Niebezpieczne. Antologia mafijna

Okładka książki Niebezpieczne. Antologia mafijna D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, Camille Gale, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Alicja Skirgajłło
Okładka książki Niebezpieczne. Antologia mafijna
D. B. ForyśJoanna Gajewczyk Wydawnictwo: Editio literatura obyczajowa, romans
Editio
2022-02-09
2022-02-09
romans mafia antologia

Niebezpieczne.
Antologia Mafijna

Kobiety mafii, są córkami, żonami, kochankami i przestępczyniami. Żyją zazwyczaj świecie, w którym własna rodzina, grupa jest wszystkim. Inni ludzie zazwyczaj okazują się wrogami i trzeba zachowywać czujność.
Te kobiety nie mogą pozwalać sobie na beztroskę, na spędzenie wieczoru w klubie bez ochroniarza, a nawet na wypuszczenie siostry zbyt wcześnie z samochodu pod dworcem kolejowym. Muszą być zawsze lojalną.
Również na miłość, która może się pojawić w najmniej spodziewanym momencie. Kobiety mafii, choć tak różne od nas, zwykłych kobiet to w gruncie rzeczy do nas podobne. Mają swoje życie, plany, ambicje i marzenia. Wychowane w przemocy i dla przemocy, śnią o kimś, kto je pokocha, kto się nimi zaopiekuje. Niektóre jak los się do nich uśmiechnie, to znajdują kogoś takiego, a inne biorą sprawy i pistolety w swoje ręce i przejmują stery.

Jest to antologia napisana przez 9 wspaniałych autorek. Niektóre z nich już znałam, a niektóre poznałam podczas czytania ich opowiadania. Te opowiadania są zdecydowanie za krótkie, człowiek się wkręci a tu już koniec. Ta antologia dała mi poznać autorki tj. Camille Gala i J.A. Malec tych nie znałam, a cieszę się, że poznałam. W tej antologii ciężko wybrać te naj, ponieważ wszystkie mi się bardzo podobały. Dla mnie wszystkie te opowiadania była dobrze napisane i czytało mi się bardzo dobrze.

Polecam Wam ogromnie 😍 😁.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa @editio.red

Niebezpieczne.
Antologia Mafijna

Całkiem dobre się to czyta.

Całkiem dobre się to czyta.

Można sobie poczytać ale bez szału to się okazało całkiem.

Można sobie poczytać ale bez szału to się okazało całkiem.

Niebezpieczne- antologia mafijna.
Pierwsze co pomyślałam o tej książce to, że będzie wiele historii, w których to właśnie kobiet będzie się trzeba bać. Będą oni Bossami mafii bądź tymi wykonującymi wyroki na swoich przeciwnikach.
Jednak tym razem musiałam się zmierzyć z rzeczywistością. Kobiety jak najbardziej należały do mafii ale nie wszystkie były tymi Niebezpiecznymi ogniwami. Często miałam wrażenie, że brakowało im siły i woli walki, których od nich oczekiwałam. Ostatecznie złożyło się to na rozczarowanie antologią :(
Nie jestem pewna czy sięgnę po kolejną antologię mafijną :(

Niebezpieczne- antologia mafijna.

😈 Recenzja 😈

Tytuł: Niebezpieczne
Autorzy: K.N Haner Kinga Litkowiec D.B. Foryś K.C. Hiddenstorm Alicja Sinicka J.G. Latte Alicja Skirgajłło Camille Gale J.A.Malec
Wydawnictwo: Editiored

