Podaruj mi jutro

Seria: Dwór na Lipowym Wzgórzu
Wydawnictwo: Muza
Ag2S

Nowa powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu! Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się...

Nowa powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu!

Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się dzięki lokalnej legendzie o aniołach. Czy zyska poparcie kobiet z rodziny Horczyńskich, czyli Sabiny, Klary i Lilianny?

Przyjazd redaktora prowadzącego program „Maluchem przez Polskę”, niesforna przyjaciółka podbijająca internet motywującymi filmikami, odkrycie podziemnych korytarzy we dworze, poszukiwanie przez Anielę ukochanego Witka, który przed laty zniknął bez wieści… Wszystko to sprawia, że życie mieszkańców dworu pełne jest atrakcji, humoru, ale czasem także trosk.

Zmartwieniem Anieli jest również konflikt Horczyńskich i ich sąsiadów Gajowiczów. W czasie wojny na Czarnym Szańcu doszło do pogromu oddziału partyzantki, w którym zginęli członkowie obydwu rodzin. Czy odnalezienie dzienników z czasów wojny pozwoli Anieli oczyścić dobre imię ojca, którego podejrzewano o zdradę?

Tajemnicza, intrygująca i pełna emocji opowieść o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i roli przeznaczenia. Autorka udowadnia, że trzeba podążać za głosem serca, otaczać się życzliwymi ludźmi i realizować swoje życiowe pasje.

źródło opisu: Muza

źródło okładki: Muza

Katarzyna | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Podaruj mi jutro – recenzja przedpremierowa

„… Aniela stosowała w życiu jedną żelazną zasadę, która zawsze się sprawdzała. Co jest najlepsze na zmartwienia? Praca! A najlepiej sprzątanie. Nerwy można ukoić, a przy okazji mieć czysty dom …”

Bardzo podoba mi się stwierdzenie dotyczące tego, że „losy rodziny są dla nas lustrem, w którym przeglądamy się dzień po dniu …”. Nowa książka Gołębiewskiej dotyka najważniejszych przeżyć, uczuć, ale i decyzji, które mogą mieć naprawdę nieodwracalne skutki. Powieść obyczajowa jest szóstą w dorobku artystki, a ja czytałam ją trzy dni.

Autorką książki jest wspomniana Ilona Gołębiewska. Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Pisarka ponad sześćdziesięciu publikacji naukowych. Jej zainteresowania dotyczą edukacji seniorów, rozwoju osobistego i coachingu. Największym marzeniem jest jednak założenie fundacji. Na swoim koncie Pani Ilona ma kilka bestsellerowych powieści m.in. „Pamiętnik ze starego domu”, „Miłość ma twoje imię”, czy „Teatr...

Kate1404 | 2019-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

"Podaruj mi jutro" to nic innego jak przecudna historia o niezwykłej sile kobiet, o miłości, przeznaczeniu i pokazaniu nam tego, co jest naprawdę ważne w naszym życiu.

Dwór na Lipowym Wzgórzu od wieków z przerwami na czas wojny należał do rodu Horczyńskich. Marzeniem zmarłego już ojca Anieli było to, by dwór nie popadł w zapomnienie ale tętnił życiem. Aniela, jako jedyna córka Fiodora, wzięła sobie jego słowa mocno do serca. Większość część życia jako znana malarka spędziła w podróżach, by w końcu osiąść na Podlasiu. Zakłada pensjonat, Akademię Sztuk Anielskich i próbuje sprawić, żeby ten stary dwór był ważnym miejscem na kulturalnej mapie Polski. Pomaga jej w tym redaktor znanego programu telewizyjnego "maluchem przez Polskę", swoją drogą interesująca postać w książce.

Życie Anieli to nie jest jednak tylko sielanka, jak by się wydawało. Nie dogaduje się z własną córką, jest w konflikcie z sąsiadem, wciąż myśli o swojej pierwszej miłości.

Pewnego dnia przez przypadek zostają...

