Superman: Co się stało z człowiekiem jutra?

Tłumaczenie: Marek Starosta
Seria: Wielka Kolekcja Komiksów DC
Wydawnictwo: Eaglemoss Polska
Superman: Whatever happened to the man tomorrow?
komiksy
mlodas

Jest najpotężniejszą istotą na Ziemi. Jedynym ocalałym ze zniszczonej planety. Poświęcił całe życie obronie naszego świata. I choć jego niekończąca się walka o prawdę i sprawiedliwość trwa do dziś, jego legenda od zawsze rodziła jedno pytanie: jak zakończy się opowieść o Supermanie?

źródło opisu: komiks

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2019-03-05
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

POŻEGNANIE Z SUPERMANEM SREBRNEJ ERY

Oto bezwzględnie najlepszy tom Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics zawierający historię dotąd po polsku nie wydaną. I jednocześnie jeden z najlepszych w ogóle – magazyn Wizard umieścił go na 9 miejscu swojej listy 100 najlepszych powieści graficznych wszech czasów. Oczywiście patrząc na Co się stało z człowiekiem jutra? trudno nie odnieść wrażenia, że to jedno ze słabszych dzieł Alana Moore’a – spoglądając na nie przez pryzmat takich legend, jak Strażnicy czy V jak Vendetta – ale to i tak kawał rewelacyjnego komiksu, któremu do pięt nie dorastają nawet najlepsze twory popularnych scenarzystów. A jednocześnie to przepiękny hołd i pożegnanie z Człowiekiem ze Stali Srebrnej Ery Komiksu, stanowiące jednocześnie najwybitniejszą opowieść o nim samym, łączącą w sobie naiwny urok odschoolu z przełamującymi bariery i schematy głębokimi przemyśleniami brytyjskiego mistrza.

Superman nie żyje; i to już od dekady. Lois ma obecnie męża i dziecko i wiedzie...

LupusArctos | 2019-01-20
Przeczytana: 2019 rok

Album zbiera pożegnalne historie z Supermanem Srebrnej Ery, do których scenariusze napisał Alan Moore. Niewielu autorów tak świetnie rozumiało i czuło postać Człowieka ze Stali co "Czarownik z Northampton". Restart serii komiksów o Supermanie, zapoczątkowany w 1986 r. przez Johna Byrne, miał uczynić je bardziej współczesnymi i dojrzałymi. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: prawie żadna z tych uwspółcześnionych historii (na czele z totalnie przereklamowaną "Śmiercią Supermana") nawet w połowie nie była tak dobra i "dojrzała" jak to co uczynił Alan Moore. Klasa sama w sobie. Zdecydowanie najlepsza (obok wspaniałego "All-Star Superman" Morrisona) rzecz z Człowiekiem Jutra w roli głównej.

Ood | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019