Maharani Tom 2 Legat

Okładka książki Maharani Tom 2 Legat Nina Nirali
Okładka książki Maharani Tom 2 Legat
Nina Nirali Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Maharani (tom 2) Seria: Z historią w tle powieść historyczna
powieść historyczna
Maharani (tom 2)
Z historią w tle
Maharani Tom 2 Legat
Wydawnictwo WasPos
2019-05-26
2019-05-26
IndiaEuroStory Maharani Nina Nirali Indie Historia Radżpuci

"Kolejna barwna opowieść o miłości, wojnie i dojrzewaniu, z historią oraz tradycjami Indii w tle."
Veer Daswas Khan w przeddzień swoich osiemnastych urodzin oraz planów późniejszej koronacji, poznaje bolesną prawdę dotyczącą jego prawdziwego pochodzenia. Konflikt i perspektywa wojny z Mogołami, do tego mnożące się problemy doprowadzają młodego Maharanę do załamania i ucieczki. Na swojej drodze spotyka osoby, które wprowadzą wiele zmian w jego życiu (uczuciowym również 😉). Czy uda mu się zjednoczyć kraj i obronić koronę?
Pierwszy tom podobał mi się bardziej. Historia Veera nie porwała mnie aż w takim stopniu jak jego matki Durgeshwari, co nie zmienia faktu, że z zainteresowaniem śledziłam i podążałam za jego losami zawartymi na kartach tej powieści.
Na ogromne uznanie zasługują szczegółowe i przede wszystkim interesujące opisy Indii pozwalające poznać kraj i jego tradycje nie tylko z tej barwnej, pełnej przepychu i kunsztu strony. Zarówno w pierwszym, jak i drugim tomie "Maharani" znajdziecie także autorskie przekłady utworów śpiewanych w różnych istotnych uroczystościach i obrzędach, czy też piosenki i modlitwy zagrzewające do walki. Do tego warto zwrócić uwagę na przypisy, które ułatwiają odbiór powieści, a tym poszerzają wiedzę nt. stosunkowo nieznanej dla nas kultury.
Jeżeli interesuje Was ta tematyka, nie zastanawiajcie się! Czytajcie! 💚
"Zawsze należy mierzyć się z własnym przeznaczeniem, niezależnie od wyniku tych zmagań."

To bardzo ważna dla mnie książka, gdyż wpłynęła na moje poczucie własnej wartości. Przeczytałam tę książkę jednym tchem gdyż czułam więź z głównym bohaterem i rozumiałam jego rozterki. Przykłady, sytuacje, rozważania dały mi wiele do myślenia i wzmocniły pewność siebie. To historia o synu wyjątkowej maharani, która w imię wyższych celów musiała podjąć się trudnego wyboru, ale jednocześnie z rozwagą zapewniając synowi bezpieczeństwo. Młody maharana szuka właściwej drogi życiowej. W momencie największego zwątpienia spotyka wojownika, który udziela mu wielu cennych rad i staje się jego współtowarzyszem podróży. Razem przemierzają Indie by dopełniło się przeznaczenie. Nauka płynąca z tej powieści daje więcej niż sesja z psychologiem. Polecam serdecznie.

Pierwsza część "Maharani" mnie zachwyciła, swoim klimatem, bohaterką i ciekawą fabułą. Część druga to już zupełnie inna bajka...
Mimo swojej dość małej obszerności "Legat" mnie po prostu znużył. Odnalazłam w nim niewiele elementów, które tak mnie ujęły w części poprzedniej. Veer nie jest bohaterem, który przyciąga jak magnes. Wszystkie zresztą postaci wydały mi się papierowe, nijakie. Bohaterom bez większego trudu wszystko się udaje, widać, że autorka przede wszystkim dąży do szczęśliwego zakończenia. Niektóre wątki są mało rozwinięte i poucinane.
Szkoda.

Znowu mam przyjemność spotkać się z Niną na stopie czytelniczej – bardzo mnie to cieszy, bo jednak Indie to kraj pełen zagadek, opowieści, zwyczajów i tradycji, o których nasza rodzima autorka ma ogromne pojęcie!

