Rodzina jest najważniejsza

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Seria: Kobiety to czytają!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
More Than Us
Magdalena Rychlik
Ag2S

Co poświęcisz, by ochronić swoich bliskich? Czy jedno z rodziców ma prawo sięgnąć po drastyczne środki, jeśli nie zgadza się z metodami wychowawczymi i poglądami drugiego? Emily i Paul są zamożnym małżeństwem z dwojgiem dzieci. Odkąd opuścili Szkocję i osiedlili się w Australii po podpisaniu przez Paula lukratywnego kontraktu z miejscową drużyną piłkarską, szczęście im sprzyja. To na pozór...

Co poświęcisz, by ochronić swoich bliskich?

Emily i Paul są zamożnym małżeństwem z dwojgiem dzieci. Odkąd opuścili Szkocję i osiedlili się w Australii po podpisaniu przez Paula lukratywnego kontraktu z miejscową drużyną piłkarską, szczęście im sprzyja. To na pozór idealne życie jest jednak podszyte smutkiem, ponieważ ich nastoletni syn od lat ma problemy ze zdrowiem. Lekarze nie postawili jednoznacznej diagnozy, ale jego napady wściekłości, natręctwa i trudności w funkcjonowaniu społecznym są źródłem nieustannych trosk.
Emily pod nieobecność męża staje przed trudnym wyborem dotyczącym zdrowia syna. Ukrywa swoją decyzję, ponieważ wie, że nie spotkałaby się z akceptacją ze strony Paula. Kiedy za sprawą tragicznego wypadku prawda wychodzi na jaw, ojciec zabiera chłopca i wyjeżdża, zostawiając żonę z czternastoletnią córką, która boryka się z własnymi problemami, o czym jednak rodzice nie mają pojęcia.
Czy rodzina zdoła stawić czoło problemom, czy też łączące ją więzi zostaną na zawsze zerwane?

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Rodzina_jest_najwazniejs...»

Magdalena | 2019-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Wystarczającą rekomendacją tej powieści mógłby być fakt, że przeczytałam ją w jeden weekendowy dzień, ale od początku.

Emily i Paul to zamożne małżeństwo z dwójką dzieci. Po podpisaniu przez Paula świetnego kontraktu z australijską drużyną piłkarską, przenoszą się ze Szkocji na drugi koniec świata, do krainy Kangurów i misiów Koala. Wszystko wydaje się idealne, są pieniądze, jest dom. Jednak są i ale. Ich nastoletni syn od lat ma problemy ze zdrowiem. Lekarze nie postawili jednoznacznej diagnozy, ale jego napady wściekłości, natręctwa i trudności w funkcjonowaniu społecznym są źródłem nieustannych trosk.
Nagły koniec kariery wpędza Paula w uzależnienie od hazardu i doprowadza całą rodzinę do ruiny finansowej. Pomoc oferuje nowy pracodawca byłego sportowca, który poleca mu pewien niekonwencjonalny ośrodek leczenia uzależnień i opłaca pobyt w nim. Emily na dłuższy czas zostaje sama z dziećmi. Nie może kontaktować się z mężem,a staje przed trudnym wyborem dotyczącym zdrowia syna....

EdyMon | 2019-04-11
Na półkach: Recenzenckie, 2019, Przeczytane