Pokrecona | 2019-05-03
Przeczytana: 02 maja 2019

Świetna powieść, którą można rozpatrywać na wielu płaszczyznach. Historia w niej opisana jest niezwykle głęboka, momentami poruszająca, wzruszająca, chwilami rozśmieszająca, a jednocześnie opowiedziana prostymi i pięknymi słowami. Słowami sprawiającymi, iż staje się ona realna, wiarygodna i baśniowa zarazem za sprawą cudownych opisów, dzięki którym wyczuwalne stają się zapachy, smaki, a nawet zauważalne staja się kolory.

Najbardziej w książkach tej autorki lubię klimat, ponieważ czytanie ich sprawia niesłychaną wręcz przyjemność. Pisze ona swoje powieści w fascynujący sposób, który sprawia, że historie napisane połyka się w całości, nie można przestać ich czytać w połowie. Przypominają nam, co tak naprawdę w życiu jest ważne. A po przeczytaniu myślami wraca się do nich jeszcze co jakiś czas.
Książka ma swój własny rytm, wartka, momentami wręcz szalona akcja przeplatana jest melancholijnymi opisami, refleksyjnymi przemyśleniami i przeżywaniem choroby. Toczą się tutaj spory,...

izabela81 | 2019-05-21
Na półkach: 2019 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 maja 2019

Lawendowa | 2019-05-16
Przeczytana: 16 maja 2019

Podaruj mi jutro to niezwykle życiowa opowieść o problemach, chorobie, przyjaźni, wielkiej miłości, tajemnicach oraz zawiści ludzkiej i przebaczaniu.

Autorka w obszerny sposób – nie pomijając żadnej postaci – opowiada o losach każdego z bohaterów, dzięki czemu czytelnik może poczuć z nimi jakiś rodzaj więzi, utożsamiać się, dzielić troski, smutki, szczęście oraz zrozumieć przekaz zawarty między słowami.

Barwny styl narracji trzecioosobowej pobudza wyobraźnię czytelnika i nie pozwala oderwać się od kart powieści. Skrupulatnie przemyślana fabuła, wielowątkowość oraz tajemniczość powodują, iż Podaruj mi jutro czyta się z zapartym tchem.

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i muszę przyznać, że udane. W towarzystwie bohaterów spędziłam miłe chwile, przenosząc się do dworu na Lipowym Wzgórzu i zapragnęłam zobaczyć to miejsce na własne oczy. Odkąd pamiętam fascynowały mnie stare budynki, tajemne korytarze czy bunkry, jakie znajdowały się na podwórzu, gdzie za...

Montgomerry | 2019-05-06
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2019

Podaruj mi jutro to powieść nawiązująca do losów wielopokoleniowej rodziny Horczyńskich. Autorka przenosi czytelnika w kilka czasowych przestrzeni. W toku głównej fabuły dotyczącej Anieli, jest też kilka innych wątków. Zmagania z życiem codziennym, choroby, zmartwienia, kłótnie i waśnie, niezwykłe niespodzianki, odkrycia, miłosne rozterki, trwałe jak skała uczucie, to wszystko składa się na powieść obyczajową, nacechowaną pozytywnymi emocjami, urokiem, optymizmem, dobrocią, życzliwością i momentami wielka ilością lukru. Mimo to, dobrze się czyta, a czytelnik otrzymuje sporą dawkę pozytywnej energii.

ObydwieZaczytane | 2019-05-14
Przeczytana: 10 maja 2019

Ilona Gołębiewska oddaje nam do czytelniczych rąk powieść, w której znajdziemy wszystko! Przeczytamy o starym dworze na Lipowym Wzgórzu, o atakującej znienacka chorobie, o utraconej nagle miłości, rodzinnych tajemnicach, działaniach wojennych, niesnaskach między sąsiadami, chowanej urazie, o kłótniach między pokoleniami w rodzinie, o sztuce przez duże S. Jestem pewna, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie!

