Kondor

Condor
83-7120-661-5
samolot, choroba, śmierć
Marcin

Podczas wyprawy do lasu dziesięcioletni chłopiec wpada do głębokiego dołu. Ze zdumieniem odkrywa w nim zasypany, wielki samolot, a w kokpicie szkielety załogi i fiolki z nieznaną substancją. Wktótce w okolicy zaczynają się mnożyć tajemnicze zachorowania, kończące się bez wyjątku śmiercią. Tymczasem rozpoczyna się wyścig do Białego Domu. Jeden z kandydatów na prezydenta jest właścicielem lasu,...

Tymczasem rozpoczyna się wyścig do Białego Domu. Jeden z kandydatów na prezydenta jest właścicielem lasu, w którym leży samolot...

sibidilla | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Książka bez rewelacji... Zwłaszcza patrząc na jej autora. Spodziewałam się dobrej powieści, a wyszło wielkie rozczarowanie.

Violla92 | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Całkiem ciekawa pozycja, zupełnie inna od wcześniej przeczytanych przeze mnie książek Mastertona. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, akcja nie jest rozwleczona. Może zbyt dużo w niej zbiegów okoliczności, ale mi to bardzo nie przeszkadzało.

Isadora | 2010-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2010

To wszystko już było.Intryga i akcja przewidywalne i dość banalne moim zdaniem,nihil novi sub sole.Książka niczym mnie nie zaskoczyła,no może zakończenie było trochę niespodziewane - ale w negatywnym znaczeniu tego słowa - taki deus ex machina,jakby autorowi zabrakło pomysłu na doprowadzenie akcji do godnego końca.

Mamy tu wszystko,co jest potrzebne do wykreowania świetnej powieści sensacyjnej,wszelkie ograne,ale zwykle sprawdzające się chwyty : jest kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych,stereotyp kongresmana - silny,brutalny,pozbawiony skrupułów samiec alfa otaczający się głupiutkimi kobietami,pochodzący z bogatej i ustosunkowanej rodziny z doskonałym programem politycznym i całym sztabem wyborczym pracujących na jego wizerunek.Jest także i trup w szafie,wstydliwy sekret pana Reynarda Kelly - podczas II wojny światowej współpracował z nazistami,a współpraca ta bardzo wyraźnie zahaczała o zdradę,na co oczywiście dowody znajduje przypadkowy dziesięcioletni chłopiec.
Jest...

cyber | 2015-06-16
Przeczytana: czerwiec 2015

Powieść Masterton'a "Kondor" uważam za przeciętną. Z początku bardzo mnie zaintrygowała, lubię tajemnice pokroju "Tajemniczy samolot zagrzebany w ziemi z tajemniczą zawartością". Ten wątek przeplata się z grami politycznymi oraz "łowami" na byłych zbrodniarzy wojennych, i popisami jak się kręci pornola... Była to pierwsza książka tego autora jakę przeczytałem, i szczerze się zastanawiam czy dać mu jeszcze szansę.

Malra | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Książka mnie nie zachwyciła. Brakowało mi w niej napięcia, choć sama historia jest bardzo dobra.

Z pewnością przeczytam kolejną powieść Grahama Mastertona.

Pierwszy thriller Mastertona jaki przeczytałem. Jak dla mnie taki sobie. Bardziej lubię jednak jego horrory.

Na półkach: Masterton, Przeczytane, Posiadam

Naprawde ciekawa książka, jak na Mastertona przystało, nawiązanie do nazistów i wojny, jednak historia w świetny sposób łączy się, zazębia, zatacza krąg. Mile mnie zaskoczyła, ponieważ nie przepadam za powieściami politycznymi, jednak "Kondor" to książka, którą się lekko czyta, wciąga i intryguje.

Szczerze mówiąc od początku lektury nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego po tej pozycji. Akcja posuwała się powoli, postacie były irytujące i gdyby nie historia sama w sobie to nie dokończyłabym tej książki.
Pozycja dla wytrwałych fanów autora.

MeMarie | 2011-08-11

Isadora dziekujemy bardzo za opowiedzenie calej ksiazki, ale to bylo zbedne -.-

Hub | 2011-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2011

Czytanie tej książki jest stratą czasu.

Wątki się ze sobą ledwo kleją. Bohaterowie sa papierowi i wymysleni jedynie po to, by przypisac im funkcje (zdrajca, greszna żona, dobry bohater, pomocnik głównego bohatera itp.). Zaś już połączenie w jednym tekście epidemii, wyścigu do Białego Domu i snuff-porn-movies należy chyba traktować jako rodzaj żartu.

Musiałem się upewniać, że to Masterton.

Ktoś (Rosjanie? kosmici? Opus Dei?) ukradł Grahama M. i go nam podmienił! A zastępca nie umie wszystkiego tego, co oryginał. I już nie doczekamy się dzieła na miarę "Głodu".

Na marginesie: autor ma słabość do "podkręcania" istotnych momentów książki poprzez mnożenie towarzyszących im detali. Dowiadujemy się nagle, jak w czyichś włosach załamuje się światło, jak zagina się sukienka itp., podczas gdy wcześniej mogliśmy co najwyżej dowiedzieć się, jak dana postać ma na imię. Innymi słowy: to, co jest bardzo cenne u S. kinga, nasycanie całej struktury powieści apetycznymi drobiazgami, które...