałam pierwszy tom cyklu o nauczycielu tańca, swoje wrażenia zakończyłam słowami: Może jeszcze jakieś sekrety kryją się w "szafie"? Nie wiedziałam wtedy, jak wiele prawdy kryje się w tym zdaniu... Od tamtych wydarzeń minęło sześć lat. Kaja i Dominik są małżeństwem, Sara jest już dorosła a radosne szczebiotanie do ich domu wnosi pięcioletnia Bianka.

On prowadzi swoją wymarzoną szkołę tańca.
Ona spełnia się w fotografii.
On zatraca się w swojej pasji, zapominają o wspieraniu żony, choćby w odbiorze córki z przedszkola.
Ona - zmęczona nadmiarem obowiązków, staje się coraz bardziej drażliwa i zazdrosna.

Niestety jak to w życiu, szczęście i sielanka nie trwa wiecznie. Dominik próbuje wnieść powiew świeżości do swojej szkoły zatrudniając seksowną i bezpruderyjną instruktorkę tańca, o której nie mówi żonie. Oliwy do ognia dolewa fakt, że pojawia się też kobieta z jego przeszłości, racząca go niespodziewanymi informacjami siejąc nimi jego stres i zagubienie. Jakby rodzinie Antas nie wystarczało, że koło Kai wciąż kręci się Artur, biologiczny ojciec Sary...

Przeszłość coraz częściej goszcząca w ich życiu sprawia, że między Kają a Dominikiem dochodzi do spięć, kłamstw, niezrozumienia i ciszy... Dominik musi wybierać między żoną, rodziną a tańcem i swoją taneczną grupą. Przed Kają zaś trudny wybór - Dominik czy Artur, który jest zawsze blisko, gdy kobieta jest w potrzebie lub tarapatach. Czy małżonkom pozostała jeszcze miłość? Czy ten związek, mimo tylu burz, jest w stanie przetrwać? Czy jeszcze sobie ufają?

Ania Dąbrowska jak zawsze zafundowała mi rollercoaster emocji - od łez wzruszenia, smutku i złości aż do uśmiechu. Poprzez historie poszczególnych postaci pokazała wiele problemów, ludzkich tragedii, straty jednych bliskich, odzyskania innych. Skupiła się na szczęściu rodzinnym, zaufaniu, ale też na jego braku, na potrzebie porozumiewania się, by dawało to nadzieję na bliskość i lepsze jutro. W dość trudnych okolicznościach przekazała czytelnikom list Marioli Jemioły, który otworzył oczy i serca, wyjaśnił i dał szansę na odkupienie win. Czy bohaterowie skorzystali z tej szansy?

Tradycyjnie już nie byłam pewna, jaki będzie finał, bo po wybojach jakimi obdarowała swoich bohaterów, nie było pewne komu można ufać, kto mówi prawdę, kto komu da nauczkę a kto będzie musiał zrezygnować z zemsty. Podczas lektury nie można się nudzić (zaskoczyły mnie wyznania jednej z bohaterek dotyczących dodatkowego zarobku),zawsze coś się dzieje, każda postać wnosi swoje zdanie, dzięki czemu otrzymujemy wciągającą na kilka godzin powieść z tańcem w tle. A może nie tylko w tle...?

Autorka podarowała nam wciągającą historię o nieustępliwości, błędach, gniewie i cierpieniu; o miłości, która ma różne kolory, ale wymaga pielęgnacji; o pożądaniu, potrzebie niezależności, utracie zaufania i tajemnicach dodających smaku. Zwróciła uwagę na to, że kompromisy są trudne a ważnych rzeczy nie należy odkładać na bok czy na później.

Podsumowując - "Nauczyciel tańca. Rewolta" to niezwykła i pełna emocji powieść o tańcu, wzruszających obietnicach oraz miłości ponad wszystko. To historia bohaterów, którzy nie chcą odpuścić i ponad wszystko zamierzają walczyć o swoje racje, do końca, mimo konsekwencji. Bo życie to walka, bo rewolta to bunt, bo nigdy nie wiemy kiedy ktoś, kogo uważamy za bliskiego, wbije nam nóż w plecy. Gorąco Wam polecam drugi tom tego cyklu!

Książka dobra, poruszająca i życiowa. Warto mieć ja w swojej bibliotece. Polecam

Naszpikowana emocjami, życiowa prawdziwa. Świetnie pokazuje,że w życiu niczego nie można być całkowicie pewnym, bo w jednej chwili można wszystko stracić.

1989

Nie wiem jak się książka skończyła, bo słuchałam audiobooka i końcówka jest urwana. Ale wyjątkowo irytujący bohaterowie

• Romans

Dodaj cytat z książki Nauczyciel tańca. Rewolta