Wyzwanie czytelnicze LC

Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje?

Tłumaczenie: Zuzanna Lamża
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
pies, zwierzęta
popularnonaukowa
LubimyCzytać

Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji? Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od...

Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Pracując w Duke Canine Cognition Center, ośrodku akademickim zajmującym się wyłącznie psim poznaniem, na bieżąco weryfikują eksperymentalnie najróżniejsze powszechne przekonania narosłe wokół naszych najlepszych przejaciół. Dzięki temu wreszcie raz na zawsze możemy rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”.
Jesteś przekonany, że wiesz, co twój pies chce ci powiedzieć? Dzięki tej książce przekonasz się, czy masz rację.

Psi geniusz to fantastyczna książka – dzięki niej staje się jasne, że istnieją różne rodzaje inteligencji. Wszyscy miłośnicy psów powinni ją przeczytać. – Temple Grandin, autorka książki Zwierzęta czynią nas ludźmi

To jak dotąd najlepsza na rynku pozycja omawiająca niedawną rewolucję w naszym rozumieniu psiego umysłu. A do tego jest zabawna! - Mike Tomasello, autor książki Historia naturalna ludzkiego myślenia

Urocza książka... obejmuje ogromną ilość materiału, w tym najnowsze badania dotyczące zdolności poznawczych naszych najlepszych przyjaciół. Bardzo mi się podobała i bardzo ją polecam. - Marc Bekoff, autor książki Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

To obowiązkowa lektura dla wielbicieli psów oraz dla tych, którzy interesują się związkami psychologii i nauk społecznych z badaniami nad zachowaniem, komunikacją i szkoleniem zwierząt. – „Library Journal”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa