Całe szczęście, jestem kobietą

Okładka książki Całe szczęście, jestem kobietą Roma Gąsiorowska, Sylwia Stano
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Całe szczęście, jestem kobietą
Roma GąsiorowskaSylwia Stano Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2019-03-06
2019-03-06
kariera kreatywność praca zawodowa relacje międzyludzkie rozmowa styl życia współczesna kobieta wywiad wywiady

Okładka książki Chłopiec z ulicy Niepoprawnej i czarny kucyk Patricija Bliuj-Stodulska, Sylwia Stano
Chłopiec z uli... Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 6 (66) / 2023 Fatma Aydemir, Pola Braun, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Karol Muszyński, Mike Perkins, Redakcja magazynu Pismo, Michał Romański, Rebecca Solnit, Sylwia Stano
Pismo. Magazyn... Fatma Aydemir, Pola...

Cóż za badziew. Sięgnęłam po te książkę tylko dlatego, że autorki rozmawiają z Sylwią Chutnik, jednakże rozmowa ta jest bardzo słaba, tak jak i wszystkie inne. I nie, nie z powodu osób, z którymi te wywiady się przeprowadza. Zaskakująco jedyną interesującą (ale bez przesady) rozmową była ta z Julią Kuczyńską, względnie dałam radę też bez literackiego bólu przeczytać tę z Olgą Chajdas, ale bez jakiejkolwiek przyjemności.
Wielkim problemem tej książki jest to, że jest o niczym, rozmowy są płytkie, trochę jak wywiad żywcem z "Tele Tygodnia". Druga sprawa to wybór osób do wywiadów, nie uważam, żeby Pani np. Beata Sadowska miała mi cokolwiek do przekazania, oczywiście bez żadnego hejtu i z szacunkiem, ale to jest taka sytuacja, jak rozmowa np. z którąkolwiek z moich sąsiadek albo osób spotkanych w sklepie spożywczym. To nie są osoby, które mnie wybitnie interesują. Trzecia farsa to panie autorki. W wywiadach udzielają się same aż nadto, ja wiem, że to niby taka forma rozmowy bardziej, ale znowu taka sama sytuacja, naprawdę nie wiem z jakiej okazji miałabym czerpać jakieś rady, albo w ogóle cokolwiek czerpać np. od Romy Gąsiorowskiej. Postrzeganie celebrytów jako osób "znających się" jest dla mnie wyznacznikiem należenia do niskiej warstwy społecznej (intelektualnie i literacko, rzecz jasna).
Niefajna.

Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem. Bardzo dobrze dobrane osoby, z którymi przeprowadzane są rozmowy-z różnych środowisk, kultur, w różnym wieku. Każda bohaterka ukazuje cząstkę swoich rytuałów, kóre sprawiają, że czują sie szczęśliwe. Może nie są to jakieś odkrywcze rzeczy ale książkę czyta się przyjemnie.

Przeczytałam książkę w trzy dni. Bardzo urzekły mnie wywiady m.in. z Panią Dymną i Panią Torbicką, jednak uważam, że błędem było zaproszenie do współpracy kobiet typu Maffashion czy Pani Joanna Keszka. Przy Grażynie Torbickiej, kobiecie z klasą, elegancką, pani Joanna Keszka wyszła na osobę, która tej klasy nie ma, natomiast Maffashion postawiona u boku innych Pań nic sobą nie zareprezentowała. Pomimo wielkiego szacunku do Pani Romy i radości, że taka książka powstała, to jednak myślę, że wybór niektórych Pań nie był zbyt trafny. Różnorodność jest niezwykle ważna, ale warto było jednak poszukać dalej.

Interesująca i mądra książka. Dziewczyny, Sylwia i Roma zrobiły świetną robotę. Rozdziały w formie wywiadu bardzo przypadły mi do gustu. Każdy z nich był inny, jednak łączyła je jednak wspólna cecha mianowicie opowieść o kobiecości. Tą pozycję polecam każdej kobiecie!

SUPER książka

SUPER książka

Świetna książka.
Chociaż nie przepadam za wywiadami, to jednak ta książka była dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca. 10 różnych kobiet, tematy dość podobne jednak każdy poruszał inną ważną kwestię.
Jest to bardzo dobry poradnik dla kobiet, które zmagają się z jakimiś problemami różnych dziedzin oraz dla tych, które nie są zbyt pewne siebie, są zagubione i nie są z siebie zadowolone.
Taki poradnik powinno mieć jak najwięcej kobiet w domu. Również mężczyźni mogliby zdobyć z niego sporo wiedzy ze świata kobiet.
Polecam

Świetna książka.

Świetny pomysł, fantastycznie dobrani goście wywiadów. Koniecznie druga część. Mega inspirujące.

Wywiady kilkukrotnie sklonily mnie do refleksji nad kwestiami, o których wcześniej nie myslalam (a przynajmniej nie pod takim kątem). Dużo ciekawych myśli na temat łączenia macierzyństwa i spełnienia zawodowego. Do paru wywiadow na pewno wrócę. Rozmowczynie autorek są dowodem na to, że nie ma jednej właściwej drogi, że są różne recepty na szczęście.

• Przeczytane 2019
  • Psychologia
  • Mam, ale jeszcze Nieprzeczytane

Dodaj cytat z książki Całe szczęście, jestem kobietą