Dieta IF. Post przerywany Jedz przez 8 godzin, chudnij przez 16

Le fasting
dieta, post,
zdrowie, medycyna
Mrs_Bookies

Rewolucyjna metoda odchudzania, kompatybilna z innymi dietami Intermittent Fasting to idealny sposób na utratę wagi bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz i co ląduje na twoim talerzu Właśnie dokonałeś przełomowego wyboru – sięgnąłeś po książkę o IF, metodzie odżywiania, której podstawą jest post przerywany. Dzięki przeplataniu faz jedzenia i niejedzenia wreszcie zrzucisz zbędne...

Rewolucyjna metoda odchudzania, kompatybilna z innymi dietami

Właśnie dokonałeś przełomowego wyboru – sięgnąłeś po książkę o IF, metodzie odżywiania, której podstawą jest post przerywany. Dzięki przeplataniu faz jedzenia i niejedzenia wreszcie zrzucisz zbędne kilogramy. Jak to możliwe? Posty są wpisane w nasz metabolizm. W stanie naturalnym nie tyjemy! Wystarczy posłużyć się tą wiedzą, by odzyskać zgrabną sylwetkę.

Z książki dowiesz się między innymi:

o przyczynach tycia;
o najnowszych odkryciach na temat krótkotrwałego postu;
o tym, jak zwiększyć stężenie hormonów spalających tłuszcz;
o niewiarygodnych korzyściach diety IF dla zdrowia;
o tym, jak wdrożyć IF, by cieszyć się dobrym samopoczuciem.
Większość diet jest obliczona na szybki, ale krótkotrwały efekt. IF to program zmiany podejścia do odżywiania. Zapomnij o liczeniu kalorii i wylewaniu siódmych potów na siłowni. Skłoń organizm do czerpania energii ze swoich rezerw tłuszczowych. Czy jest coś prostszego niż patrzenie co jakiś czas na zegarek po to, by schudnąć?

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/dieta-if-post-przerywany

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/dieta-if-post-przerywany

Klarciaa | 2019-05-27
Na półkach: Przeczytane, Books in 2019

Świetna ksiazka.

Adrian Abramowicz | 2019-02-08

Dietę stosuje od dwóch tygodni. Schudłem i czuję się inaczej, lepiej. Rano mam więcej energii i praca lepiej wchodzi. Wcześniej stosowałem różne diety i nie działały. Gorąco polecam osobom z nadwagą oraz problemami zdrowotnymi.

sarenka019 | 2019-02-01

W ciekawy i przejrzysty sposób opisuje procesy nachodzące w organizmie że szary człowiek zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Co do samej diety IF nie mam zadania, jeszcze

Mrs_Bookies | 2019-01-26

Jedno doprecyzuje, nie jestem zwolennikiem czytania tego typu książek i wprowadzania wszystkiego jak leci do waszego życia. Uważam, że należy z nich wyciągnąć to, co najlepsze i dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Uważam też, że każda dieta i styl życia stosowany w sposób restrykcyjny i bycie ślepo w niezapatrzonym, jest złe i niepotrzebne.

Dieta IF zakłada częściowy post, dokładnie 16 godzinny, podczas którego wasz organizm, aby funkcjonować zaczyna zużywać zalegający tłuszcz i cukier. Przez resztę czasu, 8 godzin, możemy normalnie jeść. Autor tłumaczy założenia diety, wątpliwości, przytacza historie osób, którym się udało, a co najważniejsze odpowiada na najczęściej zadawane pytania! Książka dokładnie tłumaczy, co i jak, wyjaśnia jak i dlaczego dieta jest skuteczna od strony hormonalnej. Ale jedno jest w tej książce świetne – podejście autora! On sam zachęca do sprawdzania, testowania, ale nie ślepego podejścia do diety! Jeśli jeden dzień Wam się nie uda – trudno! Jutro...