Hazel Wood

Melissa Albert Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: The Hazel Wood (tom 1) literatura młodzieżowa
The Hazel Wood
2019-05-15
2018-02-22
Data 1. wydania:
2018-01-30
Krzysztof Puławski
Media Rodzina
fantasy literatura dla młodzieży niebezpieczeństwo poszukiwanie prawdy przepowiednia relacje rodzinne tajemnica zaginięcie
The Hazel Wood
The Hazel Wood (tom 1)
literatura młodzieżowa
2019-05-15
Krzysztof Puławski

Czytając tą książkę miałam wrażenie, że ten mroczny klimat książki bardzo na mnie wpływa(w pozytywnym sensie) i jednym słowem(no może nie jednym) bardzo inspirująca książka.

7.75 jest to książka z masą porównań mnie się to podobało ale zależy kto co lubi
trochę nie rozumiem co autorka chciała przekazać zakończeniem, ale zdecydowanie nie potrzebuje drugiej części

(12+)
Tułaczka, ciągły pech i niecodzienne sytuację. Tak wyglądało dotychczasowe życie Alice i jej mamy. Całym życiem musiały uciekać przed ściągającą je sławą babci pisarki. Po napisaniu fenomenalnego zbiorku opowiadań starsza pani osiedliła się w willi Hazel Wood. Wtedy zaczął się koszmar. Obecnie Alice pracuje, uczy się i stara się żyć normalnie. Niestety demony z...

Mój DNF. Książka nie dla mnie ani fabuła, ani bohaterowie (może z wyjątkiem tego bogatego chłopaka którego imienia nie pamiętam. Przeczytałem 300 stron i uznałem że to koniec, niestety.

Bajki, baśnie...

Kojarzą się z historyjkami dla dzieci, zabawnymi opowieściami, które pozostawiają po sobie morał i naukę. Ale są też baśnie oryginalne, mroczne, których lektura na pewno nie będzie odpowiednia dla najmłodszych. Przepełnione śmiercią i brutalnością... trochę jak bajki Althei Proserpine, autorki “Opowieści z Uroczyska”.

“Hazel Wood” Melissy Albert to pełna...

Czytałam tę książkę podczas Świąt, będąc w iście świątecznym nastroju. Był tylko jeden problem, otwierałam ją i wszystko jakby uciekało... Jest to kolejna już pozycja, której grafika mnie zauroczyła i wręcz musiałam mieć ją na swojej półce.
Zacznę od pozytywów. Historia bardzo do mnie przemówiła, mroczny klimat i baśnie. Bardzo podobało mi się przytaczanie Opowieści z...

Książka bardzo dobra. Jest do dosyć osobliwa fantastyka. Nie jest to książka dla każdego ale napewno warta przeczytania. Jedyne co zarzucam książce to:
1. Przekleństwa- niestety
2. Końcówka- była spoko ale oczekiwałam czegoś lepszego.
Ogólnie książkę polecam

Na półkach: , , , ,

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Charakter Alice jest taki nijaki , bez ciekawych cech. Mam wrażenie ,że wszystko było wyjaśniane w mało zrozumiały sposób . Utrudniały to wielostronicowe przemyślenia bohaterki. Może to był atut tej książki? Na pewno nie dla każdego. Końcówka jest taka zwykła i … niezadowalająca . Jest to typ książki , obiecuje wielkie rzeczy , a daje...

Ogromnie spodobał mi sie pomysł, jak autorka miała na tę książkę. Połączenie baśniowej fantastyki i realności to coś, co mnie ogromnie urzekło, zafascynowało i zaintrygowało. Sama akcja pozostawia jednak dla mnie trochę do życzenia. Brak tu dla mnie takiego wyrównania. Czasami, zwłaszcza w pierwszej połowie, autorka poświęca sporo czasu na wyjaśnianie różnych spraw, co...

Alice Proserpine, a może raczej Alice Crew? Siedemnastoletnia Alice nie lubi swojego nazwiska dlatego też każe nazywać się Crew. Wraz z mamą ciągle podróżuje i przeprowadza się z jednego miasta, do drugiego. Uważa, że uciekają przed pechem, które czyha na nich w każdym miejscu na ziemi. Jednak pewnego dnia ich życie zmienia się o 180 stopni. Wiadomość o tym, że zmarła...

Dyskusje

1 017