Zatem cóż ja mogę napisać? Dziękuję Nino, że mam okazję wyruszyć w podróż do obcego kraju nie ruszając się z domu! Twoje pojęcie o tamtejszym świecie jak dla mnie czymś niesamowitym! Spotykamy młodego mężczyznę, który odkrywa, że jego życie wcale nie jest takie jakby się wydawało. Do tego nadchodzi moment, w którym trzeba stanąć do walki, a po drodze na swojej ścieżce Veer spotyka kobietę, która zapanuje nad jego sercem. Nina ma to do siebie, że pisze łatwo i przyjemnie. Lekko, więc jej książki czyta się ekspresowo i nie odkłada się jej książek na bok, bo potrafi zainteresować od a do z. Coś co dla mnie jest zupełną wiśnią na torcie są przypisy z tłumaczeniami na stronach. Osobiście nie mam tak ogromnej wiedzy jak Nina, więc z ogromną radością wspomagałam się wyjaśnieniami, które były pod ręką. Dałam się porwać historii, która wzrusza, chwilami pozostawia nas w napięciu, a potem zaskakuje. Tego nie można ominąć – trzeba czytać!

Veer jest młodym chłopakiem, który już nie długo ma stać się Maharaną. To syn Maharani …. , który dowiadując się, że mężczyzna którego uważał za ojca nim nie jest. Dodatkowo ktoś próbuje go zabić. Veer jest niepewny siebie. Nie pewny tego, czy podoła swojej funkcji. Boi się, czuje się nie odpowiednim następcą swojej matki. Pod osłoną nocy ucieka. Jednak gdy w drodze poznaje Jao, wszystko w jego życiu się zmienia. Postanawia walczyć o swój tytuł, ludzi i kraj. Wraz z Jao przemierzają wiele kilometrów, zjednując sobie kolejnych wojów, do walki z Mogołami. Ale gdzieś po drodze Veera dosięgnie i strzała amora. Poznanie pięknej Safiry sprawia, że serce Veera bije szybciej. Czy jednak mają szansę na szczęśliwy związek? I czy Veerowi uda się uratować swój kraj?

Mam zaszczyt patronować książkę "Maharani Legat. Tom 2" Niny Nirali. Opowiada o miłości i wojnie w tle Indii.

"Młody Maharana, Veer Daswas Khan, w przeddzień swoich osiemnastych urodzin oraz mającej nastąpić po nich oficjalnej koronacji, dowiaduje się, że nie jest synem Radży Khana, któremu poślubiona została przed dziewiętnastu laty jego matka. Widmo wojny z Mogołami, przytłaczająca odpowiedzialność, nowo zdobyta wiedza o własnym pochodzeniu i jednoczesne usiłowanie dokonania zamachu na jego życie – to wszystko doprowadza Veera do załamania i ucieczki. Czy Maharana zdoła zjednoczyć swój kraj oraz pokonać wrogów pretendujących do jego korony? Kolejna barwna opowieść o miłości, wojnie i dojrzewaniu, z historią oraz tradycjami Indii w tle."

Znalazłam bardzo ciekawy cytat, który dał mi wiele przemyśleń i refleksji.
"Zaakceptuj to, co było i zacznij w końcu koncentrować się na dniu dzisiejszym i jutrzejszym."

Autorka ma bardzo piękny styl pisania, który przypadł mi do gustu. Treść w prosty sposób została przekazana czytelnikowi. Bohaterowie są nieprzewidywalni, co podsyca ciekawość czytelnika, co będzie się działo dalej. Czytało się mi dość szybko. Bardzo piękna historia miłości w tle Indii. Tutaj można się zakochać. Książka wciąga od pierwszych stron i dobrze się ją czyta. To trzecia książka z tej autorki, którą przeczytałam z zapartym tchem i jestem zachwycona. Bardzo mnie przekonała do sięgnięcia zarówno okładka i jak treść. Okładka jest bardzo tajemnicza. Opisy są bardzo ciekawie napisane. Dialogi wzbudzają emocje.
Drodzy Czytelnicy, jeśli lubicie czytać książki takie jak ta historia, to książka dla ciebie! Polecam gorąco! Ocena książki 5/5.

Bardzo dziękuję autorce i jak wydawnictwu za możliwość patronowania i przeczytania tej książki.

India Euro Story
Wydawnictwo WasPos

• Indie
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Maharani Tom 2 Legat