Z perspektywy pogranicza - w świecie mikrohistorii beskidzkich góralek

Okładka książki Z perspektywy pogranicza - w świecie mikrohistorii beskidzkich góralek Ewa Cudzich
Ewa Cudzich Wydawnictwo: Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Na Groniach" w Istebnej literatura piękna
Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Na Groniach" w Istebnej
2018-01-01
2018-01-01

Zbiór fragmentów wywiadów przeprowadzonych z różnego rodzaju kobietami na temat ich życia z okresu obejmującego czas II wojny światowej oraz tuż po niej. Ma to być swoistego rodzaju ilustracją roli kobiety z końca XX wieku, z tego też względu podzielone zostało na rozdziały będące niejako etapami życia kobiety, poczynając od dzieciństwa po dorosłość. Czyta się to szybko, ale brak jakiegoś komentarza boli. I choć zapewne zamysłem autorki było by nie wtrącać się to, co jej rozmówczynie mają do przekazania, to jednak tworzy to dla czytelnika obraz bardzo wyrywkowy. Dobrze się to jednak sprawdza jako uzupełniający komentarz dla osób, które interesują się życiem codziennym z opisywanego tu okresu.

• ż2019
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Z perspektywy pogranicza - w świecie mikrohistorii beskidzkich góralek