Podaruj mi jutro

Lekka lektura, Trochę historii, profilaktyka raka i sielskie życie na Podlasiu. Dodatkowe punkty za przepisy na przetwory z lipy - zamieszczone na końcu książki

Piękna, barwna i pełna emocji opowieść o odnajdywaniu prawdziwego sensu w życiu.

Podaruj mi jutro”. Jest to pierwsza część trzytomowej sagi rodzinnej, której akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku Lipowczany na Podlasiu. Burzliwe dzieje dworu na Lipowym Wzgórzu, który od niemal dwóch wieków należy do rodziny Horczyńskich już od pierwszych stron wprowadzają w niepowtarzalny klimat tej przeuroczej, choć może czasem zapominanej części naszego kraju. To książka która chce się czytać... Czuję się tam jak w domu

Świetna książka, pełna życiowych prawd, gdzie historia miesza się z teraźniejszością.

Właścicielką dworu o którym mowa jest Aniela Horczyńska, znana malarka.
Małe miasteczko na Podlasie przyciąga turystów a dwór na Lipowym Wzgórzu najbardziej.
Aby jeszcze mocniej przyciągnąć gości, Aniela zakłada Akademię Sztuk Anielskich.
Sabina, Klara i Liliana przyjaciółki i siostry chętnie jej w ty pomagają.
Jednego lata przyjeżdża do dworu autor znanego programu "Maluchem przez Polskę" i rozkręca całe towarzystwo na Lipowym Wzgórzu.
W tym samym czasie Aniela odkrywa pod dworkiem korytarze, które wykopał jeszcze jej ojciec.
Czy dokopanie się do korytarzy pomoże kobiecie odkryć nieznaną przeszłość swego ojca?
Tajemnicza, intrygująca i pełna emocji opowieść o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i roli przeznaczenia.
Polecam gorąco.
Wysłuchałam z przyjemnością.

Właścicielką dworu o którym mowa jest Aniela Horczyńska, znana malarka.
Sabina, Klara i Liliana przyjaciółki i siostry chętnie jej w ty pomagają.
Jednego lata przyjeżdża do dworu autor znanego programu...

"- Pani Kalino, proszę powiedzieć, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu? ........
- Jak to co? Codzienność! Każdy nowy dzień to nowa szansa. Trzeba wstać z wysoko podniesioną głową i powiedzieć sobie, że zrobimy wszystko, co tylko zamarzy nasza głowa. trzeba kochać siebie, być dobrym dla tego człowieka, którego widzimy codziennie w lustrze. Nie ma nikogo ważniejszego na tym świecie.
- I tyle wystarczy, by być szczęśliwym? - pytał Rakoczy.
- Na pierwszym miejscu jesteśmy my sami, a zaraz za nami albo nawet w równym rzędzie są ci, których kochamy całym sercem. To właśnie dla nich warto się starać. ......... Ale wystarczy pobiegać boso po trawie, żeby zrozumieć, że życie to nieustający ciąg chwil. Wszystko przeminie, ale zostaną wspomnienia. Dbajmy o nie ... ."

Ten cytat wystarczy za opinię ;-)

A na końcu książki syrop z kwiatów lipy, Lipówka Podlaska, czyli nalewka na kwiatach lipy, galaretka z kwiatów lipy ;-)

Przepraszam, ale nie jest to książka dla mnie. Pomysł na książkę jest świetny. Tajemnica rodzinna, legendy o aniołach, dworek na Podlasiu, natomiast... ilość cudownych splotów okoliczności, prowadzących do jeszcze cudowniejszych wydarzeń była dla mnie nie do przełknięcia. Sposób pisania autorki również do mnie trafił. Lektura nie dla mnie, ale wielu czytelniczkom może się spodobać.

Przepiękna, barwna, pełna emocji opowieść o codziennych problemach zwykłych ludzi, żyjących w małym miasteczku.

Autorce udało się stworzyć tak realistyczny świat, że ma się wrażenie, że ktoś opowiada losy swojej rodziny lub swoją własną historię.

Zaskakuje szczegółowością, wielowątkowością, przeplataniem historii z różnych czasów, wątki nie są więc wprost chronologicznie podane, dzięki czemu odkrywa przed czytelnikiem kolejne meandry historii i doświadczeń poszczególnych bohaterów, jak również wyjaśnia nieoczywiste zachowania lub ukryte motywy.

Książka tak poprawia samopoczucie, że poleciła bym ją każdej przyjaciółce i nawet parę egzemplarzy już rozdałam :)

Moja ocena:
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ / 10

Polecam na spokojne wieczory, wycisza, umila czas przed snem.

Książka pełna wrażeń. Dobrze się czyta. Ciekawa historia

Książka pełna wrażeń. Dobrze się czyta. Ciekawa historia

Czyta się szybko i z napięciem. Teraźniejszość z historią w tle. Super :)

Czyta się szybko i z napięciem. Teraźniejszość z historią w tle. Super :)

• Obyczajowe