Pozwól jej odejść

Okładka książki Pozwól jej odejść Dawn Barker Patronat LC
Okładka książki Pozwól jej odejść
Dawn Barker Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
literatura piękna

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Matka jest tylko jedna

907 21 25

Na czytnik biorę nie tylko horrory.Ale i obyczajowe.Akcja Australia ,walka o dziecko.Może nie mój klimat.Ale zaliczona .

1988

Książkę czytało mi się bardzo dobrze i szybko, oczywiście w tych momentach, gdzie ze zmęczenia nie przysypiałam na siedząco :D Mamy tu wiele, rywalizację przyrodnich sióstr, która trwa od momentu narodzin, a po urodzeniu Louise przeradza się w coś więcej. Zeo odkrywa prawdziwą twarz Nadii i dowiaduje się, do czego jest zdolna matka, która żałuje oddania własnego dziecka. Nawet, jeśli zrobiła to legalnie, za pośrednictwem sądu i taka była umowa... Jest to chyba najciekawszy wątek w książce i jej główny napędzacz - Louise.

Książka godna polecenia, ukazuje jak wielką siłę ma kobieta, która ma lub pragnie dopiero mieć dziecko.

Gdy kogoś pokochasz, pozwól mu odejść. Jeżeli wróci – jest twój, jeśli nie – nigdy nie był.
Siostrzana miłość, w imię której decydujesz się podarować siostrze największy dar - urodzić dla niej dziecko. I miłość matki, która nie pozwala ci oddać tego dziecka gdy już pojawi się na świecie. Ogromny dramat dwóch kobiet kochających czystą matczyną miłością małą Louise. Książka porusza złożony psychologicznie obraz walki o dobro dziecka i ogromnie trudny temat bezpłodności kobiet i tego do czego są w stanie się posunąć by zostać matkami. Sekrety, wybory i popełnione w przeszłości błędy. O książce można pisać wiele, ale tym razem będę oszczędna w słowach - po prostu trzeba ją przeczytać. *

"Więzi rodzinne to nie wspólnota krwi, ale spoiwo dzielonych chwil, bliskości i słabości widzianych u siebie nawzajem. "

Kobieta pragnąca mieć dziecko zrobi wszystko. Co się jednak stanie gdy zgodzi się jej pomóc rodzona siostra? Czy tak łatwo wyrzec się dziecka? Zagłuszyć instynkt macierzyński? Czy można sobie zaufać, że serce nie będzie wolało o kontakt z dzieckiem? Kto jest ważniejszy ten kto urodził czy ten kto wychował? Świetna powieść.

Rodzicem nie jest ten kto urodził dziecko lecz ten kto je wychował ...kto wpoił dziecku wartości życiowe takie jak szczerość,zaufanie, odpowiedzialność czy szacunek.

Bardzo ciekawy temat poruszony w książce, Dobrze napisane, fajnie się czyta. polecam

Książka porusza ciekawy temat "Surogatki" i to z punktu widzenia każdej ze stron, nie tylko dwóch kobiet ale i ich mężczyzn a nawet dziecka. Dlatego sama historia ciekawa, jednak autorka próbowała wprowadzić nieco sensacji poruszając wątek dziecka po latach ale skrzętnie omijając dane rodziców co trochę psuło przyjemność czytania. Przynajmniej mnie irytowało, sam wątek sióstr walczących o dziecko był ciekawy.
Co mi przeszkadzało? Zbyt wiele przemyśleń obu Pań, usprawiedliwianie się i opisywanie tych samych wydarzeń widzianych z obu stron jednocześnie pomijanie lub tylko wspomnienie kilka istotnych wydarzeń w życiu rodziny.
Mimo wszytko polecam szczególnie kobietom do przemyślenia, ja mam dwoje i tak jak bohaterka nie wyobrażam sobie życia bez nich, jednocześnie nie wiem co bym zrobiła w ich sytuacji.

Dwie siostry Nadia i Zoe. Jedna spełniona jako matka trójki dzieci, żona i kapłanka domowego ogniska. Druga szczęśliwa mężatka i jednocześnie nieszczęśliwa kobieta, której starania o dziecko nie przynoszą rezultatów. U pierwszej z nich w życiu zaczęła gościć rutyna, u drugiej dzień powszedni, który był ciągłą walką o to by być matką zamienił się w bezsilną rozpacz, gdy okazało się, że nie ma na to najmniejszych szans.
Zwierzenia między siostrami - szalony pomysł i decyzja, by jedna dla drugiej stała się surogatką.
Mąż Nadii jest świadomy, że to nie jest dobry pomysł. Zna swoją żonę, która jest troskliwą matką, przepełnioną instynktem macierzyńskim i słusznie przeczuwa, że wynikną z tego same kłopoty, bo mimo dobrych chęci kobieta nie będzie w stanie oddać dziecka po urodzeniu, chociaż teraz wydaje się na to zdecydowana. Przyjdzie czas gdy nie będzie w stanie udźwignąć swojej decyzji.
Kilka dni po porodzie, gdy na świat przychodzi Louise Nadia już wie, że popełniła największy błąd swojego życia. Jednak Zoe nie ma zamiaru ustąpić i zrezygnować ze statusu bycia matką. Rozpoczyna się pełna emocji walka o dziecko. Cała ta sytuacja mocno wpływa nie tylko na układy rodzinne, ale również na relacje między małżonkami obu par, oraz samych sióstr. Obserwujemy jak z bliskich sobie osób stają się wrogami.
Kto w tej walce wygra? i czy jest wygrany? która z kobiet będzie wychowywała małą Louise? komu należą się prawa do opieki?
Ta książka to opowieść o matczynej miłości, która potrafi przekroczyć wszelkie granice, jak również obraz tego, że więzów łączących matkę z dzieckiem nie da się przeciąć ani przepisami, ani orzeczeniem sądu.... jak również ukazuje nam, że nie ma żadnych magicznych rad, ani wytycznych jak ma się czuć kobieta w sytuacji gdy dziecko jest jedno, a prawa do niego zastrzegają sobie dwie matki. A finał tej historii wcale nie jest taki oczywisty.

Kolejna przeczytana przeze mnie książka z serii:"Kobiety to czytają",kolejna pod rząd(właśnie skończyłam czytać "Julia i jej córki") i kolejna,którą czytałam z wypiekami na twarzy.
O problemach zajścia w ciążę ,o surogatkach ,o kobietach ,które nie mają innego wyboru jak oddać własne dziecko napisano już dużo,ale każda z tych powieści jest inna.
Jest to bardzo trudny i bolesny temat zarówno dla biologicznej matki jak i tej "obdarowanej" ,a każda kobieta odczuwa to inaczej i inaczej może się też zachowywać, dlatego też te powieści za każdym razem się różnią.
Tu mamy historię dwóch przyrodnich sióstr-jedna z nich nie może mieć dzieci,a druga postanawia zostać dla niej surogatką.
Jak potoczą się ich burzliwe losy?- zobaczcie sami.
Książka jest REWELACYJNA,pełna emocji,bólu ,ale i miłości.

Jest to bardzo trudny i...

Dawn Barker Pozwól jej odejść Zobacz więcej