Pozwól jej odejść

Okładka książki Pozwól jej odejść Dawn Barker Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Pozwól jej odejść
Dawn Barker Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Kobiety to czytają!
2014-06-24
Michał Juszkiewicz
rodzina tajemnice ucieczka

Matka jest tylko jedna

Szczerze mówiąc... czytało się szybko, ale postacie mało przekonywujące, papierowe, nieprawdziwe. Żadnych głębszych emocji. Sztucznie piętrzące się problemy. Dodany wątek nastoletniej Louise, trochę jakby na siłę. Cukierkowe i sztampowe zakończenie. Ogólnie raczej słabizna.

Bardzo ciekawy i poruszający temat, każda mama powinna przeczytać, bo w wirze życia często zapominamy jakim niezwykłym darem jest macierzyństwo. Książka uświadamia nam tragedie kobiet, które nie mogą mieć lub straciły swoje dzieci. Z resztą nie tylko o miłości do dzieci jest opowieść, to też historia kobiety, która chciała pomóc siostrze a decyzja, którą podjęła nieodwracalnie zmieniła jej życie.
Warto przeczytać, warto zastanowić się głębiej nad sensem życia.

"To nieistotne, w jaki sposób Louise przyszła na świat, bo od samego początku, kiedy była dopiero myślą, otaczała ją miłość"

Na czytnik biorę nie tylko horrory.Ale i obyczajowe.Akcja Australia ,walka o dziecko.Może nie mój klimat.Ale zaliczona .

2052

Książkę czytało mi się bardzo dobrze i szybko, oczywiście w tych momentach, gdzie ze zmęczenia nie przysypiałam na siedząco :D Mamy tu wiele, rywalizację przyrodnich sióstr, która trwa od momentu narodzin, a po urodzeniu Louise przeradza się w coś więcej. Zeo odkrywa prawdziwą twarz Nadii i dowiaduje się, do czego jest zdolna matka, która żałuje oddania własnego dziecka. Nawet, jeśli zrobiła to legalnie, za pośrednictwem sądu i taka była umowa... Jest to chyba najciekawszy wątek w książce i jej główny napędzacz - Louise.

Książka godna polecenia, ukazuje jak wielką siłę ma kobieta, która ma lub pragnie dopiero mieć dziecko.

Gdy kogoś pokochasz, pozwól mu odejść. Jeżeli wróci – jest twój, jeśli nie – nigdy nie był.
Siostrzana miłość, w imię której decydujesz się podarować siostrze największy dar - urodzić dla niej dziecko. I miłość matki, która nie pozwala ci oddać tego dziecka gdy już pojawi się na świecie. Ogromny dramat dwóch kobiet kochających czystą matczyną miłością małą Louise. Książka porusza złożony psychologicznie obraz walki o dobro dziecka i ogromnie trudny temat bezpłodności kobiet i tego do czego są w stanie się posunąć by zostać matkami. Sekrety, wybory i popełnione w przeszłości błędy. O książce można pisać wiele, ale tym razem będę oszczędna w słowach - po prostu trzeba ją przeczytać. *

"Więzi rodzinne to nie wspólnota krwi, ale spoiwo dzielonych chwil, bliskości i słabości widzianych u siebie nawzajem. "

Kobieta pragnąca mieć dziecko zrobi wszystko. Co się jednak stanie gdy zgodzi się jej pomóc rodzona siostra? Czy tak łatwo wyrzec się dziecka? Zagłuszyć instynkt macierzyński? Czy można sobie zaufać, że serce nie będzie wolało o kontakt z dzieckiem? Kto jest ważniejszy ten kto urodził czy ten kto wychował? Świetna powieść.

Rodzicem nie jest ten kto urodził dziecko lecz ten kto je wychował ...kto wpoił dziecku wartości życiowe takie jak szczerość,zaufanie, odpowiedzialność czy szacunek.

Bardzo ciekawy temat poruszony w książce, Dobrze napisane, fajnie się czyta. polecam

Książka porusza ciekawy temat "Surogatki" i to z punktu widzenia każdej ze stron, nie tylko dwóch kobiet ale i ich mężczyzn a nawet dziecka. Dlatego sama historia ciekawa, jednak autorka próbowała wprowadzić nieco sensacji poruszając wątek dziecka po latach ale skrzętnie omijając dane rodziców co trochę psuło przyjemność czytania. Przynajmniej mnie irytowało, sam wątek sióstr walczących o dziecko był ciekawy.
Co mi przeszkadzało? Zbyt wiele przemyśleń obu Pań, usprawiedliwianie się i opisywanie tych samych wydarzeń widzianych z obu stron jednocześnie pomijanie lub tylko wspomnienie kilka istotnych wydarzeń w życiu rodziny.
Mimo wszytko polecam szczególnie kobietom do przemyślenia, ja mam dwoje i tak jak bohaterka nie wyobrażam sobie życia bez nich, jednocześnie nie wiem co bym zrobiła w ich sytuacji.

• 2016

Dawn Barker Pozwól jej odejść Zobacz więcej