Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko

Okładka książki Pobudzeni. Skąd się wzięły hormony i jak kontrolują w zasadzie wszystko Randi Hutter Epstein
Randi Hutter Epstein Wydawnictwo: Marginesy zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Aroused: The History of Hormones and How They Control Just About Everything
Marginesy
2019-10-16
2019-10-16
Jacek Konieczny
hormony zdrowie sen nastroje układ odpornościowy metabolizm dojrzewanie

Hormony rządzą!

Kto spodziewa się książki poświęconej stricte hormonom, w jaki sposób działają, jakie spełniają funkcje, skąd się wywodzą, informacji odnośnie ich wpływu na konkretne obszary organizmu, będzie mniej zadowolony po przeczytaniu jej niż ten, kto spodziewa się książki poświęconej historii endokrynologii napisanej luźnym językiem.
Na szczęście czyta się lekko, a same historie ludzi obarczonych różnymi hormonalnymi dolegliwościami są w większości ciekawe.

Na szczęście czyta się lekko, a same historie...

Pozycja przekazuje czytelnikowi aktualną wiedzę medyczną w sposób rzetelny. Podziwiam dbałość autorki o szczegóły, odwołanie do źródeł, widoczne szczególnie w przypisach, oraz empatię.
Wdzięczność wyrażona w podziękowaniach to mistrzostwo świata tego gatunku.

Wdzięczność wyrażona w podziękowaniach to mistrzostwo świata tego gatunku.

Zabawna, ciekawa, wciągająca, dobrze napisana. Tylko pamiętajcie, że to jest książka o bardziej o historii endokrynologii niż o działaniu poszczególnych hormonów. Jeśli od niej oczekiwać pogłębienia wiedzy historycznej z dziedziny medycyny, to nie zawiedzie.

Pasjonująca, szokująca, i dowcipna historia endokrynologii.
Nie wnika w naukowo-biologiczne szczegóły, ale w sposób przystępny i ciekawy przybliża działanie hormonów.
Polecam

Pasjonująca, szokująca, i dowcipna historia endokrynologii.
Polecam

Książka ciekawa, napisana przystępnym językiem, pozwala poznać szokujące początki endokrynologii. Autorka nie wchodzi w szczegóły biologii zbyt głęboko, dlatego snuta przez nią opowieść wyda się zrozumiała każdemu czytelnikowi. Zabrakło mi tych wiadomości, ale być może wiąże się to z konkluzją, jaka płynie z książki- nasza wiedza z zakresu endokrynologii nadal pozostaje skromna...

Dobra pod względem merytorycznym aczkolwiek liczyłam na więcej przypadków medycznych. Skupia się głównie na historii endokrynologii przez co niektóre fragmenty mogą być trochę nużące. Posiada rozbudowaną bibliografie i przydatne odwołania dlatego można zgłębiać interesujące nas aspekty.

Genialna ksiazka dla medyków i fascynatów medycyny.

Genialna ksiazka dla medyków i fascynatów medycyny.

Za dużo historii, za mało wiedzy o hormonach

Za dużo historii, za mało wiedzy o hormonach

Bardzo dobrze napisania książka o endokrynologii. Dzięki wielu historiom pojedynczych przypadków, książkę przyjemnie się czyta i wciąga.

Treściwa mimo ogromu wiedzy, którą obejmuje książka. Napisana przystępnym językiem.

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe