Mądrość wilków

Tłumaczenie: Ewa Kochanowska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Die Weisheit der Wölfe: Wie sie denken, planen, füreinander sorgen. Erstaunliches über das Tier, das dem Menschen am ähnlichsten ist
flora i fauna
Ag2S

Kochaj rodzinę, troszcz się o tych, których powierzono twojej opiece, nigdy się nie poddawaj, nigdy nie zaniechaj zabawy – oto wilcze zasady. Wilki z pełną empatią troszczą się o starych i chorych, z miłością wychowują dzieci, a w zabawie potrafią zapomnieć o wszystkim. Myślą, marzą, planują, inteligentnie porozumiewają się ze sobą i są bardziej podobne do nas niż może nam się wydawać. Elli...

Elli H. Radinger opowiada frapujące historie, które jak w soczewce ilustrują tak cenne cechy i wartości jak oddanie rodzinie, zaufanie do bliskich, cierpliwość, zdolności przywódcze, czujność, radzenie sobie z porażkami lub śmiercią. Odsłania zdumiewające i do tej pory nieznane fakty z życia wilków i pokazuje, że wilki byłyby lepszymi ludźmi niż my.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

na_marginesie_ksiazk | 2019-04-10
Przeczytana: 29 marca 2019

Dziki, niebezpieczny, nieokiełznany, walczący w stadzie, myśliwy to pierwsze określenia jakie nasuwają mi się gdy pomyślę o wilku, podejrzewam że nie tylko mi. Nikt raczej nie postrzega tego zwierzęcia jako przyjaznego, a pierwsza reakcją na jego zobaczenie byłaby zapewne ucieczka. Prawda o tym stworzeniu okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana. Swoiste studium zachowań wilków prezentuje w swojej książce E.H. Radinger „Mądrość wilków”.

Elli H. Radinger to dziennikarka i pisarka której twórczość poświęcona jest wilkom oraz psom. Obecnie jest najbardziej renomowaną niemiecką ekspertką w tej dziedzinie. Chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem na wykładach i seminariach oraz w wielu książkach, wśród których znalazły się nawet dwie romantyczne powieści o miłości i wilkach na tle dzikiej przyrody.

„Mądrość wilków” to książka należąca do kategorii literatury non fiction, gdzie głównymi bohaterami i punktem odniesienia stają się właśnie wilki, które...

Jadwiga | 2019-04-19

Moja fascynacja wilkami wzrasta po przeczytaniu tej książki.
Z wielką pasją i empatią autorka obserwuje życie naszych braci mniejszych.Opisuje to równie ciekawie. Przebija jej uczucie miłości do tych pięknych stworzeń,których zdjęcia ubogacają książkę.W jej relacji wilk jest prawdziwy,żyjący w zgodzie ze swoja naturą,więc polujący bo potrzebujący pożywienia.Ujmuje mnie niesamowita symbioza wilków z krukami.Coś cudownego! Gorąco polecam !

EdyMon | 2019-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

"Mądrość wilków" wydawałoby się na pierwszy rzut oka, książką stricte o wilkach, ale tak nie jest, choć wilk to bohater główny tej pozycji. Dlatego też z całym oddaniem, będę rekomendować książkę nawet tym, którzy do wilków nie pałają sympatią, ale mają odwagę krytycznym okiem spojrzeć na siebie i swoje człowieczeństwo.
Poszczególne rozdziały są niczym odcinki serialu przyrodniczego, których wcale nie trzeba czytać w kolejności, ani od deski do deski. Dzięki temu książka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Z powodzeniem można serfować po niej, szukając wątków, na które akurat mamy ochotę. Z książki dowiecie się też m.in., co łączy kobiety i wilki, o tym, jak magia wilków może nas uleczyć, jak przetrwać trudne czasy i jak być idealnym zespołem. To tylko niewielka część wszystkich zagadnień, jakie dane jest nam znaleźć w tej naprawdę fantastycznej książce, napisanej przez prawdziwego pasjonata tematu. Do tego lekka w odbiorze, przekonująca do swoich racji i niezwykle obrazowa jest...

Czeslaw | 2019-04-20
Natahlie | 2019-04-17