Szept syberyjskiego wiatru

Okładka książki Szept syberyjskiego wiatru Dorota Gąsiorowska
Okładka książki Szept syberyjskiego wiatru
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
Znak Literanova
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska

Nie spodziewałam się, że książka pt. "Szept syberyjskiego wiatru" będzie tak zaskakująca. Niesamowicie zżyłam się z bohaterami, mimo że do większości z nich na początku miałam mieszane uczucia. To głównie za sprawą tajemnic, jakie połowa postaci posiadała. Oschła babcia; niezrozumiały w swoim postępowaniu Sergiusz; żywiołowy i radosny Bartek, posiadający pewien słaby punkt, którego dotknięcie zamienia go w chłodnego i małomównego; skryta i wycofana Asia; jej podejrzanie zachowujący się ojciec; a po środku tego wszystkiego zagubiona Kalina, próbująca odnaleźć się wśród tych ludzi, w kraju, który ledwo pamięta z dzieciństwa. Do ostatniej strony nie byłam pewna, jak zakończą się losy Kaliny. Obserwowanie, gdy powoli układała sobie życie, ubarwione było jej dwoma wyjazdami z Polski i tutaj doceniam zaangażowanie autorki Doroty Gąsiorowskiej, która umieściła mnóstwo ciekawych opisów miejsc, różnych ciekawostek oraz potraw. Idealna książka na długie, jesienne wieczory! 💖

Można przeczytać, ale nie było wow. Przeczytałam tylko dlatego, że biorę udział w wyzwaniu czytelniczym. Książka mnie nudziła i momentami irytowała (głownie wątek miłosny). Taka trochę zbyt cukierkowa opowieść, ale widzę że są różne zdania, bo dosyć wysoka ocena tej książki, na mnie jednak nie zrobiła wrażenia. To było pierwsze spotkanie z Panią Gąsiorowską i nie wiem czy nie ostatnie?

“Szept syberyjskiego wiatru” jest idealną lekturą, gdy zapragniecie przeczytać historię lekką i przyjemną w odbiorze. I chociaż w życiu bohaterów odkryjecie nie jedną tajemnicę i kilka dramatycznych chwil, to będziecie świadkami miłości, która nie jedno ma imię. I nie jeden raz będzie przyczyną łez. A moment gdy miłość pokona strach przed odrzuceniem wzruszy wrażliwsze serce czytelnicze.

Książka naprawdę bardzo dobra. Emocjonująca i wciągająca. Dodatkowym plusem jest ukryta historia, która powoli wychodzi na światło dzienne. Polecam!!!

Książka momentami nudzi, aczkolwiek zachęca do dalszego czytania z ciekawości co będzie dalej! Końcówka najciekawsza i odpowiada na wszystkie pytania zadane w trakcie czytania.

Kalina od dzieciństwa wiedzie życie na walizkach. Urodzona w Polsce, przeprowadza się do ciotki do Szwecji po śmierci rodziców. Nagle los daje jej szanse na powrót do Polski i poznanie swojej babki. Co w tym wszystkim robi Syberia, Bajkał pomoże odpowiedzieć Sergiusz prezes firmy z porcelaną.
lubię czytać książki Doroty Gąsiorowskiej.

lubię czytać książki Doroty Gąsiorowskiej.

Książka polecana przez koleżankę mnie niestety zawiodła. Przydługie opisy i ciągnąca się fabuła sprawiły, że przeczytałam powieść do końca ale bez przyjemności.

Czyta się bardzo przyjemnie. Momentami książka przewidywalna ale i tak nie straciła swojego uroku. Ciekawa historia i przesłanie by słuchać serca...

Na podstawie tej książki śmiało mógłby powstać scenariusz dla ,,Ukrytej prawdy" bądź ,,Trudnych spraw". Historia nieporadnej kobiety i kolesia z zaburzeniami osobowości. Tak, wszystko kończy się happy endem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie no jak dla mnie męczarnia. Książka się dłuży w nieskończoność... i nic się w niej nie dzieje .. Dosłownie nic !!!!

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2019