Piękne bogate i niebezpieczne. To co jest napisane z tyłu książki nie kłamie. Te kobiety są bardzo niebezpieczne. Mają w sobie siłę i potrafią postawić się każdemu mężczyźnie, nawet w chwili zagrożenia życia.
W każdym z opowiadań mamy inną kobietę, inną historię ale w pewnym sensie podobne, dlaczego? Ponieważ każda z tych kobiet przeszła w życiu coś bardzo strasznego, traumatycznego co odcisnęło się na ich psychice i stały się twardsze niż sama stal. Jedne znalazły spokój, ukojenie oraz miłość swojego życia, jednak gdzieś w głębi czają się dalej demony przeszłości. Drugie za to dalej żyją w tym okrutnym i bardzo złym świecie mając za zadanie w nim przeżyć same.
Każde z powiadam w jakiś sposób mi się podobało, każda historia miała coś w sobie co nie pozwoliło mi się od niej oderwać. Każda z nich niestety skończyła się dość szybko, ale wiem że było warto sięgnąć po tą pozycję i nie żałuję.

😈 Recenzja 😈

Tytuł: Niebezpieczne
Wydawnictwo: Editiored

"Niebezpieczne"

Antologia mafijna

Wydawnictwo EditioRed

Dziewięć różnych opowiadań.
Dziewięć wspaniałych autorek, które swoim magicznym piórem zabierają nas w świat mafii, w którym kobiety potrafią pokazać swoje niebezpieczne oblicze.

"Niebezpieczne zlecenie" Kinga Litkowiec
"Wewnętrzne ja" Alicja Skirgajłło
"Ta druga" D.B. Foryś
"Aurora (Niepokonane lato)" Camille Gale
"Jana" J.A. Malec

Sięgając po antologię "Niebezpieczne. Antologia mafijna", na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zbiór dziewięciu opowieści o kobietach, które zarówno jak są piękne, tak również są niebezpieczne. Żyją w świecie, w którym muszą uważać na każdym kroku i zachować czujność. Kobiety pozornie delikatne i spokojne w rzeczywistości silne, niebezpieczne i walczące, niebojące się pociągnąć za spust. W ich świecie rodzisz się w rodzinie, która jest wszystkim. Lojalność, przynależność, rodzina jest najważniejsza. Wiele z nich od dziecka są szkolone i wychowane, gdzie przemoc jest na początku dziennym. One też pragną miłości i mają marzenia, ale czy mogą poznać kogoś i w pełni zaufać. Chociaż miłość pojawia się w najmniej spodziewanym momencie.

Antologie jedni je lubią czytać drudzy nie, osobiście lubię, można zawsze przeczytać i zapoznać się z autorkami, którymi jeszcze nie znam lub nie czytałam ich twórczości. Chociaż po tak krótkich historiach nie do końca można poznać styl pisania, ale zawsze przybliża.
Opowiadania zdecydowanie są za krótkie i chciałoby się ich więcej. Jedne bardziej mi się podobały, drugie mniej ale na pewno każde z nich wzbudza emocję i ciężko się od nich oderwać. Postacie w opowiadaniach różnią się i przedstawiają kogoś innego, ale łączy ich jedno. Kobiety. Piękne, bogate, silne, seksowne i niebezpieczne. Opisane wydarzenia i niespodziewane zwroty akcji z nutą pikanterii, które rozpalają podczas czytania.
Najbardziej podobały mi się opowiadania K.C. Hiddenstorm oraz Kingi Litkowiec i zdecydowanie przeczytałabym dłuższe wydanie bohaterów. Ciekawe i gorące, w sumie w każdym znajdzie się coś, co przyciąga.
Polecam antologię "Niebezpieczne. Antologia mafia." do przeczytania, które pobudzają wyobraźnię. Każdy znajdzie coś dla siebie :)
Gratulacje dla autorek :)
Polecam :)
Dziękuję bardzo wydawnictwu EditioRed za egzemplarz do recenzji.

"Niebezpieczne"

Antologia mafijna

Wydawnictwo EditioRed

Dziewięć różnych opowiadań.

"Niebezpieczne zlecenie" Kinga Litkowiec
" Córeczka tatusia" K.N. Haner
" Nazywam się Layne" K.C. Hiddenstorm
"Wykonaj zadanie" Alicja...

