Dziesięciu murzynków

Kasiula

źródło okładki: https://www.legimi.pl/ebook-i-nie-bylo-juz-nikogo-...»

Olanzapine | 2019-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Po opiniach spodziewałam się szaleństwa, a w sumie opowieść dość spokojna, bardzo przewidywalna. Mało wymagająca. Trochę się zawiodłam, a może źle się nastawiłam przez dobre opinie.
Mimo wszystko polecam, przyjemna w podróży czy na wakacjach.

mięta | 2019-06-02
Przeczytana: 25 maja 2019

Ciag dalszy lenistwa..czyli skopiowane z mojego własnego bloga :p
" Tym razem bez Herkulesa Poirota.
Kilka osób w dość lakoniczny sposób zostaje zaproszonych do przyjazdu na Wyspę Murzynków. Pewien bogaty człowiek zbudował na niej kiedyś elegancki dom. Nie ma żadnej innej zabudowy na tej wyspie. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że właścicieli nie ma . Jest tylko dwoje służby, co razem z gośćmi daje dziesięć osób. Psuje się pogoda i nie ma możliwości powrotu na ląd, dochodzi do morderstwa i to niejednego. Wszystko się dzieje w taki sposób jaki opisuje dziecięcy wierszyk,wyliczanka o murzynkach.Murzynki pokolei giną, aż nie ma nikogo żywego.
Jest to świetny kryminał. Książkę czyta się szybko, tak wciągająca jest fabuła. Napięcie stopniowane od początku powoli, wzrasta z ilością przeczytanych stron. Interesująco scharakteryzowani bohaterowie. Zakończenie zaskakujące .
Polecam :)

Patrycja Wala | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Historia w której każdy umiera, każdy podejrzewa wszystkich dookoła, a policja nie ma pojęcia co się właściwie stało.

Gdy wymiar sprawiedliwości jest bezradny - czasem przychodzi komuś do głowy, żeby wziąć sprawy w swoje ręce. Zebrać 10nieszczęsnikow w jednym miejscu, i odegrać treść wierszyka.

Malena | 2019-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2019