Sekret matki

Wydawnictwo Literackie
2019-07-31
2019-07-31
Hanna Pasierska
thriller psychologiczny przeszłość strata sekret media

Czyta się w jeden dzień. Bardzo wciągająca.

Czyta się w jeden dzień. Bardzo wciągająca.

Bardzo dobry thriller psychologiczny, wciąga i swietnie się czyta, połknęlam w dwa wieczory, ciężko się oderwać!

Sekret matki po kilku pierwszych rozdziałach już się wyjaśnił, ale w niczym mi to nie przeszkodziło. Szybka, wartka akcja, przystojny, dobrze gotujący Włoch i szukająca wsparcia i zrozumienia kobieta po przejściach.... nie mogli się nie spotkać i...polubić. Autorka doskonale ukazała jak społeczne mechanizmy i zachowania doprowadzają do ostracyzmu i wykluczeń. Polecam!

Bardzo dobrze mi się czytało tę książkę, mega wciągająca od pierwszych stron i uważam, ze świetnie napisana.
Może troszkę przewidywalna, ale to nie jest jej wielki minus, bo akcja dzieje się naprawdę szybko i czyta się z napięciem i ciekawością.
Po ostatnich dwóch nieudanych lekturach, które czytałam ta naprawdę dała mi satysfakcję, której oczekiwałam po thrillerze psychologicznym.

Wiem,że to już było dawno temu i że nie jest to żadna nowość,ale ta książka tak za mną chodziła, ba! nawet ścigała, że wiedziałam, iż prędzej czy później się na nią skuszę.
Czy było warto? No masz ci-pewnie, że tak.

Tessa wraz ze śmiercią jednego z bliźniąt podczas porodu straciła połowę serca, a gdy drugie dziecko zachorowało na białaczkę i w wyniku choroby odeszło, druga połowa serca umarła również.
Gdy mąż “wyszedł i poszedł” chcąc separacji, została zupełnie sama. Ze swoim bólem, ze swoją żałobą, ze swoją stratą.
Tym co chroni ją od całkowitej utraty zmysłów jest praca przy sadzeniu, rozsadzaniu i pielęgnowaniu roślin w centrum ogrodniczym. Kiedyś projektantka krajobrazu, teraz zwykła szeregowa ogrodniczka. To jej wystarczy. Rośliny jej nie oceniają, a ona otacza je troską.

Kiedy pewnej niedzieli po powrocie do domu zastaje w nim pięcioletniego chłopczyka, który oznajmia jej, że teraz ona będzie jego mamą jej zdumienie sięga zenitu.
I ta pokusa…a gdyby tak zatrzymać tego malucha, obdarzyć miłością, opieką i znów poczuć się matką?
Wie, że to niemożliwe, że musi to zgłosić, ale perspektywa ponownego bycia matką tak bardzo kusi.
Wezwany “odeszły” mąż razem z nią dzwoni na policję. Chłopczyk zostaje odebrany i niby sprawa załatwiona, ale ktoś rozpuszcza plotkę i Tessa zostaje oskarżona o porwanie dziecka.
Pod jej domem zaczynają koczować dziennikarze i atakować ją pytaniami i błyskami fleszy.
Jej do tej pory zbyt cichy świat stał się nagle bardzo głośny. A ją niepozorną kobietę, znają teraz wszyscy.
Z czasem zaczyna wątpić w siebie i swoje zmysły. A jeśli rzeczywiście jest winna porwania? Jeśli jej wspomnienia zakłamują rzeczywistość.
Jednak nim popadnie w całkowity obłęd zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. To co odkryje może się okazać przerażająco nierealne.

Ta historia o bólu kobiety po stracie, wciągnęła mnie od pierwszej strony. Samotność w żałobie, bolesna przeszłość, brak nadziei. Poruszające losy bohaterki przykuły moją uwagę.
Jest to też historia, która w bardzo wyrazisty sposób pokazuje do czego jest zdolny zrozpaczony człowiek.
Warto było sięgnąć po książkę, więc dobrze, że mnie ścigała.
Kto jeszcze nie czytał,niech pozwoli jej się dogonić.

Czy było warto? No masz ci-pewnie, że tak.

Książka ma bardzo ciekawy pomysł i samo rozwinięcie jest bardzo ciekawe - nie chce spoilerować. Ale mogę ją polecić. Uprzedzam, że czasem opisy zalatują takim lekkim romansidłem. Dlatego nie mogę dać 7/10.

Bardzo przewidywalna. Mylący tytuł.

Bardzo przewidywalna. Mylący tytuł.

Świetna!

Świetna!

Ciekawa książka. I faktycznie, tak jak w opisie, nie mogłam się uwolnić od tej historii dopóki nie przeczytałam. Naprawdę polecam. Historia, która mogła się wydarzyć nawet w prawdziwym życiu. Dopiero na końcu dowiadujemy się dlaczego taki tytuł a nie inny...

1964

Tessa próbuje podnieść się po ciosach, jakie dostała od życia. Jest z mężem w separacji, była matką, ale jej dzieci zmarły. Tessa zaczyna kroczek po kroczku, wychodzić z mroku. I wtedy w jej kuchni, pojawia się 5 letni chłopiec, który przekonuje Tessę, że jest jej synem....
Tak, dość szybko można odgadnąć rozwiązanie. Zagadka nie jest jakoś niesamowicie zawiła i trudna do rozwiązania. Ale, mi to o dziwo nie przeszkadzało. Historia trzyma niezłe tempo, a samą historię chce się czytać. Niech świadczy o tym to, że książkę przeczytałam praktycznie w jeden dzień.
To dość łatwy w odbiorze thriller psychologiczny, niekoniecznie mroczny, ale naprawdę solidny. Polecam tym, którzy mają dość krwi i bebechów na wierzchu. To idealna książka na jesienny wieczór w domowym zaciszu.

Dodaj cytat z książki Sekret matki