Światowej sławy malarka Aniela Horczyńska musiała przejść długą drogę, aby ponad 200- letni dwór na Lipowym Wzgórzu mieszczący się w Lipowczanach na Podlasiu po wojnie znów wrócił w ręce jej rodziny. Niestety jej ojciec zmarł zanim tego doczekał, ale córka przyrzekła mu, że zaopiekuje się rodzinną posiadłością. Mimo, że Aniela ma wokół siebie wielu życzliwych i oddanych przyjaciół to jej życie nie jest takie kolorowe. Choć minęło kilka dekad ona wciąż rozmyśla o Witku, swojej pierwszej miłości, która nagle się skończyła z powodu tajemniczego zniknięcia chłopaka....

NIEnaczytana | 2019-05-18

Czasami przychodzi w życiu taki moment, kiedy trzeba postawić wszystko na jedną kartę i nie oglądać się na to, co było, lub czego się lękamy".

Sięgając po książki Ilony Gołębiewskiej wiem, że będzie to klimatyczna historia. Czy i tym razem autorce udało się mnie oczarować?

Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się dzięki lokalnej legendzie o aniołach. Czy jej pomysł spotka się z uznaniem innych? Czy uda się jej rozwiązać tajemnicę z przeszłości i odnaleźć wewnętrzny spokój?

Myśleliście kiedyś o swoim wymarzonym miejscu na ziemi? A może już je odnaleźliście? Dlaczego o to pytam? Bo Lipowe Wzgórze stworzone przez Ilonę Gołębiewską z całą pewnością może pretendować do tego zaszczytnego...

Książkowe_Wyliczanki | 2019-05-14
Przeczytana: 11 maja 2019

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2019/05/przedpremierowo-poznaj-podaruj-mi-jutro.html

Podaruj mi jutro to pierwszy tom nowego cyklu pisarki Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tym razem autorka przenosi nas na malownicze Podlasie, gdzie znajduje się dwór rodziny Horczyńskich. Jest to miejsce historyczne i skrywa w sobie trochę tajemnic, które pozostawiły po sobie poprzednie pokolenia. Aniela, główna bohaterka i właścicielka odzyskanego dworu postanawia stworzyć miejsce, do którego będą przyjeżdżać goście, a pomagają jej w tym mieszkańcy dworu, którzy w nim pracują a jednocześnie są bliskimi znajomymi i przyjaciółmi właścicielki.

Ilona Gołębiewska stworzyła barwną paletę postaci, wśród których każdy jest w stanie znaleźć kogoś sobie bliskiego. Przekrój wiekowy również jest spory, sama Aniela już jakiś czas temu skończyła być w wieku średnim. Duży plus, bo zazwyczaj trafia się na bohaterki bardzo młode, albo trochę starsze, ale zazwyczaj nie bardziej niż czterdzieści kilka lat, a...

Qulturasłowa | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Tam, gdzie mieszka Anioł
Domy, szczególnie te stare, to nie tylko mury, nie tylko materiały, z których zostały wzniesione czy ziemia, na której stoją, ale również ludzie w nich mieszkający oraz wydarzenia, które składają się na ich przeszłość. To wszystko wpływa na atmosferę, na to, czy chętnie w takim domostwie przebywamy, czy też jak najprędzej chcemy opuścić jego teren…
Dwór na Lipowym Wzgórzu, usytuowany na Podlasiu, jest z pewnością tym, w którym nie tylko chce się przebywać, ale do którego ciągnie serce. Pachnący świeżo upieczonym chlebem i lipową herbatą przyciąga rzesze turystów, cieszy się bowiem niebywałą popularnością od chwili, kiedy jego właścicielka, malarka światowej sławy, Aniela Horczyńska, postanowiła przekształcić go w pensjonat. Problematyczne dziedzictwo, odebrane w przeszłości rodzinie, z którego odzyskaniem długie lata zmagał się jej ojciec, pewnego dnia stało się domem nie tylko dla Anieli, ale również dla różnych zranionych serc, które przygarnia....