Historie miłosne

Kamila Cudnik Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
2019-04-30
2019-04-30

Pierwsze moje spotkanie z autorką i bardzo udane. Świetna opowieść o nieudanym małżeństwie z mroczną tajemnicą z przeszłości w tle.
Wiele lat temu czwórka maturzystów zwiedzała jaskinie. Zdarzył się wypadek. Jedna z dziewcząt spadła i zabiła się. Świadek był tylko jeden.
Obecnie Sara jest żoną Tomka. Nagle w jej życiu pojawia się Sergiusz.
Interesująco przedstawiona relacja między małżonkami. Znacznie mniej podobały mi się fragmenty o pobycie Sergiusza w Syrii.
Do samego końca miałam zagwozdkę, co stało się z kotem? Albo może gdzieś mi umknęło...
Polecam serdecznie, gdyż trudno się oderwać!

Obecnie Sara jest żoną Tomka. Nagle w jej życiu pojawia się Sergiusz.
Interesująco przedstawiona...

Tytuł trochę mylący, książka warta przeczytania, już tęsknię za Sarą i Sergiuszem :) mam nadzieję na ciąg dalszy z tymi bohaterami.

Wysłuchałem (12,04 min.) typowej obyczajówki, z mieszanymi odczuciami.
Akcja dzieje się niedawno (duży wątek wojny w Syrii),więc i bohaterowie są współcześni. Mam na myśli takie kalkulacje życiowe, co w danej chwili mi się opłaca, sfera uczuciowa też jest, ale jakby na drugim planie, dlatego miałem wrażenie jakiegoś formy skostnienia, sztywności w całej tej historii miłosnej.
Denerwowała mnie czytająca Ilona Chojnowska, o ile z damskimi głosami dobrze sobie radziła, to głosy mężczyzn brzmiały jak warczenie psa, lub każdy był nabzdyczonym, znerwicowanym chamem. Jakieś osobiste złe doświadczenia ?

Wysłuchałem (12,04 min.) typowej obyczajówki, z mieszanymi odczuciami.

Książka wciągająca, czytałam ją szybko, ponieważ byłam ciekawa rozwiązania intrygi kryminalno-miłosnej i zakończenia. Momentami przeszkadzał mi trochę charakter głównej bohaterki, która narażała się na niebezpieczne sytuacje i nie dostrzegała zagrożeń, ale to przecież jej książkowe życie:) 10 gwiazdek za Toruń jako miejsce akcji i reporterskie opisy wojny w Syrii.

Książka bardzo nierówna. Momentami naprawdę niezła i wciągająca, w innych miejscach irytująco rozwleczona. Niektóre fragmenty wydają się być mocno przegięte, inne znów bardzo powtarzalne. Ogólnie nie jest to powieść zła, pomysł też był całkiem do rzeczy, ale gdzieś na etapie realizacji nie wszystko zgrało się tak, jak powinno. Może gdyby była ze 100 stron krótsza, to wszystko miałoby sens - wystarczyłoby przyciąć nudnawe, niepotrzebne lub przesadzone wstawki. Do tego zaskakującym wydawało mi się, że wszystkie przeżycia bohaterki spływały po niej, jak po kaczce, nie zostawiając głębszych rys na psychice. Tego akurat nie kupiłam w ogóle.

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na miejsce akcji, Toruń, moje rodzinne miasto. Co prawda tytuł trochę mylący, myślałam, że to typowy romans, i miałam obiekcje przed sięgnięciem po nią. Na szczęście okazało się, że owszem jest miłość i romans, ale i inne wątki też :)
Choć zakończenie przewidywalne, jednak spędziłam z tą książką miłe chwile.

Choć zakończenie przewidywalne, jednak spędziłam z tą książką miłe chwile.

Z zainteresowaniem ogromnym czytałam tą cudowną, świetną książkę, to thriller mocny i romans dwa w jednym. Bohaterowie wspaniali, natomiast fabuła dobra, zawrotne tempo akcji, buduje napięcie od samego początku do końca książki.
Kamila Cudnik autorki styl pisania uważam za ładny, w ciekawym stylu napisana książka. Czyta się doskonale.

Książka mnie urzekła od pierwszych stron. Dużo się dzieje i szybko czyta, polecam.

Sara i Tomek to młodzi ludzie w których małżeństwie nie za bardzo sie układa. Tomek zdradza żonę, jest zimny wobec niej. A gdy ona poznaje Sergiusza dawnego przyjaciela Tomka sprawy komplikują się jeszcze bardziej....
Trafiłam na tą książkę przypadkiem i musze stwierdzić, że z potrzebowałam odskoczni i po kierowałam się tytułem, który bardzo mnie zmylił. Myślałam, że będzie typowe romansidło, a okazało sie ,że jest tu wszystko; wątek obyczajowy, romans, a na dokładkę kryminał.
Stwierdzić jednak mogę śmiało, ze książka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Nie bede opisywac czego historia dotyczy, bo wiele osob oceniajacych juz to zrobilo, ksiazka niestety jest nudna, postacie i dialogi sztywne jak kij od miotly, szkoda kasy na zakup i czasu na czytanie tej ksiazki. Sądząc po ilosci stron Kamila Cudnik lubi pisać, ale moze byloby lepiej ,gdyby podszkolila swoj warsztat , historia bohaterow nie wnosi niczego nowego, widać ,że Autorka wzoruje się na ròznych gatunkach literackich, ale brak temu lekkosci i świeżosci.

• Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Historie miłosne