Kondor

Condor
83-7120-661-5
samolot, choroba, śmierć
Marcin

Podczas wyprawy do lasu dziesięcioletni chłopiec wpada do głębokiego dołu. Ze zdumieniem odkrywa w nim zasypany, wielki samolot, a w kokpicie szkielety załogi i fiolki z nieznaną substancją. Wktótce w okolicy zaczynają się mnożyć tajemnicze zachorowania, kończące się bez wyjątku śmiercią. Tymczasem rozpoczyna się wyścig do Białego Domu. Jeden z kandydatów na prezydenta jest właścicielem lasu,...

Tymczasem rozpoczyna się wyścig do Białego Domu. Jeden z kandydatów na prezydenta jest właścicielem lasu, w którym leży samolot...

sibidilla | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Książka bez rewelacji... Zwłaszcza patrząc na jej autora. Spodziewałam się dobrej powieści, a wyszło wielkie rozczarowanie.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

"Kondor" jest mocnym thrillerem, który pokazuje wydarzenia wpływające na bieg historii świata. W pierwszym rozdziale zabłąkany chłopiec gubi się w lesie, odnajduje zakopany wrak niemieckiego samolotu z czasów II Wojny Światowej. Przeszukuje go i natrafia na sześć fiolek, które zawierają dziwny płyn. Jest to wzmocniony genetycznie wirus, potrafiący w bardzo szybkim czasie zatrzymać pracę ludzkiego układu oddechowego. Jakby tego było mało, z każdym zarażeniem wirus rośnie w siłę, co czyni go praktycznie niezniszczalnym.

Mamy tu cała plejadę bohaterów, których losy przeplatają się ze sobą w ciekawy sposób. Edmond Chandler to lekarz, który jako pierwszy odkrywa rozprzestrzenianie się w Anglii wirusa. Boryka się on także z mrocznymi problemami z przeszłości, odkrywa też, że jego żona zdradza go z jego bratem. Jakby było mało problemów, wyżej postawiony lekarz nie chce uwierzyć mu w to, że widmo epidemii zagraża Anglii. Całą sprawę chce zatuszować Reynard Kelly, senator i kandydat na...

Violla92 | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Całkiem ciekawa pozycja, zupełnie inna od wcześniej przeczytanych przeze mnie książek Mastertona. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, akcja nie jest rozwleczona. Może zbyt dużo w niej zbiegów okoliczności, ale mi to bardzo nie przeszkadzało.

Isadora | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To wszystko już było.Intryga i akcja przewidywalne i dość banalne moim zdaniem,nihil novi sub sole.Książka niczym mnie nie zaskoczyła,no może zakończenie było trochę niespodziewane - ale w negatywnym znaczeniu tego słowa - taki deus ex machina,jakby autorowi zabrakło pomysłu na doprowadzenie akcji do godnego końca.

Mamy tu wszystko,co jest potrzebne do wykreowania świetnej powieści sensacyjnej,wszelkie ograne,ale zwykle sprawdzające się chwyty : jest kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych,stereotyp kongresmana - silny,brutalny,pozbawiony skrupułów samiec alfa otaczający się głupiutkimi kobietami,pochodzący z bogatej i ustosunkowanej rodziny z doskonałym programem politycznym i całym sztabem wyborczym pracujących na jego wizerunek.Jest także i trup w szafie,wstydliwy sekret pana Reynarda Kelly - podczas II wojny światowej współpracował z nazistami,a współpraca ta bardzo wyraźnie zahaczała o zdradę,na co oczywiście dowody znajduje przypadkowy dziesięcioletni chłopiec.
Jest...

Pierwszy thriller Mastertona jaki przeczytałem. Jak dla mnie taki sobie. Bardziej lubię jednak jego horrory.

cyber | 2015-06-16
Przeczytana: czerwiec 2015

Powieść Masterton'a "Kondor" uważam za przeciętną. Z początku bardzo mnie zaintrygowała, lubię tajemnice pokroju "Tajemniczy samolot zagrzebany w ziemi z tajemniczą zawartością". Ten wątek przeplata się z grami politycznymi oraz "łowami" na byłych zbrodniarzy wojennych, i popisami jak się kręci pornola... Była to pierwsza książka tego autora jakę przeczytałem, i szczerze się zastanawiam czy dać mu jeszcze szansę.

Malra | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Książka mnie nie zachwyciła. Brakowało mi w niej napięcia, choć sama historia jest bardzo dobra.

Z pewnością przeczytam kolejną powieść Grahama Mastertona.

MeMarie | 2011-08-11

Isadora dziekujemy bardzo za opowiedzenie calej ksiazki, ale to bylo zbedne -.-

Jarosław Czub | 2017-02-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 09 lutego 2017

Gdybym nie znał innych książek Mastertona, to nie dał bym wiary że to jego "dzieło".
Miałem sobie zrobić taki prywatny pojedynek pomiędzy mistrzami z młodości, Mastertonem a Kingiem. Ale właśnie go przerywam, bo jeszcze się dobrze nie rozpoczął, a już jest 20 :0. I to nie w koszykówkę grając. Nie cierpię tego określenia i dlatego z rozmysłem go użyję; ta książka jest masakrycznie słaba.
Nie chce mi się o niej pisać ani słowa więcej.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Masterton

Naprawde ciekawa książka, jak na Mastertona przystało, nawiązanie do nazistów i wojny, jednak historia w świetny sposób łączy się, zazębia, zatacza krąg. Mile mnie zaskoczyła, ponieważ nie przepadam za powieściami politycznymi, jednak "Kondor" to książka, którą się lekko czyta, wciąga i intryguje.