‘Niebezpieczne. Antologia mafijna’ jak sam tytuł podpowiada, mamy do czynienia z antologią czyli książką, w której znajdziemy, w tym przypadku aż 9, różnych opowiadań, które wyszły spod pióra różnych autorek. Informacja dla nieletnich i wrażliwych – w tej pozycji znajdują się sceny erotyczne.
Tym razem nie skupię się na stylu, w jakim ta pozycja jest napisana z prostej przyczyny-jest tu za dużo autorek oraz są to za krótkie historie, by można ocenić styl pisania. Oczywiście czasem już po kilku stronach można stwierdzić, że ktoś ma talent czy lekkie pióro, tu jednak powstrzymam się od oceny z jednego powodu-styl pisania części Pań jest mi bardzo dobrze znany a z niektórymi było to moje pierwsze spotkanie. Więc by być fer w stosunku do autorek, nie będę wyciągać wniosków po tak krótkim spotkaniu. Jedyne co mogę powiedzieć na temat stylów, to że czytając kolejne opowiadania czułam tę różnicę w poziomie. Między niektórymi mniejszą między innym dość sporą. Podobne odczucia mam co do fabuły historii, jedne wciągały mnie od razu, inne odbierałam jako coś w rodzaju zapowiedzi a jeszcze inne kompletnie mi nie przypadły do gustu. Mimo iż moje mam doświadczenie z antologiami jest skromne, w przypadku tej pozycji mam wrażenie że rozstrzał poziomu pisania autorek jest bardzo mocno widoczny. Dlatego też mam tak mieszane uczucia jeśli chodzi o tę pozycję oraz jest mi ją ciężko ocenić, gdyż każdą z historii chciałabym poznać bardziej, a nie jest to możliwe gdy są tak krótkie.
Czy w związku z tym polecam tę książkę? Może Was zaskoczę, albo nie, ale tak. Antologia to świetny sposób, by choć trochę poznać styl danych autorów, porównać je sobie i zdecydować jaki najbardziej nam odpowiada. Jak zauważycie specjalnie nie rzucam ani nazwiskami, ani nawet nazwami historii, które mi się spodobały, a które wcale. Czemu? Otóż chcę byście sami sobie wyrobili opinię na ich temat. To, że dla mnie jakaś mafijna historia jest za mdła i za delikatna nie oznacza, że dla Was nie okaże się na idealnym poziomie, bo może akurat zaczynacie swoją przygodę z tą tematyką.
Podsumowując jest to ciekawa pozycja jeśli chce się zapoznać z różnym spojrzeniem na kobiety mafii. Jednak jeśli szukajcie konkretnych emocji, książki która wzbudza ciekawość lub bardziej interesuje Was styl konkretnej autorki i chcecie go bliżej poznać, to polecam sięgnąć po jakąś pełną historię niż taki wstęp. Lepiej na tym wyjdziecie zarówno Wy jak i autorki, gdyż nie będę ukrywać w tej pozycji twórczość niektórych wypada dość blado w porównani ze stworzonymi przez te bardziej znane.

Antologia "Niebezpieczne" bardzo mi się spodobała. Chyba pierwszy raz mam tak, że każde opowiadanie wywarło na mnie większe wrażenie. Nie było tu złych historii, a wręcz mogę powiedzieć, że każda z nich mnie zachwyciła. Poznałam pióra trzech Autorek, których wcześniej nie kojarzyłam, przeczytałam kolejne opowiadania tych, które tylko z takich opowiadań znam. I kolejny raz zachwyciłam się piórem moich ulubionych Autorek.

Każde z opowiadań miało w sobie coś. Ciekawą fabułę, intrygujących bohaterów, chociaż to właśnie te niebezpieczne kobiety najbardziej mnie ciekawiły. Scenki seksu, które tam się pojawiały, nie raz rozpalały i wprawiały w szybsze bicie serca. Opisane były ze smakiem, dzięki czemu wyobraźnia działała na najwyższych obrotach. Historie tam zawarte już od pierwszych stron wzniecały moje zainteresowanie. Ciężko było się od nich oderwać. Nie zabrakło tutaj humoru i ciętego języka, który tylko urozmaicał mi czas podczas czytania antologii. Większość bohaterek była pewna siebie i zadziorna, ale znalazły się też takie, które były pełne ciepła i tej swojej naiwności. Jednak każda z nich, gdy trzeba było, potrafiła pokazać pazurki...

Bardzo polubiłam ten świat mafii opisany w opowiadaniach, zwłaszcza że ja sama w ten gatunek powolutku wkraczam. Przeczytałam zaledwie kilka tytułów związanych z mafią i po przeczytaniu tej antologii, śmiało mogę powiedzieć, że chce więcej! Autorki swoimi opowiadaniami pokazały ten świat na wiele różnych sposobów, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do sięgania po tego typu książki. Jedne z nich sprawiły, że czułam wielki niedosyt po skończeniu, a kolejne w pełni mnie usatysfakcjonowały. Znalazła się też historia, która będzie miała swoją kontynuację i mam nadzieję, że niedługo się pojawi, bo jestem jej bardzo ciekawa. Co mogę jeszcze na koniec powiedzieć? Sięgajcie po tę antologię, gdyż na pewno Was nie zawiedzie! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dziękuję wydawnictwu Editiored za egzemplarz tej cudownej antologii. Dziękuję również Autorkom za tak świetne opowiadania! Polecam ją z całego serca!

★RECENZJA★
Cześć!❣️ Dzisiaj bez zbędnego przedłużania zapraszam na recenzję „Niebezpiecznych”.
Dziękuję za za egzemplarz @editio.red ❤️

„Niebezpieczne” to książka, do której podeszłam z pewnym dystansem. Z Autorek, które napisały w tej książce swoje opowiadania, znam tylko kilka. Z resztą to był mój pierwszy raz. Powiem Wam szczerze, że mam mieszane uczucia, co do tej pozycji. W „Niebezpiecznych” znajdziecie dziewięć opowiadań różnych Autorek. Takie antologie pozwalają na - chociaż minimalne - zapoznanie się ze stylem pisania danej pisarki, i kto wie? Może akurat tę Autorkę zaczniecie śledzić dalej...

Dziewięć różnych opowiadań. Dziewięć różnych kobiet. Dziewięć różnych charakterów. To co je łączy, to to, że są kobietami mafii. Niektóre są nimi od początku, inne dowiadują się o tym w momencie, kiedy są dorosłe.
Wydaje mi się, że każde z tych opowiadań miało swoje lepsze i słabsze strony. Jedno miało lekko irytujących bohaterów, drugie dziwne teksty. Jednakże jeśli patrząc na całość każdego opowiadania, okazały się one całkiem ciekawe. Znalazły się też takie, które z wielką chęcią przeczytała bym jako osobną książkę.

W większości, gdy myśli się o mafii, ma się przed oczami niebezpiecznych facetów. W tej książce Autorki skupiły się bardziej na pokazaniu niebezpiecznych i nieokiełznanych kobiecych charakterów. Pokazały, że nie tylko mężczyźni potrafią rządzić.

Tak jak wspomniałam - mam mieszane uczucia, co do tej pozycji. Jedno opowiadanie podobało mi się bardziej, drugie mniej. Jednak dzięki tej antolgii mogłam poznać style pisania niektórych Autorek i już wiem, które będę śledzić w dalszym okresie wydawniczym.

★RECENZJA★
Dziękuję za za egzemplarz @editio.red ❤️

Kilka krótkich opowiadań różnych pisarek. Tematyka przeważnie mafijna. Całkiem fajnie się czyta.

• Romans
  • Dysk